Dodávatelia fotovoltaiky pre rodinný dom do 2500 € - poradíte?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, sme v štádiu prípravy výstavby rodinného domu a zháňam dobrého dodávateľa fotovoltaiky pre rodinný dom / on-grid okolo 2000 kWh do 2500 €, aj prípadne reálne skúsenosti, Ďakujem
Odpovedať
1
2
@supiiik ..trochu nadhodnotena cena..nemyslis?
Odpovedať
@pr Ach, vedel som, ze k tomu vypoctu nedojde ani teraz. Nevadi, prezrad teda svoju cenu za 250Wp GridFree zostavu a nasledne by som poprosil aj ten vypocet.
Odpovedať
@supiiik 229.-E..zostava..vyrobi rocne cca 230-270 kWh..spotreba PC 300W..pri 8 hodinach min.
Odpovedať
@pr No, takze sme sa k niecomu dopracovali. Predpokladam, ze aj ty (podobne ako ostatni predajcovia FVE) kupujes 1 kWh z dis. siete sa cenu min 0,2Eur. Ak to teda spocitam podla tvojich udajov, tak jeden panel sa vrati za 4,6 roka :-D Ked teda samozrejme nazeniem ludi, ktory pracuju na tych pc do roboty aj cez vykendy a sviatky a som teda schopny spotrebovat vsetko, co vyrobim. Ja som bohuzial nenasiel lacnejsiu GridFree zostavu ako 300Eur + 100Eur doplnky a robota. EE nakupujem za 0,12Eur a keby som prevadzkoval firmu, tak dam ludom pokoj aspon v Nedelu, cize nech ratam, ako ratam, pohybuje sa to niekde medzi 15-20 rokmi...
Odpovedať
@pr ok tak tu zostavu od teba kupim, namiesto montaze budem mat dopravne
Odpovedať
@supiiik ..nie som predajca ...max. ich montujem na svoje domy a znamym..a vravis teda ze ked v nedelu dam ludom pokoj, cize nepojdu PC tak sa dostanem z cca 5 rokov na 15 rokov? za 52 nediel?...wau
Odpovedať
@pr Skus si precitat moj predchadzajuci prispevok este raz a pozornejsie, urcite najdes v texte odpoved na rozdiel medzi tvojimi 5timi rokmi a mojimi 15timi rokmi, nie je to len 52mi nedelami. "Treba debatovat k veci,vecne a nie ako deti s predsutkami"
Odpovedať
@milan209 Najviac sa to oplatí jemu aj s jeho posratým kolektívom... Radšej ho nepomenujem, lebo to budú musieť vymazať...
Odpovedať
@blackomt K tým nariadeniam a príkazom, píšeš strašné blbosti :) Nové nariadenia sú, týkajú sa takmer vždy nových vecí bez nutnosti staré prerobiť ... Ak máš teraz dom z roku 1900, má slamenné stropy, je z kamena bez zateplenia a kúriš pecou na tuhé palivo, nikto ta nenúti žiadnym nariadením, aby si si na tom dome niečo prerobil. Ak nespadne, môžeš ho tak ako je využívať koľko chceš. Ak EU schváli novú normu na autá, tiež ťa nenúti, aby si si išiel kúpiť nové. Núti len predajcov, aby už staré nepredávali ... Známi ma fiat 600, nejakú strašne starú. To auto od výroby nemá predné bezpečnostné pási ... A svete div sa, auto má evidenčné čísla, technický preukaz, prechádza pravidelne STK aj EK a keď ide po ceste, pokutu za pási dostať nemôže, nakoľko auto nie je nimi vybavené ... Bodka @pr Tiež by ma zaujímalo, ako ste k tomu výpočtu prišli :) Moja cena 1kWh je 0,11 Eur s DPH. Ak mám komplet panel s montážou za 229 Eur (čo očividne si tu bežný smrtelník za takú cenu zohnať nevie) a vyrobí ročne dajme tomu priemer 250 kWh, tak v prípade, že využijem každý jeden kWh je ročná úspora pre mňa 27,5 Eur. Pri cene 229 Eur je teoretická návratnosť 8 rokov a 3 mesiace ... A to znova podotýkam = museli by sme zohnať to čo píšte za 229 Eur s montážou a museli by sme spotrebovať každý jeden kWh, ktorý panel vyrobí ... Čo je samozrejme nereálne ... Realita bude niekde tam, ako pise supiik ... Vyjde to na 400 Eur a reálne pri veľmi optimistickom pohľade využijeme 70 percent vyrobenej energie. Čiže ročne z toho panela zužitkujeme 175 kWH čo je 19,25 Eur. A to je návratnosť 20 rokov :)
Odpovedať
Ak mam teraz zvysnych par tisic €, ktore neviem na nic normalne minut a realne hrozi, ze by som ich vsetky postupne prechlastal, tak vtedy vidim v kupe fotovoltaiky vyznam :-)
Odpovedať
@lubk0 paradne napisane
Odpovedať
@jarosujo Ja ani v tom prípade :D Keď ich dáš na hocijaký terminovaný účet tak aspoň nejaké to smiešne euro na seba zarobia :D Ja v tom vidím význam tam, kde je cez deň nonstop elektrina spotrebovávaná, ideálne vo väčšom množstve, než dokážu paneli vyrobiť ... Ja neviem, napríklad nejaké dátové centrum kde nonstop bežia serveri, deň noc ... Tam je aspoň istota, že sa vyrobená ele. spotrebuje ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubk0 dnes zarobia prachy uložené i na normálnom účte , je deflácia, čiže zajtra kúpiš za nižšiu cenu ako dnes a robia to hlavne palivá
Odpovedať
@duzu Terminovaný som spomenul len preto, lebo písal, že je možné, že by ich všetky prechlastal :D Z normálneho účtu ich vyberieš, s terminovaného s problémami :D
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 bezny smrtelnik kupi samotny 250w panel amerisolar za nejakych 170 eciek..plus su tam samozrejme nejake komponenty, ale tych 229 urcite nie je nedostupna cena
Odpovedať
@avesys 170 eciek panel + komponenty + montáž vártane spotrebného materiálu v dome = 229 Eur ? Ozaj ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Vidim,že diskuzia o fotovoltaike je uz niekolko rokov stara.Viete mi aj dnes niekdo poradit schopneho dodavatelana fv v okrese Levice?Pocitam,ze chalupa na ktoru budem montovat fv bude cely rok obyvana ale nie je pripojena na verejny zdroj energie.Ani neplanujeme sa nechat pripojit,ale radsej zainvestujeme do baterie.
Odpovedať
Profilova fotka
@zubejka mozem odporucit SRSOLAR, robia na celom Slovensku a maju skusenosti aj s bateriami.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?