Dá sa zapojiť vstavaná rúra na predlžovačku?

elektriku nam v kuchyni spravili podla povodneho navrhu kuchyne, v ktorom sme ale spravili vela zmien. vychadza nam to tak, ze rura sa bude musiet zapojit cez predlzovacku (kratku, ani by sa nemusela nebyt toho, ze tie privodne kable k ruram su take kratke), alebo zase burat :( da sa v pohode zapojit rura na predlzovacku? na jednej stranke pisali, ze nie, ale my sme predtym mali stary kombinovany sporak na predlzovacke, o nicom sme nevedeli a fungovalo vsetko v pohode :)
Odpovedať
Da sa, ale predlzovacky maju slabe kable, kt. mozu prehoriet, vhodnejsie je vymenit kable na rure za dlhsie, vyjde vas to menej a je to bezpecnejsie.
Odpovedať
Profilova fotka
My mame tiez ruru na predlzovacke, ja som nedavno kuchynu prerabala, predtym stacil ten kratky kablik. Teraz je rura na inom mieste v kuchyni a monteri mi to v pohode zapojili, vraj na to nie je potrebny ani elektrikar, ten ma za ulohu nasadit zastrcku na kablik a odskusat ruru, ked sa zapaja po prvy raz. Ak vsetko funguje, moze ist rura na predlzovacku. Ak mas novu ruru, tak si elektrikara aj tak musis zavolat, inak ti nepotvrdi zarucny list. On uz nieco vymysli, mozno, ze ti naozaj vymeni kabel za dlhsi, ako pise Katka.
Odpovedať
Elektrické spotrebiče by sa nemali napájať na el.predĺžovačku lebo majú tendenciu prehrievať sa.......
Odpovedať
Profilova fotka
ak je v zaruke tak sa kabel neda predlzit.najvhodnejsie riesenie je zobrat tvrdy cyky 3c 2,5 napojit ho priamo do zasuvky kusok lišty do nej dat ten kabel a dat povrchovu zasuvku.ak sa teda zmesti za linku.a ta rura nieje sklokeramicka na 400V?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
isto nie do predlzovacky ale vymenit kabel za makky cysy ....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
trochu OT, ale fotka ma zaujala: - ako moze dopadnut predlzovak, ktory nie je stavany na trvalu vacsiu zataz (a este je aj namotany na bubne, kde sa nechladi)
Odpovedať
Profilova fotka
andrejkam Múdrosť týždňa... "Elektrické spotrebiče by sa nemali napájať na el.predĺžovačku lebo majú tendenciu prehrievať sa" Potom k čomu slúžia predlžovačky? Podľa Teba asi jedine sa tak na ňu obesiť... :-D :-D :-D stowasser Aj chladenie, ale hlavne, ža ak sa na takýto bubon s namotanými 30-timi, alebo 50-timi metrami kábla zapojí spotrebič s patričným výkonom, tak ten namotaný kábel sa vplyvom elektrickej indukcie tak zoheje, že sa spečie presne, ako na obrázku. Tomu by už ani chladenie nepomohlo. :-)
Odpovedať
Predlzovacku na fotke roztavilo preto ze nebola celkom rozvinuta a preto v nej vznikali indukcne prudy ktore predlzovacka nezvladla.Na tych drahsich bubnovych je udaj o zatazitelnosti pri rozvinutej a pri navinutej predlzovacke, pri navinutej je zatazitelnost mensia,ale k veci. Vyhlaska definuje predlzovacku ako docasne riesenie, nie trvale pricom sa moze pouzit len jedna,nie viac. Predlzovacky ktore bezne predavaju su do 10amp, cize 2300w. Rura ma viac cize takato predlzovacke je nevhodna. Ked uz nechces kvoli zaruke menit privodny kabel za dlhsi tak navrhujem zastrcku zrusit,dat do nej elektrikarsku svorkovnicu (stvorcek) na napojenie kabla CYKY 3x2,5 a tahat ho po stene v liste k novej povrchovej zastrcke.
Odpovedať
Urcite nie na predlzovacku, ani vyrobca to neodporuca, ani pracka nemoze ist na predlzovak. Najlepsie je kupit CYSY 3Gx2,5 kabel vymenit za ten povodny. Kwby niwco date tam ten od vyroby a nikto nic nevie a bude aj zaruka;)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
a na rozdvojku je možné zapojiť rúru?
Odpovedať
Profilova fotka
@ivan_prvy na rozdvojku áno, ale rúra ako spotrebič s výkonom vyšším ako 2kW má mať svoj vlastný okruh a byť na ňom sama zapojená čo tam chceš ešte pripojiť?
Odpovedať
@ivan_prvy ak je rozdvojka certifikovaná na potrebný prúd (teda 16A) tak áno, ale aj tak preferujem novú povrchovú zásuvku urobiť odbočku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@najjanka takých monterov by som hnal kade ľahšie, tipujem ze predlžovacku ani neskontrovali ci je možné použitie spotrebičov na 16A. Ta predlžovacka časom zhori ak je štandardná na 10A. Výkonové spotrebiče ako práčka, rúra, varná doska nepatria do predlzovacky.
Odpovedať
Profilova fotka
@neutrino len reaguješ na vyše 10 rokov starý príspevok 🙂
Odpovedať
@merak 😄 to vlákno bolo tak krátke že som si vôbec nepozrel na koho som reagoval... Som zvyknuty že tu sa aj úplná banalita rieši minimálne na 10 stranách 😄
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@merak bezpečnostnú kameru
Odpovedať
Profilova fotka
@ivan_prvy OK
Odpovedať
Profilova fotka
@merak dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@ivan_prvy ale skôr by som odporúčal dať tam dvojzásuvku, aby bolo čo najmenej prechodových spojov
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?