Spôsob uchytenia 2cm dlazby

Ahojte, chystam sa robit terasu a obavam sa lepenia 2cm dlazby pomocou lepidla (bojim sa ze zatecie podnu voda a odlepi sa) a navrhol som takyto sposob ze vybetonujem 10cm (alebo osadim obrubnik) a nasledne polozim dlazbu do roznych frakcii podla potreby. Co si otom myslite?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od maros173:

Ahojte, chystam sa robit terasu a obavam sa lepen…
@maros173 Čo si myslieť? Snáď, že už dávno vymysleli terče.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@maros173 Čo si myslieť? Snáď, že už dávno vymys…
@frantisekca ked si zratam kolko stoja terce a listy na vytvorenie schodu tak ma to bude stat viac ako 2cm dlazba :) preto hladam alternativu..a chcem tam aj kuchynu exterierovu cize unosnost atd..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od maros173:

Ahojte, chystam sa robit terasu a obavam sa lepen…
@maros173 a na tom prvom schode sa nebojíš odlepenia? Vymýšľaš somariny. Normálne to nalep (tak ako sa má) + použi špárovačku takú, ako sa má. Čiže vodonepriepustnú.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@maros173 a na tom prvom schode sa nebojíš odlepe…
@megdesign a to uz potom nemusi byt 2cm dlazba ked to lepim nie? Ci ma to nejaky benefit?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od maros173:

@megdesign a to uz potom nemusi byt 2cm dlazba ke…
@maros173 ja netuším, prečo tam chceš dávať 2cm dlažbu... Či chceš tam dávať vymývanú?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@maros173 ja netuším, prečo tam chceš dávať 2cm d…
@megdesign nie gres :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od maros173:

Ahojte, chystam sa robit terasu a obavam sa lepen…
@maros173 Dlažba rezana aj na obrubníky. Osadené do štrkového lôžka. Pekne,ekonomické a hlavne funkčné.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od profistavbari:

@maros173 Dlažba rezana aj na obrubníky. Osadené …
@profistavbari ahoj, vyzera to super a jednoducho:) mam par otazok: Betonoval si oba "obrubniky" naraz alebo v 2 krokoch (najprv predny a potom zadny)? Schod bude mat 17cm platna bude 34cm cize ja musim najprv zabetonovat pofstupnicu schodu a potom tam navrstvit dalsiu kopu betonu a o 17cm vyssie dvihnut podstupnicu platne. Kedze dlazbu mam 60x60, budem ju rezat na polovicu staci aby bolo v betone 13cm?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od maros173:

@profistavbari ahoj, vyzera to super a jednoducho…
@maros173 Ano v dvoch krokoch nakoľko treba zabrániť aby pri tak malom rozostupe nevznikol jednoliaty betón medzi obrubníkmi ktorý by mohol zadržiavať vodu. Treba si hlavne uvedomiť že sa jedná o keramickú dlažbu takže je povinná dilatacia medzi obrubníkmi. 13 CM stačí. Dôležité je dostatočne betónové lôžko a samotné obetonovanie obrubníka.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od profistavbari:

@maros173 Ano v dvoch krokoch nakoľko treba zabrá…
@profistavbari dakujem za skoru odpoved:) ja som si skor myslel ze je dolezitr aby bolo odliate z 1 vrstvy betonu ale to co pises dava zmysel. Pre 1 radu (podstupnicu schodu) urobim 20cm lozko a naneho pride dlazba s 13cm vrstvou cize spolu bude 33. Druha zvisla dlazba ktora bude blizsie bude mat 40cm lozko + 13cm cize 53cm betonu nakolko tam som uz vykopal zaklad ked som chcel robit platnu :) ale toto co si navrhol je vyrazne lepsie. Este raz vdaka za cenne rady
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od profistavbari:

@maros173 Ano v dvoch krokoch nakoľko treba zabrá…
@profistavbari este 1 otazka 2mm bude stacit dilatacia na 60cm?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od maros173:

@profistavbari dakujem za skoru odpoved:) ja som …
@maros173 Nieje zaco ďakovať. Nieje potrebné len ponúkať svoje služby ale aj poradiť aby si v dnešnej dobe ľudia vedeli niečo zrealizovať svojpomocne a samozrejme tak ušetrili.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od maros173:

@profistavbari este 1 otazka 2mm bude stacit dila…
@maros173 Áno. Dlažba na fotkách je zaskarovana kremicitim pieskom Knauf( má úplne jemnucke zrno) Nehutnit strojom ako zamkovu dlažbu! Poklepat gumenim kladivom a piesok sa stratí. Potom do krízových spojov prípad e ak vznikajú TSpoje tak vložiť obkladačske krížiky ideálne čierne a dva na seba. Zatlačiť po piesok aspoň 1cm pod finálnu úroveň a znova zapieskovat.
Odpovedať
Podelim sa aj s nasim riesenim, mali sme len betonovu platnu a chceli sme na nu dat 2 cm samonosnu dlazbu, ktoru sme nechceli lepit, tak na okraj sme dali 5cm Lka a ukladali do strku pripajam foto
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?