Chodniky a vjazd zo zamkovej dlazby - staci 150kg vibracna doska na zhutnovanie podkladu?

Ahojte, chcem sa opytat, ci staci obycajna 150kg zaba (vibracna doska) na zhutnovanie vsetkych vrstiev podkladu pod zamkovu dlazbu? Idem si robit chodniky a vjazd pre auto sam a ked som sa pytal majstrov z vedlajsej stavby, tak mi povedali, ze to musi byt zhutnene aspon 400kg zabou, alebo aj tazsou. Samozrejme, ze budem zhutnovat po vrstvach cca 10-15cm. Vjazd bude zatazovany len osobnym autom nicim inym. Dakujem.
Odpovedať
@martin_tn no cim tazsia zaba, tym lepsie zhutnenie... ale 400kg na chodniky a vjadz pre auto sa mi zda uz trochu prehnane. Ja som chodniky hutnil tymto :) http://www.modrastrecha.sk/blog/gasht...
Odpovedať
@martin_tn ak budeš vibrovať po tenších vrstvách (do 10cm) tak by aj stačila. aj s 45O kilovou by si nemal robiť hrubšie vrstvy ako 20cm, ono dosť závisí aj od zloženia frakcií násypu.
Odpovedať
@martin_tn to mas uplne jedno aku budes mas tazku zabu... tam kde budes jazdit autom skor ci neskor vyjazdis kolaje...
Odpovedať
@slavoslav nasyp chcem urobit z 0/32 cely, a na to uz len pod dlazbu dat 4/8. Zaboval by som po 10cm vrstvach.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?