Aký spôsob uloženia?

31. mar 202130

Zdravím. Mám takú otázku. Chcem ukladať dlažbu. Dlažbu mam betonove platne 40cm x40cm v hrúbke 3,8cm. Dlažba pôjde na chodník popri dome v rozmere 15m x 80cm ohraničeny zabetonovanymi obrubnikmi po stranách a pod záhradný domček v rozmere "zakladovej dosky" 2,5m x 2,5m. Najprv som to chcel riešiť tak ze plochu medzi obruvnikmi vybetonujem a dlažbu budem lepit lepidlom a dlazbu následne skarovat. Tento spôsob mi ale príde po prečítaní fór nie vhodný kvôli možnému porušeniu po rokoch kvôli mrazom. Ďalší spôsob je uloženie do zhutneneho strkoveho lôžka (s pozicanim vibračnej dosky). Čo je vhodnejšie? Ako to spraviť aby to držalo ako má a aj vydržalo? Ďakujem krásne za reakcie.

 • Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

 • @avala  "Najprv som to chcel riešiť tak ze plochu medzi obruvnikmi vybetonujem a dlažbu budem lepit lepidlom a dlazbu následne skarovat. Tento spôsob mi ale príde po prečítaní fór nie vhodný kvôli možnému porušeniu po rokoch kvôli mrazom." ak to spravíš poriadne ako napísal @modrak26  nič také ti nehrozí. u rodičov máme tak ukladanú dlažbu z vymývaného betónu dobrých 5 rokov, vystavená "větru, dešti" a ani náznakom že by sa mal vyskytnúť podobný problém 🙂

 • @sousedekovci89  presne ta. Kvalitne lepidlo.

 • @modrak26  nejaký postup v skratke? Na čo nezabudnúť?

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  GardenTeam Bytča
  Rastlinky.sk
  Bratislava
  Zásielková služba rastl. materiálu. Okrasné a úžitkové rastliny. Rastliny do hrantov. Predaj a servis interiérovej a exteriér. zelene. Návrhy záhrad.
  Návrhy, technické riešenia, predaj geotextílií, geomreží, tvaroviek a iné na výstavbu oporných múrov, strmých zelených svahov, stabilizáciu základov.
  Články od našich partnerov
  Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
  SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
  Akú dlažbu vybrať k historickým objektom?
  Archív článkov od partnerov