Predsieň - ako ju zariadiť? Prosba 🙏

Profilova fotka
Milí strecháči, boli by ste ochotní poradiť mi so zariadením predsiene? 🙏 Mam predstavu, že v tom vyklenku, kde je vesiakova stena by boli regále na topánky od zeme až po strop do "U" a zavreté dverami. Ale akými? Zase posuvnými? Alebo na pánty? Bielymi? Potrebujem mat v chodbe zrkadlo, vesiaky na stene, asi nejaké minimalisticke a možno aj lavičku. Poraďte ako to vidíte vy... Budúci týždeň príde maliar, neviem ani akym odtieňom omaľovať. Ďakujem za každý návrh. 🙏🍀🤍
Odpovedať
Profilova fotka
My máme malú chodbu . Pôvodne vo výklenku lavička. Nahradila ju skriňa . Oproti skrini lamelová stena s vešiakmi a lavička. https://www.modrastrecha.sk/blog/kura...
Odpovedať
Napis rozmery, lebo mne pride, ze chces vela veci zmestit do maleho priestoru.
Odpovedať
@kuratko22222 Poprosim rozmery sirky chodby , sirky dveri a hlbku vstavanej skrine. Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Chodba je široká 1,2 m. Plus bol výklenok kde je skriňa 60 cm . Tak hlbka skrine 60 cm .Skriňa dvojdverová , dvoje 70 cm posuvné dvere plus polica bez dverí 50 cm
Odpovedať
Profilova fotka
@zemie ďakujem predovšetkým za reakciu. 🙏😊 Prikladám rozmery.
Odpovedať
Profilova fotka
@zemie do toho vyklenku mi napadli regále na topánky od zeme po strop, nemáme ich kde skladovať. A zostala by chodba už len na nejakú lavicu s uloznym priestorom, pripadne skrinku, zrkadlo a vesiaky...
Odpovedať
Profilova fotka
@zemie takto nejako.. Ci? Nie je to dobrý nápad?
Odpovedať
Profilova fotka
Táto skrinka na Šale, rukavice atď. by sa mi páčila, zrkadlo pôvodné a vesiaky.. Tie by mohli byt vyriešené na drevených hranoloch ako vidieť u @kuratko22222... Čo poviete?
Odpovedať
@dorotelka keby si do toho výklenku miesto regálov dala nejakú vstavanú skrinu až po strop? tam by sa ti zmestili dopánky a sále, rukavice a ostatné. Skrinka je ozaj pekná, ale uberala by z priestoru zbytočne. Aspoň ja mám teda rada minimalistické riešenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenikkk4 ďakujem... Áno, uvažujeme aj takto. Len ten vyklenok je pre vstavanú skriňu hlboký. Navyše mame veľmi veľa obuvi, ktorú potrebujem pekne uskladniť. Preto mi napadli tie regále do "U" a zatvoriť dverami. Kľudne aj otváracimi na pánty, aby sme mohli do toho "botnika" vojsť. Musím osloviť nejakého šikovného stolára..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. V prvom rade, nakreslit si plan v mierke. Ako hlboke policky na topanky potrebujes? ~30 cm. Budu aj tie policky zatvorene? ~32 cm. Botnik do U 118-32-32= 54cm aby vam to stacilo na vytocenie sa v nom/zohnutie ku spodnej polici. Dvere posuvne nie, nemala by si miesto na stene na zavesenie kabatov. Bud harmonikove, alebo akoby to bola klasicka skrina, dvojkridlove. Kabaty/vesty vesiate inam? Ak by si dala oproti dveram na 118 cm skrinove vesanie kabatov, hlboke 55cm, pod to aj nad to policky na topanky a vedla na mur ~60 cm dlhu, 30cm hlboku policovu skrinku na topanky, nestacilo by to? (Prvy nakres)
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 čože!? Vy ste aká úžasná! Moc ďakujem. 🤍 Ten tretí návrh sa mi asi najviac pozdáva. 😊
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dorotelka Do toho výklenku kľudne tie topánky, ale za mňa určite nie po strop. Dal by som ich len do určitej výšky, zbytok by som dal, čiže nad regále s topánkami, nejaké skrinky, prípadne poličky alebo zásuvky, na kadejaké drobnosti, ako rukavice, šály, čapice, prípadne kadečo. A ak by sa dalo, oddelil by som ten výklenok od zvyšku predsiene posuvnými dverami.
Odpovedať
Profilova fotka
@pochabel ďakujem za nápad. Posuvné dvere zrejme nie, keďže pocitame každý cm a púzdro do steny neprichádza do úvahy, prišlo by sme o miesto na stene po ktorej by sa posúvali dvere. Neviem ci by bolo vhodné skladovať v tom priestore topánky s textilom z hygienickeho hľadiska. Praktické by to bolo, aj určite to pôsobilo minimalisticky, ale neviem no...
Odpovedať
Profilova fotka
To si nepredstavujte tak, ze by boli rovno pri sebe. Da sa vselijak navrhnut rozlozenie polic. Ale chapem, ze ked ide o kazdy centimeter, tak hladate ine moznosti. Sestra ma taky mensi vyklenok na chodbe. Podarilo sa jej zohnat botnik, co sa tam akurat vojde a nad nim ma urobene police na odkladanie. Asi take najjednoduchsie riesenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ten treti navrh by som aj ja vybral na zaklade toho, ako si pisala, ze by ste potrebovali vyuzit priestor.
Odpovedať
uzatvorila by som to normalne zasuvackami nejakymi peknymi, ale v bielej, nech to je take jednotne, nech to posobi stale tak kvazi vzdusne, ze to nebude stiesneny priestor, s topankami bol aj u nas problem jak to vyriesit, cize uplne tuto tvoju dilemu chapem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@monicka118 hm, zvolila som sivozelenu 😬
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 zatiaľ takto nejako. Ešte namiesto tej vázy tam pôjde samostatný minimalisticky vesiak.. Veľmi pekne ďakujem za vyriešenie botnika. 🤍
Odpovedať
Profilova fotka
Rado sa stalo. Pekne. Sikovny stolar.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre si to nakoniec vymyslela. Vyzera to pekne vkusne 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@dorotelka..
Odpovedať
Profilova fotka
@martin107 ďakujem, a ved jednoducho.. Hlavne, že je to čisté a majú sabraky svoje miesto. 😊
Odpovedať
Profilova fotka
Vyzerá to pekne, super 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mna si to vymyslela velmi pekne. Vsetko to ladi, mas ulozny priestor a dobre to vyzera. Heh mozem ta teda pochvalit 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@dorotelka tak tak, ved o to aj islo 🙂
Odpovedať
@dorotelka az teraz som pozrela fotky, tak napokon to uplne super ukazalo, myslela som, ze to bude posobit stiesnene, ale vobec nie, palec hore, super to vypalilo 🙂 prosim ta ak by ti nevadilo mohla by si mi napisat z kade mas tu lavicu? 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?