TOP 13 fotoalbumov, ktoré sa vám v roku 2023 páčili najviac

  • 07.02.2024

Každý, kto sa rozhodne pre stavbu vlastného domova, rekonštrukciu alebo tvorbu jedinečnej záhrady, hľadá inšpiráciu všade okolo seba. Často zablúdime práve na internet, aby sme objavili nové nápady, trendy a postupy, ktoré by sme mohli aplikovať na naše vlastné projekty.

TOP 10 fotoalbumov z Modrej strechy
Zdroj: archív členov Modrej strechy

Aj tento rok sme pre vás pripravili rebríček inšpiratívnych TOP 13 fotoalbumov za rok 2023 od členov Modrej strechy, ktorí sa podelili o svoje skúsenosti, postupy a výsledky pri stavbe rodinného domu, chalupy, domácich projektov, rekonštrukcií a záhrad. Tieto albumy nie sú len zbierkou fotografií. Sú to príbehy o tvorivosti, odhodlaní a láske k domovu, ktoré vás môžu motivovať a inšpirovať k realizácii vlastných snov.

Každý z týchto fotoalbumov je unikátny a ponúka pohľad na individuálne cesty ich majiteľov. Od prvotných náčrtov až po konečné dotyky, ktoré robia z domu domov. Či už ide o kompletnú stavbu domu od základov, citlivú rekonštrukciu chalupy s rešpektom k pôvodným prvkom, DIY projekty, ktoré pridávajú osobný charakter, alebo zelené oázy v podobe premyslene navrhnutých záhrad, každý album je dôkazom toho, že s víziou, plánovaním a trochou tvrdej práce môžete dosiahnuť výnimočné výsledky.

Pridajte sa k nám na ceste za objavovaním príbehov plných inšpirácie, ktoré ukazujú, ako rôznorodé môže byť bývanie a ako môžete premeniť svoje priestory na niečo výnimočné. Tieto fotoalbumy sú viac než len vizuálnym potešením. Sú zdrojom nápadov, riešení a dokazujú, že pri troche kreativity môže byť každý z nás architektom svojho vysnívaného domova.

P.S.1 – Nevidíte niektoré albumy? Chyba nie je vo vašom počítači/mobile. Ak sa prihlásite/zaregistrujete (zdarma), uvidíte obrázkov ešte viac. Niektorí naši používatelia majú fotoalbumy dostupné len pre registrovaných.

P.S. 2 – Chcete sa v našom pravidelnom rebríčku objaviť aj vy? Stačí sa zdarma zaregistrovať, vytvoriť si fotoalbum vášho krásneho bývania a ste v hre!

Týchto 13 fotoalbumov získalo v roku 2023 najviac „Páči sa mi to“.

Naše L-ko 2023 (album od @neyaa)

Fotoalbum nájdete TU.

rodinný dom v tvare L
Autor foto: @neyaa

Náš dom 2022 – 2023 (album od @matulienka108)

„V tomto albume je výsledok našej dvojročnej práce. So stavbou sme začali na jeseň 2019 a nasťahovali sme sa na Vianoce 2021. Celý dom bol postavený svojpomocne, zásluhou môjho šikovného manžela a otca. Pár nábytkov nám robil stolár ale po zvyšovaní cien za materiál sa do toho pustili moji šikovní chlapi. Zatiaľ máme zariadené len prízemie, takže pred nami je ešte stále veľa práce. Držte palce.“

Fotoalbum nájdete TU.

zelená sedacia súprava smaragdová
Autor foto: @matulienka108

Chceme si splniť sen (album od @mamelka)

„Vždy sme chceli mať svoj domček, záhradu a vrátiť sa na Slovensko. Bývame od 28.7.2023…“

Fotoalbum nájdete TU.

rekonštrukcia staršieho domu
Autor foto: @mamelka

Biobazén/kúpacie jazierko (album od @pavka139)

„Náš príbeh začal tak, že sme sa rozhodli mať na záhrade vodu. Vodu v čistej forme, obyčajnú sladkú a neutrálne voňavú vodu, ktorá slúži nielen na kúpanie, (krásne české slovo, na ktoré my nemáme pojem) brouzdání pre deti, ale ako súčasť záhrady, prírodný biotop pre rastliny a živočíchy.“

Fotoalbum nájdete TU.

biobazén a kúpacie jazierko
Autor foto: @pavka139

Z bytu do chalupy, z chalupy do domu 🖤 (album od @vejanaa)

„Každý, kto sa pustil do rekonštrukcie starého domu vie, že si musí prejsť fázami odhovárania, sebazaprenia, obety, niekoľkých nervových zrútení, absencie voľného času a finančných prostriedkov. Až sa nakoniec dostane do cieľa. Tento dom je pôvodne z roku 1924 a je po mojich starých rodičoch. Prešiel fázami vojny, odchovu niekoľkých generácií, nejaký čas stál opustený a zúbožený. Potom sme z neho urobili chalupu a teraz je to náš domov.“

Fotoalbum nájdete TU.

čierna kuchynská linka s drevenou doskou
Autor foto: @vejanaa

Doma (album od @maja65)

Fotoalbum nájdete TU.

bazén s drevenou terasou a palmami
Autor foto: @maja65

Momentky u nás 🤎 Byt po babičke 🤎 (album od @adrianadesignadriana)

„Bývame, dolaďujeme. Vyšlo nám všetko podľa našich predstáv a nič by sme nemenili. Sme tu šťastní.“

Fotoalbum nájdete TU.

drevený obklad na stene v spálni
Autor foto: @adrianadesignadriana

T-éčko 4. 🏡 (album od @kreola)

Fotoalbum nájdete TU.

rodinný dom v tvare T
Autor foto: @kreola

Bývanie 2023 (album od @svetlusa7)

Fotoalbum nájdete TU.

biela kuchynská linka
Autor foto: @svetlusa7

Domček6 (album od @moniker)

Fotoalbum nájdete TU.

svetlý interiér v krémových farbách
Autor foto: @moniker

Záhrada bez trávnika (album od @raphael42)

„Záhrada založená v roku 2019. Autorkou je záhradná architektka Janka Bieliková. Veľkosť záhrady cca 400m2. Plot bude časom celý obrastený prevažne paviničom. Fotky sú z mája a augusta 2023.“

Fotoalbum nájdete TU.

záhrada bez trávnika a plot obrastený paviničom
Autor foto: @raphael42

Malé zmeny v našom dome 2023 (album od @opalplast)

„Moje sny a plány si po malých krôčikoch plním. Lebo zmena je život.“

Fotoalbum nájdete TU.

bývanie vo vidieckom štýle
Autor foto: @opalplast

Zahrada 2023 (album od @majulienka86)

Fotoalbum nájdete TU.

skleník v záhrade
Autor foto: @majulienka86

Ako sa vám páčil náš výber TOP 13 fotoalbumov za rok 2023? Našli ste v tomto výbere niečo nové, neobjavené, čo vám spríjemnilo dnešný deň? Verím, že vám náš rebríček opäť priniesol nové inšpirácie a potešenie pre oko.

Ďakujem všetkým, ktorí tvoria Modrú strechu. Nesmierne si vážime, že sa s nami delíte o svoje sny o bývaní a budujete takú úžasnú komunitu.

Miška z Modrej strechy

Pozrite si aj:

P.S. – Vedeli ste, že originálne inšpirácie do záhrady, nápady na projekt domu či rady do domácnosti nájdete aj u našich susedov? Navštívte našu českú Modrú střechu.

Autor článku: Michaela z Modrej strechy

Zdroj foto: archív používateľov

Diskusie na tému článku