Rok 2022 na Modrej streche: Predstavujeme 20 najobľúbenejších fotoalbumov

  • 05.01.2023

Rok 2022 je za nami. Hoci nás uplynulé mesiace a udalosti u nás či vo svete poriadne potrápili a mnohí z nás menili svoje plány, prípadne čakajú na vývoj situácie, sú medzi nami aj takí, ktorí nás aj napriek všetkému potešili krásnymi fotoalbumami.

Minulý rok bol na Modrej streche opäť pestrý a plný krásnych inšpirácií. Rekonštrukcie, stavby, nádherné záhrady či šikovné triky a tipy do domácnosti… Poďme si predstaviť albumy našich používateľov, ktoré sa vám v roku 2022 páčili najviac!

20 najobľúbenejších albumov, ktoré si získali vašu priazeň:

20. Domov 2022 (album od @adusa1111)

Potešenie pre oko. Pekne skombinované moderné prvky s prírodnými materiálmi. Medzi 20 najobľúbenejších albumov právom patrí aj fotoalbum našej @adusa1111.

obývačka v prírodných farbách

19. V I A N O C E_2021 🎄 (album od @tyrkysova)

Sviatky u našej Majky boli jednoducho rozprávkové!

vianočné prestieranie

18. Vitajte u nás 🍀 (album od @opalplast)

Rekonštrukcia domu zo 70-tych rokov oslovila mnohých našich členov.

spálňa v retro vidieckom štýle

17. Dozrel čas na zmenu (album od @rebecca27)

boho obývačka

16. Náš vysnený domov 🙂 (album od @radoslav_chudy)

projekt moderného rodinného domu
čo obsahuje projekt rodinného domu

Prečítajte si tiež:

Čo obsahuje projekt domu?

15. Moja záhradka♥️ (album od @aisulka)

…“Záhradka v našom domčeku. Neskutočne sa ňu teším. Ešte to chvíľu potrvá ale cieľ bude úžasný. Dám si na nej záležať, pretože tam bude moja psycho hygiena…😆💪 V niečom som začiatočník, v niečom pokročilá, no a v niečom skúsená…“

záhrada vo svahu

14. Rekonštrukcia bytu (album od @adrianadesignadriana)

…“Náš projekt, náš sen. Rekonštrukcia bytu a renovácia vecí po babičke je ukončená. Byt po babičke dostal novú energiu, nový dizajn od nášho návrhu až po svojpomocnú realizáciu… Nakoľko máme radi drevo, našou túžbou bolo do bytu integrovať smrekové drevo v podobe obkladov, políc a dverí a tak prepojiť celý interiér, ktorý dýcha prírodou a útulnosťou. Bielymi stenami a bielou podlahou sa interiér otvoril.“

rekonštrukcia spálne

13. Stavba rodinného domu (album od @luboos)

…“5 rokov hľadania vhodného pozemku sa skončilo. 1,5 roka byrokracie ( covid obdobie a zopár problémov). Oproti tomu stavba ide ako po masle (klop klop klop).“

glamour jedáleň a elegantná kuchyňa

12. T-éčko 3. rok (album od @kreola)

…“Rok 2022 bude pre nás tretím rokov v našom dome v tvare písmena T. Napriek plánom sa nám minulý rok nepodarilo dokončiť ešte veľa vecí…Takže v cieli zďaleka nie sme… Ale ako sa hovorí, cesta je cieľ.

lamelová stena v obývačke

11. Renovujeme veci po babičke (album od @adrianadesignadriana)

…“Babička zostáva nielen v našich ♥️ – Renovujeme krásne kúsky nábytku, ktoré budú slúžiť ďalej a budú ladiť do nášho projektu , ktorý určite predstavím neskôr. Takže brúsime, pílime, meníme poťahy, maľujeme. Tešíme sa na výsledok, ktorý bude stáť za to.“

prečalúnenie sedačky

Kto patrí do TOP 10 fotoalbumov za rok 2022 na Modrej streche?

10. Rekonštrukcia domu-alebo chceme si splniť sen =》🏠🌻🌼🐶 mat domcek a vratit sa na Slovensko-album č.2 (album od @mamelka)

veľká keramická pec

9. Začali sme šiesty rok bývania. Náš dom, interiér, exteriér, záhrada. Tu sme doma, náš vidiecky život (album od rain77)

vidiecka spálňa

8. Home3_family (album od @dindilla)

Pozor! Používateľka nastavila svoj album ako „Viditeľný len pre registrovaných“. Pre jeho korektné zobrazenie je potrebná bezplatná registrácia alebo prihlásenie.

šedá kuchynská linka

7. Náš dom 2022 (album od @svetlusa7)

biela kuchynská linka

6. Domov (album od @aisulka)

priznané trámy v obývačke

5. DOMček (album od @lubomird)

Pozor! Používateľ nastavil svoj album ako „Viditeľný len pre registrovaných“. Pre jeho korektné zobrazenie je potrebná bezplatná registrácia alebo prihlásenie.

projekt poschodového rodinného domu

4. Naša lesná záhrada v roku 2022 (album od @vevettj)

Polotienistá záhradka v zmiešanom lese v svahovom teréne s jazierkom.

prírodné záhradné jazierko

3. Náš vysnený 🏠 (album od @nikspi)

…“V januári 2020 sme sa rozhodli vrátiť z mesta na dedinu. Začali sme riešiť pozemok, projekt a povolenie. V júli 2020 sa začal stavať náš vysnený domček a v októbri 2021 sme sa sťahovali. Veľa inšpirácií sme čerpali aj z Modrej strechy, preto som sa rozhodla vytvoriť tento album, aby sme možno aj my niečím malým inšpirovali ďalších strecháčov. Tento rok nás čakajú vonkajšie práce, tak verím, že sa nám to podarí.“

šedá sedacia súprava

2. Z mesta na dedinu 🍀 (album od @anden)

Pozor! Používateľka nastavila svoj album ako „Viditeľný len pre registrovaných“. Pre jeho korektné zobrazenie je potrebná bezplatná registrácia alebo prihlásenie.

obývačka vo vidieckom štýle
  1. Naše L-ko 2022 (album od @neyaa)

Absolútnym víťazom v rebríčku 20 najobľúbenejších albumov za rok 2022 sa stala používateľka @neyaa , ktorá nás každý rok teší a inšpiruje krásnymi fotografiami a bývaním, ktoré by si určite zaslúžilo miesto na nejednej titulke časopisu.

prírodné dekorácie

Ďalšie krásne a inšpiratívne albumy nájdete aj v sekcii Vybrali sme, kam zaraďujeme najzaujímavejšie albumy zo stavieb, rekonštrukcií, záhrad či zariaďovania interiéru.

Tešíme sa na novú sezónu 2023!

P.S. – Vedeli ste, že Modrú strechu nájdete aj u našich susedov? Navštívte českú Modrú střechu a poraďte sa s ďalšími „strecháčmi“. 

Autor článku: Miška z Modrej strechy

Zdroj foto: archív strecháčov

Diskusie na tému článku