Doprajte si kvalitu v okolí vášho domu, doprajte si PRESBETON

  • 25.03.2024

Rýchle tempo, časté zmeny a potreba držať krok s trendmi sú pre dnešnú dobu typické. Stále sa však nájdu tí, ktorí uprednostňujú kvalitu pred kvantitou. Na poli betónových výrobkov sa už desiatky rokov môžete spoľahnúť na spoločnosť PRESBETON, ktorá je tým pravým partnerom pre Vaše projekty.

dlažba taťána Presbeton
Zdroj: Presbeton

Najlepšie chutí na čerstvom vzduchu

Zastrešená časť vonkajšieho priestoru môže teda skvele poslúžiť napríklad ako vonkajšia kuchyňa a jedáleň. Pochúťky pripravené na grile či otvorenom ohnisku dochutíte bylinkami, ktoré máte vždy čerstvé a po ruke. Čo sa oplatí neopomenúť, sú tiež kvetináče s levanduľami a rastlinami odpudzujúcimi hmyz nežiaduci pri vonkajšom stolovaní. Takými okrasnými repelentmi sú napríklad pelargónie či muškáty a z byliniek sa skvele na tieto účely hodí citrónová tráva, mäta pieporná, rozmarín alebo nechtík lekársky.

Kvetináče pre vonkajšie využitie vyberajte tak, aby vydržali čo najdlhšie a poskytli vašej zeleni stabilné prostredie. Betón je vhodným riešením, pretože ponúka práve stabilitu a odolnosť voči vonkajším vplyvom. Betónové kvetináče a vyvýšené záhony sú mrazuvzdorné a vydržia aj rozmanitosť počasia. Záleží potom len na štýle, ktorému dávate prednosť. Rad Natural, verne imitujúci prírodné materiály, ponúka ako kvetináče, tak aj vyvýšené záhony a kompostér. Využijú ich predovšetkým priaznivci rustikálneho štýlu. Minimalisti ocenia krásu, jednoduchosť a čisté línie kvetináčov LITE, CUBE, PILETA a KARE. Moderným vzhľadom kvetináčov H-E-X ozvláštnite okolie novostavby.

dlažba LITE Presbeton

Čomu sa tiež rozhodne oplatí venovať pozornosť je podlaha

Tu sa zamerajte na funkčnosť a nenáročnosť pri čistení. Dlažba by mala byť vhodná na vonkajšie využitie, mrazuvzdorná a najlepšie opatrená povrchovou úpravou, ktorá zvýši životnosť dlažby a uľahčí jej údržbu. Vybrané betónové dlažby PRESBETON disponujú špeciálnou povrchovou úpravou Perfect Clean TOP. Povrchový ochranný systém najvyššej kategórie dlhodobo zvýrazňuje farebnosť a štruktúru použitých pohľadových betónov.

Povrch dlažieb opatrených vnútorným ochranným systémom IN je ďalej ošetrený povrchovým nástrekom špeciálnou kompozitnou látkou, ktorá je následne vytvrdzovaná účinkom žiarenia a vysokej teploty. Vzniká tak vysoko ušľachtilý povrch, ktorý odpudzuje vodu, olej a ďalšie zdroje znečistenia, ktoré inak spôsobujú trvalé a nezvratné estetické znehodnotenie dlažby. Povrch je chránený a väčšinu zásadných druhov znečistenia (blato, oleje, víno, káva) je možné veľmi ľahko odstrániť pomocou bežných čistiacich prostriedkov. Ochranný systém Perfect Clean TOP (PCT) je aplikovaný pri vybranom rade produktov a povrchových úprav. Je ním opatrená napríklad plošná dlažba ALMA dostupná v 4 formátoch a širokej palete farebných odtieňov vrátane 3 melírov (terakota, žltá a šedá).

dlažba ALMA Presbeton
Zdroj: Presbeton

Plošná dlažba TAŤÁNA je ošetrená impregnáciou Protect System TOP. Povrch sa vyznačuje nižšou náchylnosťou na zašpinenie a uľahčeným odstránením bežných nečistôt vzniknutých pri užívaní dláždenej plochy (blato, rastlinný olej, žuvačky). Keďže je povrch tejto dlažby tryskaný, má skvelé protišmykové parametre. Hodí sa teda nielen do priestorov vonkajšej kuchyne, ale aj do okolia vonkajších víriviek či bazénov. Dlažba TAŤÁNA je dostupná až v 8 formátoch a 7 farebných prevedeniach.

dlažba LITE Presbeton
Zdroj: Presbeton

Novinkou roku 2024 je kategória plošných dlažieb s názvom LITE. Devízou týchto dlažieb je výška iba 30 mm. Dlažby sú k dispozícii vo formáte 600 × 600 mm v troch prevedeniach – MODENA, NEAPOL a PALERMO. Sú ošetrené impregnáciou Protect System TOP a predstavujú najlepšie riešenie pre balkóny a terasy.

Viac informácií o dlažbách a ďalšom sortimente spoločnosti PRESBETON nájdete na www.presbeton.sk

Diskusie na tému článku