Zaloha za dom ... ?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte. hladala som, su tu podobne temy, ale nedocitala som sa, co potrebujem. tak sa pytam :) ako uplny laik.. nasli sme si dom, cez realitku.. napr dajme tomu ze polovicu vieme financovat z vlastnych zdrojov a polovicu z uveru. realitak povedal - ze sme zaujimavy zaujemca, vzhladom k tym vlastnym zdrojom. tak ze ked vieme zaplatit istu cast a ze nebavime sa o 5tis, tak to mozme riesit a mame dalej cas na vybavovanie si uveru, a on teda moze pokracovat vo svojich inych projektoch. no.. a co viem z okolia a z tem na streche, zaloha sa dava vacsinou tych 2tis za podrzanie nehnutelnosti na isty cas, spise sa rezervacna zmluva - ano? ako to je dalej, keby napr sa dohodneme na 10tis ze vyplatime zalohu, co by sme samozrejme nechceli kedze zaloha je nevratna.. neviem sa ani poroadne opytat, co potrebujem : D proste by som potrebovala vediet, ako to chodi, aby nam dom podrzal, a aby aj on bol spokojni a tiez my :D dakukem
Odpovedať
1
2
@zajama to je pravda. osobne by som do toho nešla. a nerozumiem, ako sa môžu neskolaudované domy takto predávať. človek si dom kúpi a v prípade problému potom čo...
Odpovedať
Profilova fotka
@stavitelka8888 Ahoj no my sme kupovali takto pozemok, rezervačná zmluva, 2500 eur záloha kým sa vybavila hypotéka. Zbytok sa doplatil keď všetko bolo vybavené,ale dnes sa dá vybaviť dopredu.
Odpovedať
@staliana ano vyssie v prispevkoch som to uz spravne pomenovala - rezervacna, nevratna zaloha
Odpovedať
no finalne sme sa dohodli na rezervacnej zalohe, potom pri podpise kupnej zmluvy na rozostavanu stavbu 50% ceny (rozostavanu lebo je v procese kolaudacie) a zvysok po kolaudacii.. zmluva bude osetrena tak, ze ta prva splatka (tych prvých 50%) nam bude plne vratena v pripade neskolaudovania alebo neschvalenia uveru... myslim, ze ok... co poviete?
Odpovedať
@stavitelka8888 A kto je zodpovedná za kolaudáciu? Predávajúci, alebo už ty? Pre prípad neschválenia úveru vrátenie tých 50% je v poriadku, tak by to aj malo byť, lebo schválenie úveru nevieš úplne ovplyvniť. A v takom prípade rezervačná záloha prepadá v prospech predávajúceho?
Odpovedať
ja by som dom ktorý nie je skolaudovaný nekupovala,nech predávajúci skolaudujú,tým pádom je tam nejaký problém a podľa mňa záleží ? % hypo beriete,to banka ani neschváli,pri týchto veciach treba byť opatrný,nenáhliť sa,ja nemám rada ked na mňa niekto tlačí,tam nie je niečo v poriadku,lebo oni naslubujú a potom...........
Odpovedať
@chrobak7, @marta2610 kolaudacia je na predavajucom, iba tento tyzden odovzdal papiere. rezervacna zaloha je samozrejme nevratna, ako vsade.. netlaci on na nas v nicom, ze dajte platte. takto sme sa proste zhodli a cakame na zmluvu. vystupuje a pristupuje k veciam, ktore sme riesili zatial seriozneca dodrzal vsetko... zatial.. @marta2610 - banka neschvali hypo na 50% hodnoty domu kym nie je dom skolaudovany?? praveze ked uz bude polovica domu vyplatena z vlastnych prostriedkov, mala by hypo prejst viacmenej hladko, nie? sme bez uveru, nikdy sa nic na splatky nekupovalo, fakrury vzdy platene na cas.. pre banku top klient, ci? :D :D :D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?