PZP

Dobrý deň. Neviete mi poradiť čo mám spraviť. Neskoro som poslal poisťovní výpoveď zmluvy a už som poistený inde. Dnes mi prišiel email že im mám poslať 206€ za poistenie na ďalší rok. Ďakujem za každú odpoveď.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od david055:

Dobrý deň. Neviete mi poradiť čo mám spraviť. Nes…
@david055 kontaktuj poisťovňu kde si sa poistil, iste budú vedieť ako na to
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od david055:

Dobrý deň. Neviete mi poradiť čo mám spraviť. Nes…
@david055 Ak bola uzatvorená nová elektronicky, tak myslím, že sa dá do 14 dní vypovedať. Zaplatiť starú a nabudúci rok nezabudnúť vypovedať včas.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od david055:

Dobrý deň. Neviete mi poradiť čo mám spraviť. Nes…
@david055 ...ako píše foox.. pre istotu.. no najhoršie môžete dopadnúť tak, že zaplatíte 206€ a vrátia Vám dlžnú sumu k dátumu odpoistenia.. vy sa predsa môžete odpoistit kedy chcete.. akurát teda ste pri zmene nestihli čas, kedy by ste to platiť nemuseli.
Odpovedať
stale lacnejsie "prepisat" na zenu napr a vtedy sa da zrusit pzp :) zalezi v akom ste stadiu, treba sa spytat na obe ci sa daju a podla toho kde co povedia sa zariadit
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od brapene:

@david055 ...ako píše foox.. pre istotu.. no najh…
@brapene čo viem určite je, že sa tak dá urobiť len k výročiu poistenia - raz ročne. Je potrebné včas podať výpoveď PZP. Druhá možnosť je zbaviť sa vozidla, vtedy to ide hocikedy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@brapene čo viem určite je, že sa tak dá urobiť l…
Pre info
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od brapene:

Pre info
@brapene ) Nezaplatené následné poistné Postup pri poistných zmluvách PZP uzatvorených po 1.4.2015 Poisťovňa vám poistenie zruší z dôvodu nezaplatenia. Nárok má na poistné počas výpovednej lehoty, ktorá je stanovená v rozsahu 1 – 3 mesiace. Zaplatíte dlžné poistné a poisťovňa vám ukončí poistenie po uplynutí výpovednej lehoty. Nové poistenie si na ďalšie obdobie uzatvoríte v ktorejkoľvek poisťovni. Zaplatíte včas poistné za nové PZP.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od david055:

Dobrý deň. Neviete mi poradiť čo mám spraviť. Nes…
@david055 Podľa toho, ktorú si chcete nechať. Ak tú novú, tak starú zrušíte neplatenim, ako píše @foox . Pozor, vďaka súbehu 2 poistení to preplatíte....Čiže ak ste šli vyslovene po cene a preto nová poistka, možno paradoxne vyjde lacnejšie zrušiť tú novú lacnejšiu 🤷🏼‍♀️😉 ak ste ešte v 14-dňovej lehote. Treba písomne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od david055:

Dobrý deň. Neviete mi poradiť čo mám spraviť. Nes…
@david055 riešil som presne rovnaký problém toť nedávno. Založené nové pzp cez známu online stránku (pôvodne pzp 80€, nová 60€). Zaplatil som novú poistku, starú nie. Bol som v tom, že nova poisťovňa ma zo starej odhlasi, ako je to pri zalozeni PZP cez kamennú pobočku. Ale trt. Online potrebujú splnomocnenie.. Prišiel list zo starej o výzvu na uhradenie. Ak by som neuhradil, nastala by výpoveď z dôvodu neuhradenia, ako píšu vyššie... Volal som na pobočku starej poisťovne a tam mi odporučili, poslať im mailom list so žiadosťou o zrušenie poistky dohodou ku dátumu doručenia žiadosti. Akceptovali, poslali výpoveď a doplatil som nejaké 3€.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@david055 riešil som presne rovnaký problém toť n…
@megdesign viete mi poradiť akú žiadosť?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od david055:

@megdesign viete mi poradiť akú žiadosť?
@david055 normálne som napísal žiadosť vlastnými slovami:
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@brapene ) Nezaplatené následné poistné Pos…
@foox Tiež som bol pred časom v situácii, kde som potreboval ukončiť poistný vzťah, rozhodol som sa vyriešiť ho tým, že som pôvodnú poistku nezaplatil. Chyba. Poistenie bolo platné ešte nejaký mesiac - dva po dátume splatnosti. Tak sa rozhodla poisťovňa... Po čase mi prišla informácia z posiťovne, že zmluva bola ukončená z dôvodu neuhradenia, tak som to považoval za vybavené. Bez ďalšej komunikácie zo strany poisťovne mi z čista jasna prišiel e-mail (nie doporučený dopis napríklad) s predžalobnou výzvou na zaplatenie alikvotnej sumy poistného za cen cca mesiac. Išlo o sumu okolo 10 Eur, ale predstavte si že by som ten mail prehliadol, stavím sa že by boli schopní pre takú malichernú sumu to postúpiť exekútorovi a človek si len narobí problémy.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od dwh:

@foox Tiež som bol pred časom v situácii, kde som…
@dwh tým sa dostávame späť k prvému príspevku - komunikácia s poisťovňou.
Odpovedať
Veď to je samozrejme, že alikvotnu cast počas ešte platného poistenia musíte zaplatiť. Kým prebehne proces zrušenia, ste normálne v poisťovni poistený. Či sa to zakladateľovi témy oplatí, musí zvážiť. Možno prepoistením ušetril 20€, no doplatením v dňu vypovedania "možno" doplatí 40€... treba na to dávať bacha.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?