Prechod od SSE do VSE.

Hojte....nejaká pipina údajne z VSE nahovárať môjho otca na prechod k nim. Vraj sú lacnejší a podľa cenníka, ktorý mu dala aj áno. Nemáte skúsenosti, že čo je to za kuleha zase? Pýta sa ma na to, ale môj názor pozná, že čo je na východ od LM, to je zlé,🤷‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
Maju lepsiu cenu? Maju… tak kde je problem? 🤣🙈
Odpovedať
Otázka bezprecedentná , telefonoval s ňou - typická odrbávačka - dilerka 🤷‍♀️ Tie drísty v telefóne, že "ako vám niekto môže dať CP, keď nepozná vašu spotrebu???" .... hlavne, že ona dala 🤣 Alebo "ako vám niekto môže urobiť CP, keď áno nevidel váš dom?" ...hlavne, že tiež ho nevidela 🤣 A za ďaľšie, tvrdí, že majú 30 ročnú záruku na panely, no na stránke výrobcu je len 25. Ani nemusíme viac riešiť 🤷‍♀️
Odpovedať
@zipsuliak problém je ten, že starých ľudí každý odrbe a potom plačú
Odpovedať
To asi tak ked mi ponukali plyn od VSE, tak som im povedal nech mi aj potiahnu ruru, ze oni len predavaju a servis bude SPP 🤣
Odpovedať
Profilova fotka
@terry25 Si si poplakal a kde je problem ?
Odpovedať
Profilova fotka
@terry25 este raz, kde je problem? Ak maju lepsiu cenu tak o akom odrbavani hovoris? 🙈🙈 Najskor si pisal o prechode od jedneho predajcu elektriny k druhemu, potom splietas nieco o zaruke solarnych panelov WTF? 🙈🙈🙈
Odpovedať
@zipsuliak pytal som sa, ci nema niekto skusenosti. Tot vsjo. Neustele su nejake reportaze o tom, ako odrbavaju dochodcov, hlavne dileri s energiami a tak som dufal, ze mi niekto nieco poradi. Ale uz je to pase, hovoril som s nou a je mi to jasne, ze ruky prec. Admi, pls zmazat, nech si tu nevyberu deenu davku hejtu rypaci
Odpovedať
Profilova fotka
@terry25 vse, zse a sse su najvacsi predajci elektriny na slovensku…tam fakt nejaky vysloveny odrb ocakavat nemozes…
Odpovedať
@terry25 skušal som, a na prekvapenie da sa z SSE do VSE...
Odpovedať
@terry25 Tak čo tu ideš vôbec riešiť keď všetko na východ od LM je zlé? Choď si ku svojmu vysnívanému západu a k jeho "socio-kultúrnym hodnotám". Keď máš v tom tak jasno tak sa nevypytuj.
Odpovedať
@tery25 ,teraz je ale problém meniť dodávateľa , môj terajší mi už začiatkom roka písal či chcem dotovanú elektrinu štátom i na nasledujúce roky, ak sa prihlásiš k novému dodávateľovi budeš mať aktuálnu cenu na svetovej burze. bežne sa mení dodávateľ len vtedy ak má výhodnejšiu cenu pre tvoju spotrebu v tvojej tarife, treba overiť dopredu či ťa nový môže prijať s požadovaným cenníkom, až potom zariadiť prechod , bežne to robí nový, stačí porovnať všetke cenníky od dodávateľov pre tvoju adresu, niektorý dodávatelia majú rôznu cenu pre jednotlivé distribúcie, sú k tomu rôzne kalkulačky na prepočet alebo si to môžeš sám, oplatí sa hlavne pri vyššej ročnej spotrebe kde môže byť rozdiel i v 100-kách Eur, neodrbú starších ,len tých ktorý sa v tom nevyznajú, ako napr @rudy2501 , nepleť si dodávateľa s distribútorom, dodávateľ predáva silovú energiu a vystavuje faktúru, distribútor sa stará o o jej dodanie na určenú adresu, pre všetkých dodávateľov, jemu nahlasuješ poruchu
Odpovedať
@terry25 toto je uz argument, co je na vychod od LM... Mozes si zazmluvnit dodavatela ZSE, hadam ten uz je dostatocne daleko od vychodu kde nic nie je... VSE nie su alternatvny dodavatel, maju statut dodavatela poslednej instancie, predavaju tu istu elektrinu co mas aj ty na zapade. Sme ich odberatel, nevidim zasadny problem s kvalitou ich "elektrikńy".
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duzu VSE je dodavateľ a VSD distributor... Brat robil vo VSE 25 rokov 🤫😉 faktura ma 2.zložky za distribuciu a samotnu energiu...
Odpovedať
... VSE
Odpovedať
...
Odpovedať
@zita19 to bol vtip s tým východom. Nechápem, prečo by mala VSE sa tlačiť do regiónu SSE, pokiaľ viem, patria pod jeden koncern 🤷‍♀️ Žiadal som aj zmluvu, že ju dám pozrieť právnikovi, či je OK a už sa neozvala. Dnes je to samý podvod, každý deň nejaký díler otravuje dôchodcov, tak sorry, že som sa pýtal 🤷‍♀️
Odpovedať
@terry25 nie, nepatria pod jeden koncern. Kazdy ma ineho vlastnika, pokial viem, tak stat je tam minoritny vlastnik (pozri do Obchodneho registra, budes vediet detaily). A kedze je tu otvoreny trh s energiami tak kazdy si moze vybrat dodavatela ako sa mu paci, kazdy dodavatel s licenciou moze oslovovat buducich odberatelov ako uzna za vhodne, kazdy dodavatel moze "pretiahnut" zakaznikov od ineho doadavatela ak dodrzi zakonne podmienky. Akurat ak odberatel vyuzva institut poslednej instancie, tak tam je to rozdelene ciarami na mape.
Odpovedať
@rudy2501 prečo potom píšeš toto: "ked mi ponukali plyn od VSE, tak som im povedal nech mi aj potiahnu ruru", prečo by mal predajca silovej niekomu vybudovať rúru? VSE a SSE sú dodávatelia silovej energie pre celé Slovensko , môže od nich nakupovať každý občan zo SR, adresný sú len distribútori ZSD len pre západ, SSD pre stred, a VSD pre východ, tu platí ešte staré značenie krajov
Odpovedať
@duzu SPP plyn, VSE eletrinu, VVS vodu, ja som tradicionalista...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?