Odstúpenie od zmluvy za sprostredkovanie k predaju nehnuteľnosti

Zobraz úvodný príspevok
Ďakujem za pomoc. Dá sa to bez poplatku ? Uzavrela som ju 15.02.2013 na dobu neurčitú. Neprečítala som si zmluvné podmienky - maklérka mi povedala, že tam nie je nič dôležité, ale - píše sa tam o pokute 1500eur. Prosím, neodsudzujte ma, viem, že som urobila chybu, muž ma ide za to zabiť, ak to do zajtra neporiešim ...
Odpovedať
1
2
@lubino222 zverejni jeho meno a ries to cez niekoho ineho. Je to klasicky slovensky odrbavac.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Exkluzívna zmluva sa pri sprostredkovaní predaja nehnuteľnosti nedá podpísať na neurčito podľa zákona. Aspoň tak do nás hustili na školení. Takže máte zrejme podpísanú zmluvu, ktorá je nevýhodná a nespĺňa zákonné normy. Dôležité je, akým právom sa zmluva spravuje. Predpokladám, že obchodným zákonníkom, dobré keby občianskym. No aj tak by v prípade súdu sudca zrejme prihliadal na občiansky... No to si treba overiť u právnika. Ak Vám to potvrdí... súd nebude... lebo realitka vie, že prehrá a jej bububu nevyjde.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň, s realitnou kanceláriou som podpísal zmluvu o sprostredkovaní predaja bytu na dobu 3 mesiace. (nie exkluzívnu). Po návšteve banky som sa dozvedel, že mi vedia poskytnúť úver na nový byt v plnej výške, to znamená, že byt ktorý som chcel predať, už nemusím. Oznámil som to realitnej kancelárii, že som sa rozhodol nepredať a že chcem od zmluvy odstúpiť bez udania dôvodu. Realitná kancelária medzičasom našla kupujúceho a odo mňa požaduje zaplatiť províziu. Chcem sa poradiť ako mám postupovať. Za odpoveď vopred ďakujem.
Odpovedať
Ako prve si precitaj co si podpisal. Podla mna je realitka v prave.Podpisal si zmluvu,realitka vynalozila nejake zdroje/usilie na predaj a chcu za to odmenu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@dusanke je tam aj klauzula, že majú nárok na províziu až po spísaní Zmluvy o predaji bytu, keďže máš len Zmluvu o spostredkovaní bytu. Lebo si nepredal a tým by sa nenaplnila tvoja zmluva s RK. Je to z r. 2017, ako to skončilo?
Odpovedať
@milotaa Zmluva o sprostredkovaní, že sprostredkovateľ bude vyvíjať činnosť smerujúcu k tomu, aby mal vlastník príležitosť uzavrieť Kúpnu zmluvu na nehnuteľnosť sa riadi Občianskym zákonníkom, nie Obchodným, lebo nie je vlastník nehnuteľnosti právnická osoba. Ak bola podľa Obchodného, je neplatná.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?