Kúpa pozemku - čo potrebujem na zápis na kataster?

Ahojte potrebujem poradiť idem kupovať pozemok a netuším čo potrebujem na zapísanie na kataster...(či treba riadnu zmluvu od notára alebo právnika keď to chcem prepísať alebo stačí stiahnuť z netu a podpis predávajúci a kupujúci..?či aký je postup ďakujem za každú radu
Odpovedať
@blister333 Ahoj. Tak ísť klasicky ku notárovi, bez neho to nejde možno je nejaká varianta no táto je najideálnejšia, ako som to robil ja. Čiže on pripraví kúpno-predajnú zmluvu on potom spraví prevod bankový a on to spraví aj na katastri. Stojí to celkovo cca 300e.
Odpovedať
Tak kupno-predajna zmluva sa da urobit aj podla internetu. Ale to musis byt v tom aspon trochu zbehly. Ale nemusis ist hned za notarom, mozno advokat, je trochu lacnejsia varianta. A vklad na kataster si vies urobit aj sam. Poplatok je 66e, alebo 51e ak to urobis elektronicky. Ale ak si uplny laik tak radsej to nechaj na odbornika.
Odpovedať
@riddick12 viem Nitre je dráhy 300eur keďže pozemok je za 5200eur...)preto som chcel poradiť lacnejšiu alternatívu a viem že právnik je lacnejší ...skúsim dnes zavolať jemu...
Odpovedať
@peterm88 ahoj viem tieto informácie nakoľko som kupoval už nejeden pozemok ale tento je lacný a je to záhrada za malé peniaze preto som chcel poradiť niečo bez právnika a zmluvu od notára...skôr akože jednoduchú iba parcela cena a hotovo a dať potvrdiť pre kataster...
Odpovedať
@blister333 Keď si už kupoval niekoľko pozemkov ako tvrdíš, tak určite máš od nich zmluvy. Čo ti bráni podľa nich si urobiť novú zmluvu? To už by musel byť fakt neandrtalec, aby to nedokázal.
Odpovedať
Profilova fotka
Podla predchadzajucich zmluv si urob tu novu. Da sa vsetko vyhladat aj na nete. Viem, ze hlavne musia byt overene podpisy, staci jedna strana, ale neviem ktora teraz. Overenie podpisov urobia aj na mestskom urade. Ja mam zas take informacie, ze u nas, ak to nerobi pravnik, realitka, tak to na katastri hned zamietnu, alebo ta aspon natahuju, ze im stale nieco chyba :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@blister333 treba kúpno-predajné zmluvy, na ktorých budeš musieť mať podpis overený notárom. Lepšie je takéto veci riešiť cez odborníkov, ak si to nevieš sám spraviť. My keď sme kupovali pozemok, tak sme jednému typkovi zaplatili a on nám úplne všetko spravil a my sme prišli len podpísať. On to dokonca za nás zaniesol aj na kataster.
Odpovedať
@ruren veď akurát to idem pohľadať lenže som nikdy nemenil z E parcele na C tak neviem či to tam dokážem vlozit
Odpovedať
Profilova fotka
https://zivot.pluska.sk/dobre-rady/ku...
Odpovedať
@blister333 A v čom je problém? Koncept máš podľa predlohy a údaje podľa geometrického plánu.
Odpovedať
@kamilka22381 Overiť podpis musí hlavne predávajúci. Kupujúci vraj nemusí overovať 😜
Odpovedať
@blister333 Odporúčam tiež, ak pozemok má byť využitý na budúcu výstavbu, prever si na obci alebo na webovej stránke obce, resp. uzemneplany, či podľa platného územného plánu obce je možné v tejto lokalite stavať a aké stavby a na aký účel v platnom ÚP je rčené územie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@beno78 Tam žiadne ,,vraj" NIEJE. Podpis overuje LEN predávajúci.
Odpovedať
@janetbla ďakujem pozemok budem využívať iba ako záhradu na pestovanie ovocných 🌲.
Odpovedať
@kamilka22381 ďakujem za link prvé čo bolo že som si to dal vymerať a zmeniť parcelu e na parcelu c a vyšlo to o 75metrov menej ako bolo v starej mape evidovanej pod parcelu E
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?