Tepelny most zo strechy

Profilova fotka
Znova prosím o radu. Rozhodli sme sa najprv zatepliť strechu a až o rok zatepľovať z vonku. Preto nám prišlo rozumne na veniec namurovat ytong, aby sme strešnú izoláciu ochránili pred vonkajšími vplyvmi počasia. No dostávam sa do problému, že sme si asi vytvorili tepelný most, a to tak, že ten ytong neviem zaizolovat z hora (ostalo tam asi tak 3cm medzi strechou a ytongom). Myslite, že sa bude chlad prenášať zo strechy cez ytong až na veniec ? Čo odporúčate ? Napadlo ma ešte polku ytongu zrezať a napasovať tam styrodur aspoň 5cm. Ďakujem za rady.
Odpovedať
Izolacia stien a stropu sa mali stretnut nad vencom. Nejak mi to z vasho riesenia nevychadza.. Kym budete mat len stresnu izolaciu, bude ten betonovy venec nekryty z boku. Ked doplnite aj izolaciu steny, dokazete tu porobetonovu nadmurovku obalit zhora vatou? Ak slo len o ochranu stresnej vaty kym pride bocna izolacia a fasada, asi by som volil docasne boky z dosiek namiesto tej nadmurovky
Odpovedať
@marian_bdzoch ten ytong by to chcelo preč. Radšej by som kúpil nejaký XPS a nalepil tak, aby prevyšoval veniec (ako tie ytongy), úplne zakryl veniec a aspoň čiastočne kryl prvú radu pod vencom. Stropná izolácia sa dá potom položiť na veniec tak, aby mala styk s tým XPS.
Odpovedať
Profilova fotka
@marian_bdzoch riešite detaily o ktorých nemáte vedomosti a zbytočne, Každý pridaný materiál je izolácia, naviac, ešte to chcete dopľňať dodatočne izoláciou , veniec je pre vnútorný priestor konečná konštrukcia, nad ňou všetlko izoluje..
Odpovedať
Nejak tam nevychadzaju stropne vysky nad oknom smerom k rohu. Ak si mam predstavit min 40 cm vatovej izolacie, hlavne okolo rohu miestnosti tak to je problem. Urobili ste si krasny tepelny most, ak je tam aj porobeton, rohy su vo vseobecnosti kriticke miesta, normalne je tam najnizsia teplota stien ak neratam (vnutornu parapetnu dosku okna.) Ta nadstavba pomyselne nad izolaciou by nevadila, ale roh miestnosti ano. Tych par kusov tehal za par eur vam nestoji za vlhke rohy a nakladne riesenia v buducnosti. Radsej nechat volny priestor ktory sa da z vonku vystuzit doskou a z vnutra komplet zaizolovat vatou kolko len pojde, uz aj EPS by bol lepsi ako toto. Z obrazku to krici ako päst na oko, zrejme to bude Vas "vylepsovak"
Odpovedať
@marian_bdzoch skoda ze si neprisiel sa spytat ked ta to napadlo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?