Plesne a mokré steny v dome pod sadrokartónom

Zobraz úvodný príspevok
Poprosím rady, lebo každý, kto to už videl, nevie poradiť (videli to už aj oknári, strechári a aj murári). Máme doma cca 25 ročný - kváder 40 cm aj obvodové aj stredové múry, plastové okná od dvoch rôznych firiem, plafóny sú z panelov na ktorých je 2cm hrubý škvarobetón. Dorábali sme sadrokartón - 10 minerálna vata, parozábrana a sadrokartón. Kúrime na 22°C, teraz sme pridali na 23°C, vetrám prievanovo 3krát denne, vlhkosť mám 37% až 45%, keď sa varí, tak do 55%, ale hneď vyvetráme, prádlo sa tu nesuší a kvety máme presne 4 kusy. Dom je podpivničený po celom, teplota tam je stále okolo 13°C, odizolovanie je po obvodových múroch. Strecha je sedlová, predpripravená na dorobenie ďalšieho bývania, čiže sú tam potiahnuté múry v strede a po obvode 2 čiary kvádrov, je nezateplená, veniec na dome nie je zateplený, iba preklady nad oknami. Náš problém sú plesne pod lištami, ktoré máme pod sadrokartónom, nie len po obvodovom múre, ale aj po stredových múroch a na niektorých miestach aj mokré steny, kúty, hlavne zo severu a západu. Poraďte prosím, resp. dajte tip na dákeho človeka, čo by pomohol, sme zúfalí, máme dve maličké deti a už zdravotné problémy.
Odpovedať
@bluray noooooo, ešte presne nie (keďže nevlastním banku :-D a ani otec), je pár návrhov, ešte mi sľúbila svokra, že má známeho, či má známeho :-D stavebného inžiniera, že by to prišiel kuk a pozrel by čo s tým, inak sme viac menej zatiaľ rozhodnutí zvýšiť teplotu v pivnici (vraj stačí o 3 stupne, takže zasa po rokoch rozbalíme zaizolované trubky a dáme lepšie tesnenie na bránu) a asi pôjdeme aj do toho polystyrénu na poval - minimálne nad nezateplenými miestnosťami, nech znížime rozdiely medzi teplotami a vetrať, vetrať, vetrať - kúpila som novú meteostanicu a tá meria úúúplne iné hodnoty ako tá stará :-D
Odpovedať
@josef_vavra @jakino Mám podobný problém ako zadavatelka temy ale omoc menšom rozsahu bývam v malej tehlovej bytovke na vrchnom poschodí najjednoduchšie riešenie problému sa mi zdalo pomocou odtahoveho ventilátora keď že komín nemám tak som namontoval do vecka na miesto mriežky do stupačky ventilátor z reguláciou otáčok ventilátor už ide dva týždne na polovičný výkon odhadom 30m3/h ale zatiaľ nieje vidieť žiadnu zmenu v čom je problém čo robím zle ? Napadá ma či ten ventilátor má dostatočný výkon aby vytlačil ten vzduch cez stupacku až na strechu
Odpovedať
@majoo1 počas vykurovacej sezóny, keď už sú steny napité vodou, to podľa mňa neodstrániš. Vysuš to cez leto a ventilátor spusti na začiatku vykurovacej sezóny a nechaj ho bežať celú sezónu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Dobrý deň, potreboval by som radu, nakoľko býváme v malom byte na vrchnom poschodí, byt je z tehál, cca 50ročný, strecha a byt zvonka nie je zateplený, a vyzerá to tak, že ešte kvôli susedom, dlhšie ani nebude . Kvôli tepelnému mostu v stene, cez zimné obdobie sa vytvára pleseň, steny sú studené a vlhké, v byte je aj napriek pravidelnému vetranie vysoká vlhkosť. Chceli by sme sadrokartónový strop, - otázka, je či pod sadrokartón dať zateplenie, alebo nie?
Odpovedať
@julo_kiss Tiež som to riešil,teraz už byvam inde.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@ivus5 ahoj 🙂 zaujímalo by ma ak ste to v domčeku vyriešili s odstupom času. Je to už ok?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od vladka201078:

@ivus5 ahoj 🙂 zaujímalo by ma ak st…
@vladka201078 ahoj. Zvysila som teplotu na 24 stupnov a stale dokola vetram. Je to lepsie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?