Mineralna vata - radsej hrubka 40cm lambdy 32(36) alebo 30cm lambdy 39?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Co vy na to? ide o to ze aj tych 10 centi sa mi hodi...ale neviem ako je to s cenami, pripadne vyhodami nevyhodami... Poradte
Odpovedať
Profilova fotka
@dbe: no ja mam asi raz tolko metrov...takze mozno by ta cena aj odpovedala.... @fukanaizolacia: napisal som im, dakujem Ale....mne by stacila priblizna cena, a ked poskytujete taketo nieco hadam orientacne by ste vedel povedat, rozdiel nebude horibilny...ci?
Odpovedať
Profilova fotka
@fukanaizolacia ano odpoveda :) "Vláknité izolace fungují obecně na principu mikroprostorů vzduchu uzavřeného mezi vlákny bez pohybu." "Celulózové izolace, jelikož jsou přírodním materiálem, zcela přirozeným způsobem přijímají vlhkost a opět jí vydávají." "Projektant by správně neměl počítat s tepelnou vodivostí λD (laboratorní / charakteristická hodnota pro suchý materiál měřená při střední teplotě 10oC) ale s návrhovou hodnotou! Návrhová hodnota součinitele tepelné vodivosti λ je o cca 10% horší než charakteristická λD Návrhová (výpočtová) hodnota λ odpovídá reálné tepelné vodivosti materiálů zabudovaných do konstrukcí při návrhových podmínkách - teplotě 20°C a relativní vlhkosti 50 %"
Odpovedať
@y2k zaplatenych 30 cm, nafukanych 35-40 cm, 16 Eur/m2, izolacia casom sada, preto predajca nafuka navyse nieco zadarmo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@dbe ak môžem poprosiť info do IP, ktorá firma Vám realizovala fúkanú izoláciu SteicoZell Ďakujem
Odpovedať
@mitzekatze ahoj...http://zateplit.sk/ firma sa vola TOPTERM z ba
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravim odbornikov na izolacie a prosim o radu. Byvam v novostavbe v ktorej su 3 mezonetove byty. Stavba postavena 2011. Strecha je plechova. Strop na poschodi je SDK za nim je parozabrana a izolacia v jednej vrstve 20cm. Pred rokom sused zaznamenal na poschodi v mieste konstrukcie ze mu vlhne sadrokarton a tvori sa pliesen. Tento problem v mojom a dalsom byte nieje. Vedla nas stoji rovnaka stavba a tento problem nemaju. Kedze sused to chce riesit tak som v mojom byte urobil kontrolnu dieru a gopro kamerou nafilmoval a nafotil ako je riesena izolacia. Podla noriem co som pozeral tak v roku kolaudacie bola minimalne potrebna izolacia 20cm co aj projektant navrhol a aj sa realizovalo. Podla mojho nazoru bude izolacia nedostatocna a pri zvysenej vlhkosti v interieri sa zraza vlhkost na sadrokartone. Predpokadam ze by pomohlo polozit 15-20cm izolacie na existujucu izolaciu. Strechu sa nam ale rozoberat nechce a montovat na SDK dalsi SDK s izolaciou nieje mozne kedze by sa museli upravovat vsetky satniky v interieroch. Sused ktory ma problem rozmysla este o stropnych dekoracnych polystyrenovych paneloch ale toto riesenie asi nebude dostatocne. Napadol ma este urobit montazny otvor do SDK cez ktory vlozit hrubu dosku po ktorej by sa dalo pohybovat a polozit ju na stenove priecky a cez montazny otvor tam dostat dalsiu izolaciu. Kedze je tam obmedzeny priestor bude asi problem izolaciu rozrolovat. Prosim o vase napady a riesenia. Dakujem.
Odpovedať
@ramoon Podla mna idealny priestor na fukanu izolaciu (napr. Climatizer Plus). Vedia to nafukat aj do daleko mensich strbin, takze by s tym nebol ziadny problem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?