Menu Forum

Mineralna vata - radsej hrubka 40cm lambdy 32(36) alebo 30cm lambdy 39?

21. mar 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
y2k
10
Registroval sa 26. mája 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 1807 príspevkov a 2 albumy. Má 6 priateľov. Vrbové, okres Piešťany.
fotoportrét
fotoportrét
y2k
10
Registroval sa 26. mája 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 1798 príspevkov a 2 albumy. Má 6 priateľov. Vrbové, okres Piešťany.
 @dbe: no ja mam asi raz tolko metrov...takze mozno by ta cena aj odpovedala....
@fukanaizolacia: napisal som im, dakujem
Ale....mne by stacila priblizna cena, a ked poskytujete taketo nieco hadam orientacne by ste vedel povedat, rozdiel nebude horibilny...ci?
10. feb 2015 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9618 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9611 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
 @fukanaizolacia ano odpoveda emoticon

"Vláknité izolace fungují obecně na principu mikroprostorů vzduchu uzavřeného mezi vlákny bez pohybu."

"Celulózové izolace, jelikož jsou přírodním materiálem, zcela přirozeným způsobem přijímají vlhkost a opět jí vydávají."

"Projektant by správně neměl počítat s tepelnou vodivostí λD (laboratorní / charakteristická hodnota pro suchý materiál měřená při střední teplotě 10oC) ale s návrhovou hodnotou! Návrhová hodnota součinitele tepelné vodivosti λ je o cca 10% horší než charakteristická λD Návrhová (výpočtová) hodnota λ odpovídá reálné tepelné vodivosti materiálů zabudovaných do konstrukcí při návrhových podmínkách - teplotě 20°C a relativní vlhkosti 50 %"
10. feb 2015 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
peto99
65
Registroval sa 5. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 3514 príspevkov. Má 13 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
peto99
65
Registroval sa 5. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 3514 príspevkov. Má 13 priateľov.
 @y2k zaplatenych 30 cm, nafukanych 35-40 cm, 16 Eur/m2, izolacia casom sada, preto predajca nafuka navyse nieco zadarmo
10. feb 2015 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mitzekatze (31 r.)
52
Registrovala sa 24. marca 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 47 príspevkov. Má 21 priateľov. Okres Trnava.
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
mitzekatze (31 r.)
52
Registrovala sa 24. marca 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 47 príspevkov. Má 21 priateľov. Okres Trnava.
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @dbe ak môžem poprosiť info do IP, ktorá firma Vám realizovala fúkanú izoláciu SteicoZell Ďakujem
25. feb o 09:23  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dbe
2
Registroval sa 23. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 249 príspevkov a 1 inzerát. Má 3 priateľov. Soblahov, okres Trenčín.
  • Už bývam v dome
    Soblahov, okres Trenčín
fotoportrét
fotoportrét
dbe
2
Registroval sa 23. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 249 príspevkov a 1 inzerát. Má 3 priateľov. Soblahov, okres Trenčín.
  • Už bývam v dome
    Soblahov, okres Trenčín
 @mitzekatze ahoj...http://zateplit.sk/ firma sa vola TOPTERM z ba
25. feb o 09:24  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ramoon (36 r.)
CASCA spol.s.r.o.
Roman Ilčík PRO

Interiér - doplnky a dekorácie - Okres Bratislava
47
fotoportrét
fotoportrét
ramoon (36 r.)
CASCA spol.s.r.o.
Roman Ilčík PRO

Interiér - doplnky a dekorácie - Okres Bratislava
47
 Zdravim odbornikov na izolacie a prosim o radu. Byvam v novostavbe v ktorej su 3 mezonetove byty. Stavba postavena 2011. Strecha je plechova. Strop na poschodi je SDK za nim je parozabrana a izolacia v jednej vrstve 20cm. Pred rokom sused zaznamenal na poschodi v mieste konstrukcie ze mu vlhne sadrokarton a tvori sa pliesen. Tento problem v mojom a dalsom byte nieje. Vedla nas stoji rovnaka stavba a tento problem nemaju. Kedze sused to chce riesit tak som v mojom byte urobil kontrolnu dieru a gopro kamerou nafilmoval a nafotil ako je riesena izolacia. Podla noriem co som pozeral tak v roku kolaudacie bola minimalne potrebna izolacia 20cm co aj projektant navrhol a aj sa realizovalo. Podla mojho nazoru bude izolacia nedostatocna a pri zvysenej vlhkosti v interieri sa zraza vlhkost na sadrokartone. Predpokadam ze by pomohlo polozit 15-20cm izolacie na existujucu izolaciu. Strechu sa nam ale rozoberat nechce a montovat na SDK dalsi SDK s izolaciou nieje mozne kedze by sa museli upravovat vsetky satniky v interieroch. Sused ktory ma problem rozmysla este o stropnych dekoracnych polystyrenovych paneloch ale toto riesenie asi nebude dostatocne. Napadol ma este urobit montazny otvor do SDK cez ktory vlozit hrubu dosku po ktorej by sa dalo pohybovat a polozit ju na stenove priecky a cez montazny otvor tam dostat dalsiu izolaciu. Kedze je tam obmedzeny priestor bude asi problem izolaciu rozrolovat. Prosim o vase napady a riesenia. Dakujem.
21. mar o 23:45  •  už býva v dome  •  www.casca.sk  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
danculd
27
Registroval sa 6. januára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1118 príspevkov. Má 13 priateľov. Okres Žilina.
fotoportrét
fotoportrét
danculd
27
Registroval sa 6. januára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1115 príspevkov. Má 13 priateľov. Okres Žilina.
 @ramoon Podla mna idealny priestor na fukanu izolaciu (napr. Climatizer Plus). Vedia to nafukat aj do daleko mensich strbin, takze by s tym nebol ziadny problem.
21. mar o 23:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to