Lepenie polystyrénu s penou

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, Poradte prosim ci pri zateplovani lepit fasádny polystyrén s lepidlom alebo penou, vyhody,nevyhody,kazda info pomoze. dakujem
Odpovedať
1
5
6
@sousedekovci89 v podstate suhlasim, ale zle napisane, lebo by mohol zacat davat penu po obvode eps dosiek co je neziaduce. @marcork tiez som mal ten problem ked to robosi nezvladli ale vyriesilo to viac peny a kotvy pre istotu. Treba to dobre uzavriet z vrchu i odspodu steny a ten cm vzduchu bude ako izolant navyse 😉
Odpovedať
@rkorba mas pravdu ale hadam ze ma pochopil a nezobral doslovne 😄
Odpovedať
Myslíš urobiť ramik a nie na tú užšiu časť 😄
Odpovedať
ahojte, mohol by som použiť výstužnú mriežku "knauf smartwall" (etag 004, 145g/m2) aj pri zatepľovaní polystyrénom sivým ? Viem, prioritne je určená pre zatepľovanie pri minerálnej vlne, ale švagrovi ostalo pár balíkov zo zatepľovačky, tak by sme to vedeli použiť. Ďakujem.
Odpovedať
@prokennex samozrejme
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@igrak zdravim. chcem sa opytat . firma mi zatepluje stary drevodom okal. podklad na polystyren je teda dtd napenetrovana doska. polystyren lepia na tri styri pozdlzne pasiky. nerobia ramceky. Tym padom pod polystyrenom bude prudit vzduch. srartovacia lista sa vypenuje tiez tym padom zospodu podfukovat vraj nebude . Je taketo lepenie ok ? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@jsturbo1994 brani ti niekto zaplatit si stavebny dozor? Nie! Samozrejme ze to dobre nie je, ale vybral si si ty, tak nesies nasledky...
Odpovedať
@jsturbo1994 ty ich platis, tak okolo nechod po spickach, ked sa ti to nezda, tak im poved ze to chces inak. Ta tuba peny stoji asi 6eur a vyjde na cca 10 dosiek ked s noh nesetria. Takze naklad takmer ziadny. Ale ak to robia od rana a ty hladas radu na fore, tak dnes spravili polovicu uz...
Odpovedať
a co sa realne moze stat ak je to nalepene dostatocne pevne len noe do ramcekov ? ma to vplyv na ten izolacny efekt ? alebo co najhorsie sa moze stat. A tak jak vravis. polka domu je nalepna. Ale zas akoze skusal som ako to drzi tak je to pevne riadne. Pouzivaju penu ilbruck.
Odpovedať
@jsturbo1994 Soklovy xps sa napriklad moze lepit na zvisle pasiky peny. Hlavny dovod lepenia do ramcekov pokial viem je protipoziarny. Tristvrte slovenska ma izolacie na maltovych buchtach. Myslis, ze neizoluju? Neprezival by som to tak primalej stavbe. Ale rad sa necham nirkym stidovanejsim vyviest z omylu.
Odpovedať
Pridavam nejake foto
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?