Kotvenie polystyrénu hrúbky 250 mm

Zobraz úvodný príspevok
Ideme zateplovať rodinný dom murovaný z pórobetónových tvárnic hrúbky 250mm polystyrénom rovnakej hrúbky 250mm. Poradili mi kotviť ho dlhými hmoždinkami alebo vyfrézovať z polystyrénu zátku s priemerom 70mm a použiť kratšiu kotvu a vyfrézovanú zátku dať späť.
Odpovedať
1
2
Ale tiez trieskaju nezmysly v tom baumite. Mam to uspesne za sebou a to boli asi najvacsie tepla v tomto roku akurat. Grafit 30cm hrubka, bez kotvenia, lepene na starcontact, zasietkovane tak po 2 tyzdnoch duocontactom. Nema problema. A postreh k spominanemu zakryvaniu a prehrievaniu ... na sedy eps ked pralo najvacsie slnko vobec nebol horuci, teply hej, ale nic strasne, naopak, po zasietkovani je to horuce, ruku neudrzis. Je dobre samozrejme pri lepeni a sietkovani ist rozumne podla slnka a nic sa nestane.
Odpovedať
@kriloter Problemove miesta su spalety, kde svieti priame aj odrazene svetlo s okien, tam sa grafitovy eps topi - vlastna skusenost - steny su ok.
Odpovedať
@pzad ano, bal som sa toho, nic sa nestalo chvalabohu
Odpovedať
@mom3 prosím ťa a kto vám zateploval? Sami? Či firma? Hladám niekoho kto má skúsenosti s 25cm polystyrénu a vie zatepliť a následne urobiť peknú fasádu. A ked chcem okolo okien lepiť obkladové pásiky tak by ste radšej aj kotvili? Dakujem každému za reakciu
Odpovedať
@floydian ja som kupil karton 12 ks instastiku rychlo tuhnuci a po blbnuti uz tretej dózy som bol zvysok vratit reklamovat vratili mi komplet cenu za vsetkych 12 ks.Potom som kupil tytan styro 753 a ten isiel aj drzal v pohode. Tot moja skusenost so "super pur lepidlom najlepsim na svete". Ale inak polske vyrobky tiez nemusim. :-)
Odpovedať
@karol333 Ja som mal tu istu skusenost prave s tytan styrom.... po dvoch penach som to vratil :( velmi dolezity je totiž datum expiracie. Zo skusenosti uz nekupujem peny starsie ako pol roka. Inak nic proti tytanu... patri medzi spicku len nebrat kusky tesne pred koncom zaruky. Momentale naj pena na zateplovanie u mna je illbruck pu10. Rychlo schne a ma najnizsiu postexpanziu. Z velkeho mnozstva vyskusany lepidiel najviac odtlacal ceresit 84 a zasa najpomalsie schlo PU od den braven a este jedna zaujimavost pri penach od soudalu sa mi velmi casto stavalo ze sa zle srubovali na pistol (nejaky divny zavit).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Ahojte, ideme zatepľovať 20 cm EPS F, nie šedým polystyrénom, iba bielym. Treba ho kotviť? či ani tento biely netreba? a čo ta zakladacia lišta? základy a pivnicu máme 15 cm XPS.dakujem
Odpovedať
@nika1914 Zakladaciu listu v zasade nepotrebujes, lebo si vies prvy rad polozit na soklovu 15tku a to velmi komfortne. Jedine, ze by si fakt chcela to zosilnenie a okapovy nos, ale podla mna zbytocny luxus. Mame tiez dvacinu. Kotvit ho netreba, ale kotvili sme, jak sa hovori, na pol skody - hlavne kriticke miesta, kde by mohol silny vietor poskodit fasadu - rohy domu, spodky, okolo okien. Ja som na tom netrval, ale majstri to chceli, tak budis. Ale toto by mali dobri majstri ovladat.. :-|
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?