Základová doska cena

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na váš názor. Firma ktorá nám bude stavať aj dom nám robila základy na 111m2 s tým že to bolo na kľúč, dva rady tvárnic v sume 9500,- EUR. Zdá sa vám táto cena primeraná? pozemok je v rovine.
Odpovedať
1
2
Vela
Odpovedať
@quakdafak a ja ti nato odpoviem jednoducho..gratulujem...si sikovny..ja zial tolko casu ako ty nemam...dokonca nemam.ani free prachy ako popisujes...ale jedna vec je u mna jasna...ja chcem.vidiet svoje deti vyrastat a tiez chcem mat zdravie...nie sa dokalicit na stavbe a nevidiet rodinu..usetril si max na prace nie na materialy...ale nevadi..na druhej strane ze.si taky vsestrany gratulujem...dufam ze su taky aj nasi lekari,vsestrany ako ty,alebo pravnici ci nebodaj teologovia ..tak ci tak ti gratulujem ale toto je o moznostiach nie o porovnavani si "vtakov" kto toho tolko vie spravit sam....nabuduce si pls aj vyvrtaj zubky kaz sam ,hlavne sa nevyhovarat....
Odpovedať
@jblaze je to komplikovane ..taku si este nevidel..dojdi kuknut ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@quakdafak ja tak isto radsej 3 roky zamakam, (pozitivum je ze sa vela naucim) a postavim si pasivny dom vo vyssom standarde za 60 000 euro, miesto 220 000 , ktore by mi banka aj tak nedala a splacali by to este deti mojich deti ,, a ja by som im neskor povedal,,, deturence moje zlate,, budete splacat moju hypoteku lebo som nebol schopny vam vybudovat byvanie a valal som radsej gule a pozeral sa ako rastiete :D
Odpovedať
@jblaze kazdy mame ine priority..apropo vobec to nieje o lenivosti skor o moznostiach..ale hadat sa tu nejdem..kazdy je strojcom vlastneho stastia...
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko ja som nepisal tebe, verim ze nieci z "tych" ale stretavam ludi co ani prstom nepohnu ale len nadavaju ze aky je stat zly a ze niekto ma a niekto nie ;)
Odpovedať
@jblaze A preto som si zobral tyzden dovolenky a idem vytiahnut priecky :-) Za robotu by som dal ako mesacne zarobim, tak tento mesiac mam dvojnasobny prijem :-)
Odpovedať
@rkorba drzin palce kazdemu kto tak dokaze usetrit..ale neberte to ako samozrejmost alebo ako lenivost ked to niekto nevie alebo nema cas...nikto sa dobrovolne nechce zadlzovat ked nemusi...
Odpovedať
@jblaze ja som zo zaciatku daval robit vsetko stavbarom..ked som obkukal know how uz vsetko co si verim a zvladnem robim sam...dnes rozmyslam ze aj stablon si spravim sam...no vaham este...
Odpovedať
Zdravim, Dostal som cenovu ponuku od firmy na celu stavbu , mam to ale pekne rozpisane postupne prace a ceny. Na zakladovu dosku je rozpocet 22500 na cca 130m2 na rovinatom pozemku, co sa mi zda vela a aj podla toho co pisete tu. v cene su tieto prace: Vymeranie stavby, vykop pasovych zakladov, betonaz. Vymurovanie hornych zakladov(jeden rad salovacich dielocov), odadeie armatury, betonaz. Osadenie pripravi na vodu, kanal, elektriku : MAterial + praca spolu 12500 Zasyp zakladov, zhutnenie, pokladka kary sieti a zabetonovanie zakladovej dosky: Material + praca spolu 10000 Co si myslite o tejto cenovej ponuke ? je to prehnana cena ? vie mi niekto odporucit nejaku partiu v okolli Mikulasa ? DAKUJEM
Odpovedať
@pluvko keby si bol cital co som pisal, nanapises taku koninu, mna nepresvedcis je to o lenivosti a o tom ze sa tebe a tebe podobnym sa nechce, lebo z praxe sa mi potvrdilo, ze ak chces je mozne byt do znacnej miery vsestranny, ale kludne si daj bankovu opratku a kludne aj desat (ale aj tak ti prajem aby si nemusel), ja ta nenutim ist mojou cestou, len ti ukazujem ze aj tato cesta tu je a je realna a mozes mas ruky do X a budes mat pevnu vieru a odhodlanie v to co veris tak to dokazes ked budes o sebe pochybovat tak jasne, ze to nedas, nie vsetko sa da spravit samemu, takze lekarov a zubarov a ine by si do toho neplietol keby si dokazal interpretovat citany text a kludne si ma zaskatulkuj ako vsestranneho kkta nemam s tym problem :-D
Odpovedať
@stano65 ked na to mas tak chod to do toho, mna svojpomocne zaklady z IS voda kanal elektrika stali cca 5000 126m2, 26 000 ma vysla uzavreta hruba stavba (zaklad mury strecha okna dvere) ale ked ti niekto napise, ze ked si nieco robis svojpomocne a hovno pri tom usetris tak si to porovnaj :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@stano65 je to riadne prehnane...ruky od nich prec a hladaj dalej
Odpovedať
@quakdafak nemam za potrebu sa tu s tebou hadat..len pri pripominas cloveka co vsetko vie,vsade bol a kde este nebol,tam sa prave chysta...kazdy je strojcom vlastneho stastia....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@marty_1 @marty_1 Ahoj, aká firma vám stávala drevodom. Ste doteraz spokojní?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ahojte. pozriete mi prosim tuto cenu? zda sa vam ok? zivnostnici
Odpovedať
@greys akú plochu dosky máš a aké hlboké základové pásy? nedávno som robil prístavbu 55 štvorcov, výkopová zemina šla na skládku zameranie geodetom som mal za 100 €, k prácam by som sa uistil, či tam je aj viazanie železa, žabovanie terénu a nájom žaby, daj si pozor aby používali aj vibrátor... výkopovú zeminu použiješ? alebo ju dávaš odviezť na skládku? tam môžu byť tiež poplatky navyše...
Odpovedať
@milan_toman dakujem za reakciu. toto vsetko sa popytam este. robia nam to kamosi zivnostnici tak si to musime este prebrat. dnes mi dali tu cenovu ponuku ale nebavili sme sa o takych veciach ktore pises a su podstatne. dakujem za to a prezistim si to.
Odpovedať
@greys davate "prekontrolovat" nieco co sa uz zacalo?
Odpovedať
@profistavbari nie nie nezacalo. akurat prebieha stavebne konanie. takze skor som to myslela ze si to prejdeme este dopodrobna osobne s pracovnikmi. a opytame sa ich aj na tu žabu a odvoz zeminy atd
Odpovedať
@greys dobrá cena....
Odpovedať
@greys pekna cenova ponuka, zrozumitelna a za adekvatne trhove ceny.
Odpovedať
@stano65 riadna palka. Ja som mal tiez ponuky od 9 do 20. Hladaj dalej.
Odpovedať
@bigjamajko a co sa ti konkretne na tejto ponuke na kluc nepaci?
Odpovedať
@rkorba ehm... dvojnasobna cena? 😛 Ale pozeram, ze som reagovsl na stary prispevok. Nejako si neviem zvyknut na novy dizajn MS...
Odpovedať
@bigjamajko tak to som kludny 🙂 Tiez si neviem zvyknut je to uplne na huja 😵‍💫
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?