Koľko by stála základová doska na rodinný dom?

Prosim Vás viete mi poradiť koľko by stála základová doska na rodinný dom o rozmeroch 7 x 13 m? Dakujem 🙂
Odpovedať
@jedosko600 toto je taká otázka, jak "koľko by stálo červené SUV"? Aký terén? Svah? Rovina? Aká zem? Piesok? Hnedozem? íl? Aká lokalita? ..... Daj naceniť piatim firmám a porovnávaj... My máme 9x13 a základy ma stáli do 5k€. Svojpomoc.
Odpovedať
@megdesign ,,koľko by stálo červené SUV"?" Toľko ako zelené.
Odpovedať
@megdesign kedy si staval? my chceme zacat co najskor, ked bude konecne stavebne konanie. mame 10,5x12,5 ale viac zakladovych pasov, kedze mame aj pristavenu garaz a 2 nosne mury deliace dom na tretiny. predbezne to vychadza do 10tis ale rada by som to stiahla na 8 :-D
Odpovedať
@leatea základy som robil tri roky dozadu.
Odpovedať
Profilova fotka
@jedosko600 Cena základov je najviac flexibilná zo všetkych aspektov hrubej stavby. Dá sa povedať, že ceny s materiálom začinaju niekde na 65-70€ m2. Pri ideálnych podmienkach terénu s max 2 radami DT a bez vystúženia základov atď. Je to individuálne a cena sa môže v niektorych prípadoch vyšplhať aj k 90-100€ m2.
Odpovedať
Profilova fotka
55e m3 betonu plus cena dt x pocet.. bager 30e hodina A plus praca
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren cervena zakladna 0e Zelena je zvacsa metaliza 600e Cervena korida 900e Plus cena SUV 😉
Odpovedať
@jedosko600 mňa vyšli základy s platnou cca8500-9000 e. Rozmer 11.5x14.5m. Rozdelený tiež na tretiny čiže dva základové pásy vnutry + zádverie a terasa v rozmere prekryta strechou domu + patka na komin. 3r dt+ bet.platna+ xps 10cm,výstuž +karisiete, kanalizácia, zemnenie, bager betonpumpa +betón, svojpomocne s čiastočnou pomocou robotnikou.
Odpovedať
bungalov 10x13 m, vnutri 2 pasy do T, 2 rady DT, rovina (skoro samy kamen, bolo okrem bagra potrebne aj kladivo), kanal, hromozvod, salovane 10 cm xps, 28 t. strku, 8-ka siet, zelezo v zakl. pasoch, betobn B20 v pasoch, B25 v deke 15 cm. Deka zalievana minuly tyzden Vsetko svojpomoc, 7.200 €.
Odpovedať
dobra cena, a ešte k tomu asi aj bez... 🙂
Odpovedať
My sme robili minulý mesiac základy a platňu. Rozmery máme 8,75 x 9m robili sme aj drenáž okolo domu a cakom prask nás to vyšlo čosi do 10 000€ svojpomocne na rovnom pozemku...
Odpovedať
@suszanie a vies to aj rozpisat co kolko stalo?Lebo na svojpomoc a rovinatom pozemku sa mi to zda celkom dost.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kuracinarez máš pravdu jaaa som tam zarátala aj mužove topánky 🙉🙈 rátala som všetko čo nám trebalo vrátane poplatkov stavebnému dozoru, stavebnú búdu, vjazd atď atď.. asi som už dlho doma 🤷 môžem to zajtra zrátať presne 🙃
Odpovedať
@feroh2 ano, Beton, strk, bager bez. Zvysok s ...
Odpovedať
Profilova fotka
@jedosko600 treba osloviť firmy a dať si vypracovať cenovú ponuku. Ťažko takto poradiť, no okolo 10 000€ môžeš počítať isto. Nás tak tiež vyšla a čo aj poznám ľudí, ktorí stavali, tak tiež okolo tejto sumy ich vychádzala základová platňa celá.
Odpovedať
@suszanie moze vediet, kde v okoli ZA staviate a odkial ste brali beton? my budeme v Mojsi stavat, tak by mi pomohlo mat aj nejaky blizsi popis cenu za tu dosku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@leatea Pani najlepšiu cenu betónu ma betonárka vo Varíne. My staviame radovky na začiatku Mojšu a berieme odtiaľ. Cenu Vám neviem presne povedať kedže investor si betón hradí sám a nám idú pravidelne velké množstvá. Stačí tam zavolať a zistiť.
Odpovedať
@matusakrobert vdaka za info :) zistim teda
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?