Vodne sklo pod poter

Dobry den, chcem sa spytat odbornikov, ci sa moze natriet betonova podlaha v garazi vodnym sklom, aby sa tak moc neprasilo z betonu. V buducnosti musi ist este na to poter a mozno nivelacka. Otazka je, ci na to chyti potom betonovy poter, lebo som sa docital, ze laky a farby na vodne sklo nechytaju a zacnu sa olupovat. Dakujem za odpovede a nazory.
Odpovedať
Betónový poter sa nemusí "chytiť" - bude ležať vlastnou váhou. Aj tak sa pod poter vždy dáva fólia alebo parozábrana, čiže poter sa "nechytá", iba leží.
Odpovedať
Profilova fotka
Po starom sa beton natrel penetrakom a natavila ipa dnes sa dava protiradonova vrstva. Na to ide izolacia a folia aby beton nezozral polystyren tak sa to vravi a az nasledne sa davaju stenove dilatacie a dava sa poter. Ten je dobre tiez prejst penetrakom kvoli praseniu ale nie uz tym ciernym. Hovorim o betonovom potere.
Odpovedať
Dakujem @blacksr & @wolodymyr! Aha, takze tym vodnym sklom toho nemozem moct pokazit, pokial to dobre chapem. A aka by bola "alternativa", keby som to chcel natriet nejakym original "penetrakom" (alebo zriedenou farbou) urcenym na beton, na ktory pojde v buducnosti betonovy poter? Mate nejake odporucane vyrobky a je to lepsie, ako vodne sklo? Inak, to vodne sklo, ktorym som natrel zatial polovicu garaze, som zriedil v pomere 2:8 (2 lit. vodneho skla a 8 lit. vody), po vyschnuti som spravil skusku "suchou dlanou", ci este vznika prach a vyzera to, ze ano. Mal by som zvysit pomer, alebo co by ste poradili? Dakujem!
Odpovedať
Polystyrénu škodia len materiály s obsahom mPVC. Asfaltové vrstvy nie. Pod poter by správne mala ísť parozábrana, má vhodnejšie vlastnosti než hocijaká separačná fólia (z hľadiska prestupu pary). K ošetreniu vodným sklom sa vyjadriť neviem. Skúste kontaktovať priamo výrobcu.
Odpovedať
Profilova fotka
Asi si to nepochopil alebo ja nie o com sa bavime. Zakladovy beton osetrujes hydroizolacne a niekedy ak treba protiradonovo. Ak ani jedno nepotrebujes izolujes ho tepelne izolaciou... ziadne vodne sklo a ine farby
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?