Spotreba betonu ...? m3 /DT 300 tvarnice cca 900 ks /ks

Profilova fotka
Zdravim vsetkych potrebujem radu ....kolko potrebujem betonu na zalievanie DT tvarnic 30 cm dakujem vam za pomoc
Odpovedať
Profilova fotka
idealne pozriet si do technickeho listu tvarnice (je ich milion druhov), napr. https://dek.sk/documents/1742714540 Napr. tvarnica PREMAC DT30 ma spotrebu vypl. betonu okolo 200l https://www.premac.sk/stavba/debniaca... vynasobit vnutornu vysku, dlzku a sirku. Ak ma 2 komory tak pre dve komory. Spocitat. Vysledok vynasobit celkovym poctom tvarnic (900). V podstate matematika zakladnej skoly. Pripadne sa obratit na stavbyveduceho, ten by to mal zvladnut :)
Odpovedať
@skin1984 0,022 x 900 = 19,8 m3
Odpovedať
Profilova fotka
sorry ,ale staviate a takúto banalitu neviete vypočítať.😮
Odpovedať
Profilova fotka
AxBxC vnutorneho priestoru zmerat v metroch a vynasobit poctom tvarnic a mas presny objem ... zaokruhlit na polkubiky smerom nahor a betonujes lebo aj v domiesavaci nieco ostane
Odpovedať
Profilova fotka
@praktikman nie je nahodou 0,022 m3 betonu na 1m2 Dt 300 ....? Pitam sa co som sa docital ...?
Odpovedať
@skin1984 0,22...cize cca 5m2 rataj kubik betonu
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix ano teraz som sa docital 0,215 m3 betonu na 1m2 Dt ....super
Odpovedať
Profilova fotka
@praktikman normalna odpoved vdaka ...$$$
Odpovedať
Profilova fotka
@igorkoo no asi nie prvy dom aj to pre seba svojpomocne pan mudrc ....:smirk::smirk::thumbsup::thumbsup:
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix cca mam 110-120 m2 cize 5m2 cca 1m3 betonu
Odpovedať
@skin1984 ide tam medzi 23-24,3l podľa výrobcu x900 t.j.cca20m3 radšej menej ako vylievať lebo aj tak posledný rad nemusí byť do vrchu lebo sa zaleje keď sa bude robiť platňa
Odpovedať
@skin1984 tu nejde o to že prvy dom svojpomocne staviate ale ide o to že sa pýtaš na úplnú banalitu, keď už nepozriem internet koľko ide do daného dt výplne, tak vezmem meter pomeram vnútorné strany a vyrátam AxBxC to je matematika 5 ročník 🤪
Odpovedať
Článok sa načítava...
@audinak to su ti co pindali "naco sa mam ucit tu matematiku, ved to v zivote nevyuzijem"... a mali pravdu.
Odpovedať
Profilova fotka
@skin1984 ako nemyslel som to v zlom, len ma to prekvapilo, že idete stavať dom a neviete základné veci.mudrc nemudrc, to je učivo základnej školy objem , obsah , obvod atď. ale už som ticho.
Odpovedať
@skin1984 nie číslo 0,022 m3 to je na tvárnicu DT 30 výrobca Betonárka Nadlice Betónová debniaca tvárnica - DT-30 spotreba výplňového betónu = 0,022 m3 Výška: 25 cm Šírka: 30 cm Dĺžka: 50 cm Hrúbka: 3.5 cm Hmotnosť: 29 kg Na palete: 40 ks Cena bez DPH: 1.16 € Cena s DPH: 1.39 €
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?