Roznasacia platna

Ahojte, mám otázku: zabetonovali sme roznasaciu platnu -10cm, na nu ma ist hydroizolacia a dalsi beton- 15cm vrstva. Po akej dobe môžem penetrovat a natavit HI? Kedysi som tu videl diskusiu na tuto temu ale neviem ju najst.. Betonovali sme včera ráno. Penetracia by mi pasovala stredu- štvrtok... Je mi jasné že betón ešte nebude vyzrety, ale trochu ma tlačí čas a zrieť može aj po nataveni HI...? Ďakujem za postrehy
Odpovedať
@stefanby Nejde o vyzretie betónu, ale o vlhkosť podkladu. Betón zreje mesiace -čím dlhšie, tým je pevnejší. Percentá a dni sa uvádzajú síce rôzne, ale po 8 dňoch je už betón dostatočne pevný na ďalšie práce a pre nosné prvky sa uvádza, sú dostatočne pevné po 28 dňoch, aby sa odstránili pomocné debnenia. To ale neznamená, že je aj suchý. Ak máš hydroizoláciu aj zospodu a dáš ju aj zvrchu na vlhký betón, bude dlhšie trvať, kým úplne vyschne. Tá doba asi nie je nikde pevne stanovená, ale vo štvrtok podľa mňa bude betón ešte dosť vlhký. Zase keď natavíš izoláciu, tak betónu vlhkosť neublíži, ako napr. vlhkosť podkladu pri laminátovej podlahe. Ak potrebuješ pokračovať v stavbe, tak pokračuj, ten betón vyschne - možno mu to bude dlhšie trvať, ale nič sa mu nestane. Pevnosť dosiahne aj keď bude vlhký.
Odpovedať
@chrobak7 ďakujem za odpoved, pod betonom je geotextilia a pod ňou drvene kamenivo. Potrebujem pokračovať, lebo boky a zadnu stranu mám dosť odkopanu a ak by zacalo pršať, tak az sa mi to nezacne sypať dole...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?