Prečo máme mokré nosné múry?

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu... Zo zadnej strany domu nám moknú nosné múry... Už sme skontrolovali vnútorné trubky a vodovodné potrubie všetko je v poriadku. Z vnútra tam máme kúpeľňu. Sme bezradný .Pripájam aj fotku
Odpovedať
Ako ste tie trubky kontrolovali? Tlakova skuska? Odkedy sa to objavuje? To moze byt kludne aj chybajuca hydroizolacia pod obkladom (neviem aka stara ta kupelna je, zial ale aj v sucasnosti to niektori majstri tak robia) a popraskana/vypadana sparovacka.
Odpovedať
Je to približne 20 ročná kupelka. Hydroizoláciu pod obklady určite nerobilo .objavuje sa už asi 4 roky možno aj viac .
Odpovedať
Profilova fotka
@adri1975 Podľa obrázku to podľa mňa nemôže byť nejaká chýbajúca hydroizolácia pod obkladom.Však to je veľké ale 3,5x1,5 m.To je spôsobené trvalý zamokrením a nie nejakým sprchovaním.Keď sa kontrolovalo vodovodné potrubie tak zostáva jedine odpad.Mimochodom ,čo sa nachádza v kupeľke v mieste,kde je na snímke tá opadnutá omietka ? V tom mieste by som v prvom rade hľadal závadu.Nejaké prasknuté koleno v stene......
Odpovedať
Na tom mieste je vaňa a odtok je v podlahe a pod vaňou nevidno že by bolo mokré odtok podla mňa je ok .
Odpovedať
Kanalizácia..
Odpovedať
@adri1975 To je podľa teba. Podľa nás bude asi v háji tesnenie odtoku, ktoré je v podlahe - niekde na spoji potrubia. Vyhodiť vaňu, rozbiť podlahu a položiť nové potrubie.
Odpovedať
Odtok som skúšal utesnil koniec a naplnil všetko z vodou bolo vyskúšané po dobu cca. 24 hodín . voda ani z vane ani z umývadla ani z guličky na strede kúpeľne neuniklo respektívne neubudlo ..... bývame na miernom svahovitom teréne voda tečie u susedov niekedy aj popri našom mure sokle . pod vaňou z vnútornej strany je múr suchý.
Odpovedať
Profilova fotka
@adri1975 sprchujete sa vo vani? U nás je taktiež tento problém v starom dome a na vine sú obklady, respektíve popraskana škárovačka. Tadiaľ uniká voda. Ja to neriešim , keďže staviame nový dom. môžem dať aj fotku.
Odpovedať
áno sprchujeme vo vani môžes dať niake fotky
Odpovedať
Profilova fotka
@adri1975 na fotke to slabo vidieť ,aj slnko sa opiera ale je tá stena vlhká tak jak aj vaša. Prešiel som so silikónom sanitárnym všetky škáry a hlavne pri napojení vane na stenu, lebo dovtedy sa tam voda strácala a po silikóne tam pekne zostala.Ten silikón tam vydržal cca rok, nakoľko manželka častejšie savuje okolo vane. Ale viem že pes je zakopaný tam.Skuste ten priesvitný silikón a uvidíte. ešte info ohľadom múru, hrúbka 60cm.Prajem veľa šťastia a dajte vedieť ako to dopadlo.
Odpovedať
Ďakujem za radu ,skúsim dačo vymyslieť potom sa ozvem ako to dopadlo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?