Oprava základov

Zobraz úvodný príspevok
Je oprava základov za 240,-/1m realistická? Mám počítať s navýšením ceny? Celková dĺžka základov je ca. 25m. V cene je: - zabezpečenie budovy vsperami; - ručné odkopávanie základov; - podmurovanie/podbetónovanie do hĺbky 70 cm (z pôvodných 60cm na celkovo 130 cm); - materiál s dovozom; - stavebný dozor. V cene nie je odvoz vykopanej zeminy. Vopred ďakujem.
Odpovedať
1
2
@tomas1989 No nový základ to nie je, iba ten starý sa spevní tým podmurovaním. Najprv sa odkope a potom sa podkope. Tak sa bude robit max. 1 m, tak ako to popísal daralbajda. Nie som pod časovým tlakom. Dom je z tehál a kvádrov. Tie sa budú používať na tú podmurovku.
Odpovedať
@exponent nový základ bude musieť byť širší ako pôvodný a hlboký bude 70 cm , aj keby som nevedal rátať tak viem že tam dá viac betonu ako do nového základu , a hlavne už si to niekedy videl robiť , ja áno, dobrovolne by som pod starý základ nevliezol, všetko robiť ručne , no strašná drina, ako chceš ti , ja by som do toho nešiel
Odpovedať
@exponent no neviem...mna ten prvy suteren nakomplet vysiel asi 15000
Odpovedať
@exponent na odvoz zeminy som mal dopravnik a islo to na kontajner,betonoval som to rucne s vibratorom ,aby to dobre pobetonovalo stary zaklad,zvnutra mi pribudlo 10 cm ,zvonku som nemohol ,bola to ulica,ale vnutri boli dlazby,stierky,obklady,precerpavacka na wc...2x som to prezil ,treti krat uz nechcem..
Odpovedať
@tomas1989 No robiť to nebudem ja, aj keď nemám obidve ruky ľavé a roboty sa nebojím, ale iní. Ja iba platím. Na prácu bude dozerať odborník.
Odpovedať
@exponent no 6500 € som dal komplet za tehly, lepidlo a miaka s vlozkami na cely poschodovy dom. 56 paliet 25 cm tehla P12
Odpovedať
@daralbajda Bol to ten suterén o dĺžke 40 m?
Odpovedať
@exponent hej,ale v tom su dlazby,obklady,schody,kuchynka,stierky,podchytavky prekladov,proste cely suteren,..otrocina,nikdy viac..ak budes vsetko platit ...nezavidim ti..myslim ludi
Odpovedať
Ja by som to urobil takto... zburat cele. Komplet dole, lebo toto sa neoplati vobec.. Zo stareho nikdy nove neurobis a to sa mozes snazit hocijako ako len budes chciet. Uz len co sa tyka napriklad izolacie murov atd... Urobit projekt na REKONSTRUKCIU stareho domu. Nie novy dom. Ano pri rekonstrukcii by malo byt nieco zo stareho domu ponechane, ale viem, ze sa to tak robi a v tom pripade postavis na tom istom mieste, cize nemusia byt dodrzane vzdialenosti od susedov
Odpovedať
@tome171 Takže myslíš, že sa môže urobiť projekt na rekonštrukciu spôsobom, že sa múry od susedov ponechajú , aj pivnica a všetko iné sa zhodí? Má to všetko potom ešte charakter údržby ?
Odpovedať
@tome171 akonahle zrusite obvodove steny, tak je to o dobrych susedoch a nejake povodne zaklady nikoho nebudu zaujimat, ja som vdaka tomu kupil skvely pozemok, lebo predchadzajuci majitelia uvazovali ako vy a ked sa postupne po staznostiach susedov dostali cez okresny stavebny urad na krajsky stavebny urad a neskor na sud, tak sa radsej rozhodli zbalit, predat to a ist hladat niekam inam iny pozemok a inych susedov.. (v skratke - povolenie mali na prerabku stareho domu, oni ale kvoli poskodenym murom a zakladom zburali obvodove steny a vtedy sa muselo automaticky zacat nove stavebne konanie, co im vsak urobilo skrt cez rozpocet, lebo kvoli posunutiu domu o 2 metre uz nemohli pouzit povodny projekt domu..).
Odpovedať
@stowasser Teda musím mať projekt s názvom rekonštrukcia, kde sa vyznačí, čo zo starého domu ostáva a čo sa mení, samozrejme základ pôdorysu musí zostať. Zachránim tak tie 2 m od susedov? Prípojky v starom dome stačí preložiť, teda poziadať o ich rekonspštrukciu či prekládku. Ide to tak?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@exponent nebolo by na skodu o tom hovorit so sikovnym projektantom, ktory by dokazal do textu projektu nejako umne zakomponovat nieco na sposob, ze niektore casti rekonstrukcie budu podliehat vyhodnoteniu statikom podla aktualnemu stavu a stavebny dozor posudi na mieste najlepsie mozne riesenie a dalsi postup vystavby.
Odpovedať
@stowasser My nemusíme búrať všetky obvodové steny, len časť z nich a táto časť nie je tam, kde máme susedov. Teda múry od susedov zostávajú.
Odpovedať
@exponent tak to urobil znamy.. a este ked chces nechat dva mury.. ja nevidim uplne ziaden problem. Treba sa kontaktovat s projektantom a povedat mu co a ako.. on uz musi vediet / poznat stavebny zakon a povedat, kde, co sa moze pri rekonstrukcii zburat a nechat . Moj znamy zbural komplet cely stary dom. A postavil rovno na hranici. A ziaden problem :)
Odpovedať
@stowasser ano mate pravdu... je to aj o medziludskych vztahoch
Odpovedať
Tak východiskom mojich uvah bolo, ze MUSIM podkopavat zaklady, aby sa nemusel dodrzat odstup od susedov, s ktorymi mam sice velmi dobre vztahy, ale davam prednost maximalne nezavislym rozhodnutiam. Takze ak ste si pozorne precitali diskusiu, je to o tomto: nebude sa jednat o jednoduchy katalogovy bungalov na cistom pozemku ale o "rekonstrukciu" kde sa bude skoro vsetko musiet burat a bohuzial nie svojpomocne. Takze je mi jasne, ze to nemoze byt katalógovy projekt. Ma niekto skusenosti s individualnymi projektmi, architekt/projektant?
Odpovedať
@exponent Ahoj, ako si dopadol nakoniec? Riešim niečo podobné, skús pozrieť môj album.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Dobry den.Vie mi niekto poradit nejake rozumne riesenie problému? Zaklad zahradnej starej chatky praskol ,cely 2m blok je odtrhnuty a uz sa zacala chatka naklanat.ostatne tri steny maju uz tiez praskliny.Ako zachranit betonove zaklady bez burania chatky.Foto prikladam.Dakujem za kazdu radu
Odpovedať
@rchrdba Tak dopadli sme tak, ze sme stary dom zburali a postavili novy.
Odpovedať
@pavelslugen Prizvite si na toto statika. On odborne posudi a navrhne co s tym.
Odpovedať
@pavelslugen toto vyzerá vážne zle, ako by tam nebol vôbec základ.
Odpovedať
@rchrdba zaklad samotny je v zemi cca 10cm.Orientacne som časť odkopal ako to tam vyzera.Majitel potom pod okapy zakopal sudy na vodu ,ktore boli vecne preplnene,preto sa to otrhlo .sudy som vybral ked som to odkupil ale ešte to stale sada a zaklady nemaju ziadnu zeleznu vystuz.ten blok je cely posunuty cca 7cm a naklana sa nabok.Ziadny odbornik ani statik mi tam nepride,uz som to riesil.nedostanem tam ani domiesavac s betonom
Odpovedať
@rchrdba A keby som nechal zaklady svojmu osudu a nad starimi zakladmi ,na piliere postavil chatu novu??Aj tak mala iba 16m2 🙂
Odpovedať
@pavelslugen rozumnejšie, neinvestovať do toho už nič a postaviť nové.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?