Kotvenie šalungu

Zdravím, chcem poprosiť skúsenejších. Ak ste šalovali betónový múr-monolit nad základovým pásom namiesto DT, kotvili ste šalung aj o pás, alebo je to zbytočné? Mám obavy, či nehrozí pri zalievaní pumpou nadvihnite šalungu. Ďakujem
Odpovedať
Mám doskový šalung šírky 30cm (2x doska šírky 15cm), hrúbka dosky 25mm, ktorý som použil pri základoch. Môžem tento šalung použiť aj na ŽB strop ? Je šírka 30cm dostatočná na hrúbku betónu 20cm ? Ostáva mi 10cm, ktoré by som prichytil do pórobetónu natĺkacími hmoždinkami a v hornej časti ešte poistil viazacím drôtom.
Odpovedať
@purplesticks jasne v pohode. Ak stavas z porobetonu tak dole to chyt klincami a hore drôtom o kari siet
Odpovedať
@purplesticks hentu atiku ides riesit tak ako to mas nakreslene? Je to aspon z ytongu? Sak to je tepelny most ako svina.
Odpovedať
@tom329 Áno, je to pórobetón Termalica. Tie "klince", ktoré spomínaš myslíš klasické klince ? Pozeral som, že najčastejšie sa používajú natĺkacie hmoždinky 8mm. Ten prvý obrázok je len výrez. Do správy ti posielam celý detail. Nie je tam žiaden výrazný tepelný most.
Odpovedať
@purplesticks ano stačia normálne klince 120, natlkacky tam nedávaj veď to budeš dávať dole. Výrazne najslabšia časť izolácie je nad atykou, pozri album užívateľa abobo.
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks ked uz klince, tak predvrtat dosku a pod uhlom.., nee kolko zabijat....
Odpovedať
@purplesticks klince ti len drzia salung aby ti nepadol dolu. Nic viac. To aby ti udrzal beton musis poriesit ,,zaradlovanim,,
Odpovedať
@palo18 S akým rozostupom "zaradlovať" ? (zaradlovanie = zaviazanie šalungu o vodorovnú oceľovú výstuž ? 😄 )
Odpovedať
@purplesticks ano presne, len viažu sa šnúrky na topánkach, železo a šalung sa radluje radlovacím drôtom 😄 (sranda aby to všetci chápali) Nestretol som sa, ešte aby presné rozmiestnenie a počet riešil napr. projekt. Treba čo najhustejšie, račej dať viac ako menej aby si potom neriešil, že ti to dakde vydulo.
Odpovedať
@palo18 A pre kompletnosť témy, na to radlovanie použiť radlovací drôt priemeru 3,15mm, všakže ? Lebo mám len ten viazací drôt na armatúru, lenže on má tuším 1,4mm.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?