Hydroizolácia na základovú dosku kedy

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosím vás kedy môžem začať natavovať ipu ma základovú dosku.kolko čakať kým betón vyzreje.dočítal som sa , že betón vytuhuje 28dni ale že 75% dosahuje už po 7 dňoch. Nechcem na tú ipu hneď stavať ,len chcete vedieť kedy cca môžeme natavit ipu na dosku.samozrejme predtým napenetrovať.
Odpovedať
1
2
@shotocan Ano. Natavovanie ipy na beton je slovenska specialita, je to ale iba obycajna povest, ktora nema s funkcnostou nic spolocne. Podobna povest je davanie folie medzi ipu a polystyren.
Odpovedať
@mpfnordy pred kladenim eps.
Odpovedať
Akurat mi otec povedal, ze naco budem davat ipu na dosku pod polystyre ved spodna voda je hlboko, skoro ma vystrelo. Napenetrujem a natavim len spoje a bude dobre.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
A to si kde vycital,ze ,, hlavne je mat velku vrstvu makadamu pod domom,, ? :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac hej hej urcite stavba cez ten kamen dycha :-D
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
tuto diskusiu s dvojitou doskou si pamatam... bolo tam dost vela invektiv a nadavania a hadok ale ako vidim, autor asi nemal dost (mozno to nieje ten isty, uz si nespominam) tak to tu otvoril znovu. A ako vidno, je to zase to iste... mozno ta kombinacia klucovych slov posobi ako katalyzator? Ktovie :D
Odpovedať
@megdesign no a ked budem tahat eletriku vodu atd. Tak ako potom natavim ipu :-) nedat ju ked si vysekam komplet eletriku a tak natavim a nasledne sa spravia omietky a da sa EPS
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mpfnordy vsetko viest v stenach. Ja som nemal na zemi ani jednu trubku ani kabel. Vodu by som do zeme nedaval. V pripade uniku v podlahe zbadas velke makove, kde unika, na stene zbadas flak a vies lokalizovat poskodenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@megdesign hm takto kebyze mame uvazovat ze sa to pokazi to by asi nebolo dobre. Kolko krat sa stane aby zatekala rurka :-) a inak naco tolko sekania ked je podlaha vysoka 320mm a tam to mozes len polozit tak co je lahsie na pracnost :-) dalsia vec japr sekat do obvodovych murov ok ale do priecok co maju napr 150 alebo 100mm tiez nie najlepsie riesenie :-)
Odpovedať
@mpfnordy ako myslis... Mam priecky 100 a su v pohode.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@shotocan cudujem sa, ze ti niekto radi.... Tvoje nablble odpovede svedcia o tom, ze by si to mal dat robi radsej firme.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@stowasser "1. Ipa sa na dosku nenatavuje, len spoje sa natavuju" Viackrát som počul, že hydroizoláciu proti vzlínanej vlhkosti na podkladný betón (platňa) nie je potrebné celoplošne natavovať, len na spojoch. Dáva to logiku, veď je pod váhou obvodovej steny a neskôr pod váhou celej skladby podlahy. Názor strecháčov ?
Odpovedať
Jaj tak natav si iba spoje a behaj potom ešte pol roka a uvidíš ako sa ti zničí keď máš nastavenú je pevnejšia vo všetkých smeroch
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?