Henco regulacia prietokov

Prosim Vas, ti co mate tento rozdelovac, viete mi prosím povedat ci a kde sa da regulovat prietok v izbach? Vidim ich vyznacene ale neviem najst regulacnu "maticu" ako to byva na inych rozdelovacoch. Dakujem
Odpovedať
A niesu to tie čierne čiapočky na vratnom zberači? Mali by mať šípku a znaky - a +, jej otáčaním by sa mal pridávať a uberať prietok, či?
Odpovedať
Tie ciapocky su len kryty a otaca sa pod nimi vyzera, skusim rucne nejak potocit, aj ked ešte neviem ako
Odpovedať
@michal_broncek na tento ventil treba namontovať hlavicu... Nič sa neotáča... zatláča sa ten kovový valček... Alebo sa dá otáčať aj tými čiernymi krycími maticami, ( majú na sebe šípku a smer plus a mínus) ale je to taká cigánčina...
Odpovedať
@michal_broncek
Odpovedať
@megdesign dakujem, skusim pogooglit a dokupit. Aby som tom rozumel pri tomto type, ked zvysim spatny prietok, automaticky sa zvysi prisun teplej vody v trubkach a bude teplejsie aspon o cosi v niektorych z izieb po potoceni?
Odpovedať
V princípe áno. Ale keď na jednom okruhu zvýšiš prietok tak sa ti môžu rozhasiť prietoky na ostatných okruhoch. Takže keď to budeš robiť sleduj čo sa deje na prietokomeroch hore.
Odpovedať
@michal_broncek netreba nič kupovať. Dá sa to nastaviť tými čiernymi čapičkami... Povoľovaním sa zvyšuje prietok, zaťahovaním znižuje. Je tam pravý závit... Áno, voda pôjde rýchlejšie cez trubky. Nesmie ísť však veľmi rýchlo, lebo potom nestihne odovzdať teplo podlahe... Ja mám prietoky v dome od 0,5 po 1,5l/min, v závislosti, ako dlhé sú okruhy...
Odpovedať
Toto je na poschodi. Aktualne, ked kuri ukazuje 2 l/min. Ked zatocim, znizi prietok, ale odotocenim stale zostane na 2l/min.ako to zvysim prosim Vas?
Odpovedať
@michal_broncek nijako. Dosiahnutý Max prietok. Jeden nechať otvorený, ostatné zatvoriť. Potom by sa mohol na tom jednom prietok zvýšiť... 2l/min je strašne veľa...
Odpovedať
Robí tak aj na ostatných okruhoch? Niektoré rozdeľovače majú prietokomery len do 3l/min. Tvoj má stupnicu na prietokomeroch do 6l/min, čiže by to mohlo ísť. Možno je treba ale zvýšiť výtlak čerpadla.
Odpovedať
@megdesign len ja by som skor teda ubral z jednej izby a pridal do inej, ale asi su samostatne tlakovane? Nemeni sa totiz nic na ostatnych a na vsetkych je to rovnako, mozem len ubrat. Cize ked by bol na 1.5 l/min v jednej izbe vykurilo by praveze viac nez menej?
Odpovedať
@michal_broncek aká teplota ide do podlahovky a aká je teplota vratky?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Neviem, kde by som nasiel teplotu vratky, ale do podlahovky 53
Odpovedať
Cez termometer som nameral 50 a 37 vratka
Odpovedať
53° je na podlahové vykurovanie privysoká teplota.
Odpovedať
@toky1 aku odporucas? Moje jadro problemiku je, ze som chcel do detskej co je rohova izba mat vyssiu teplotu, je tam o stupen menej predpokladam lebo vonkajsie steny domu nezadrzia teplo tak ako vnutorne steny (dvojdom)
Odpovedať
Ešte som nepočul, žeby niekto púšťal do podlahového vykurovania vodu s teplotou nad 43-45°. Ale štandardne je to pod 40°.
Odpovedať
@michal_broncek do podlahovky 53 je extrém. Maximálne 40. Ja dávam napríklad teraz 28°C. Stiahnuť teplotu dole. Aký dlhý okruh má tá izba, ktorú treba viac vykúriť?
Odpovedať
Asi mi to poradili, aby som vykuril rychlejsie prvykrat. Odvtedy kurim vyzera jak blazen 🤣. Skusim znizovat a sledovat ci vykuri. Detska je na opacnej strane od rozvadzaca (medzi nimi je Wc a kupelna), vzdusnou ciarou cca 4m.
Odpovedať
pani, ked som znizil prietoky na 1.5 a este aj skusobne na 1.0 tak vykurilo este menej 😞... asi v lete skusim pozriet parapety pod oknom lebo vyzera ze malinko netesni a citim odtial studeny vzduch a skusim nejak zatesnit. Kazdopadne zatial zapnem ohrievac na chvilu a staci to, ked bude dieta vacsie, nebude uz potreba tak kurit. Dakujem Vam za rady a Vas cas.
Odpovedať
Máte viac rozdelovačov? Treba všetky okruhy aj inde! (4 asi hore a X okruhov dole?) dať na 1,5-1,75L/ minutu, potom tú izbu dať na 2-2,25L. Treba to spraviť viac krát za sebou lebo ubraním jednej sa všetky zakaždým nepatrne zvýšia.
Odpovedať
@michal_broncek Čo znamená nevykúrilo? Keď si znížil prietoky na všetkých ostatných okruhoch tak na okruhu do izby ktorý si nechal úplne otvorený, ti ostal stále prietok 2l/min? To sa mi nejak nezdá.
Odpovedať
@thecloverparadox ubratim na ostatnych sa nezvysilo pre danu izbu na rozvadzaci a ani sa nedalo nastelovat viac ako 2l/min. Mal som pockat nejaky dlhsi cas? A ano, na prizemi je dalsi rozvádzač a sú tam dalsie 4 okruhy s 2l/min. V tej izbe na poschodi tam nevykuri na 24 ako v inych izbach, ale max na 23 (rohova izba a termostat je na prizemi iba, cize sa vypne kurenie ked dosiahne 24 dole a hore je na poschodi 23 vtedy). Cize znizit vsade na 1.75 a az potom by slo upravovat na vyssi prietok nez 2l? Este chcem skúsiť aj znizit prietok na prizemi, aby kurilo dlhšie aj na poschodi a tym aj dokurilo viac na poschodi. Ano viem 24 😂, ale zena a novorodenec si to tuto zimu vyziadali. Teda za predpokladu ze mensi prietok 1.75 na prizemi znamena pomalsie vykurenie na 24 a prietok 2l na poschodi by znamenal dosiahnutie podobnej teploty za rovnaky cas. Ale som amater samozrejme a aj tak to vyznieva ako kratkodobe riešenie. Na kotli mam uz 40 teplotu
Odpovedať
@michal_broncek koľko je dole okruhov? Skúste ubrať dole na všetkých okruhoch na 1,5 L. Hore 2x na 1,5L a odfotiť prietojomery pre tie zvyšné 2 okruhy.
Odpovedať
My máme každý 6 prietokomer už zaseknutý, preto hore neznižovať 2 okruhy (jeden +detská), aby ste mohli vidieť či to pomôže. Aký máte kotol, ovládanie, máte aj vonkajšie čidlo?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?