Cena za základovú dosku 2022

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Rada by som sa s Vami poradila ohľadne ceny za základovú dosku. Dnes nám bola predstavená ponuka za základovú dosku na kľúč - výmera 177m2, rozmer v tvare T, rovinatý pozemok, cena 37 000€, cca 209€/m2. Hoci sme si vedomí nárastu cien, táto ponuka nám doslova šokovala. Je toto dnes naozaj adekvátna cena? Vopred ďakujem za Vaše odpovede. Východné Slovensko
Odpovedať
1
2
@lordkofola pošleš mi prosím pôdorys domu do spravy alebo aj kľudne sem to pastni, ja mám malinko väčší (asi o slepačí prd)
Odpovedať
@jozeff32 preco nedate kontakt?Ako viete zeby nesli na vychod? penzion ubytovanie vsade ako maku. sak nie sme velka krajina. a vsetko sa da zaplatit. ale cena je seriozne prestrelena
Odpovedať
@stefan222 pretože oni chodia do Max 50km, asi viem keď som sa ich pýtal...a neodporučil by som ich nakoľko som s nimi nebol až tak spokojný, urobili pár kixov, vlastne zatiaľ som spokojný nebol so žiadnymi majstrami čo mi na dome robili 🤔
Odpovedať
@jozeff32 to nezavidim. ja zatial s kazdym som spokojny ale s cenami nie som ale to uz som si vsimol ze jedine starsi majstri nie su ochotni cestovat
Odpovedať
@gedy Ďakujem, takto mi to stačí. Ja som pri tých cenách čo sú tu, už začínal vážne uvažovať nad plávajúcu doskou.
Odpovedať
Dobrý deň. Dnes mi bola doručená cenová ponuka podrobne po položkách - zvlášť materiál, zvlášť práca. Vopred sa ospravedlňujem za moju chybu - 177m2 je plocha úžitková. Zastavaná plocha je 222m2. Rada by som však napriek tomu poznala názor na adekvátnosť ceny - ceny sú dokonca bez DPH. Vopred veľmi pekne ďakujem
Odpovedať
@vstefani zavolajte do betonárky koľko vyjde m3 betónu a doprava a pumpa a spravte si názor. Ja betónujem tento rok, pásy - C20/25 - cena 70m3 doprava 2e/km a pumpa 36m rameno - 100euro na hodinu. Vám to dali na 120euro/m3 určite je v tom doprava - vzdialenosť neviem, ale domiešavač dovezie 9m3. + betónovanie 30eur/m3 - v auguste som betónoval pásy - ja, manželka a 3 deti - 2, 4 a 6 ročný, celé sme to aj zvibrovali... neviem či je to teraz normálna cena - nám to trvalo dokopy 3 hodiny (mám odstupňovaný základ - na 4metroch prevýšený o 3m - s tým sme sa zabavili .. takže 1700 za cca 3 hodiny práce pre 2 ľudí? Výkop pásov - 66m3 za 1100E = 16,6 za m3 - asi príde traktorbager a vykope to max za 8 hodin (straše som prehnal) takže 137,5 za hodinu? teraz berú 37e/hod... cenu materiálov uvedených si viete nájsť na nete... Treba pokračovať? 🙂 máte aj iné ponuky?
Odpovedať
@stefanby ďakujem za reakciu, na ďalšie ponuky ešte čakáme, toto je prvá. Budeme si samozrejme ďalej zisťovať a porovnávať.
Odpovedať
@vstefani strašne ceny, všetko tam mate neuveriteľne predražené 2 a niektoré položky aj 3 násobne oproti normálnym cenám, vraveli ste že máte pozemok rovinu a ja fakt nerozumiem čo chcú robiť s 200tonami makadamu za 3200€ to je absolútne až komické aké ceny vám dali, ja som na dosku 135m2 platil za komplet makadam 400€, betón tiež veľmi predražený, rýchlo ich kopnite do riti povedzte im s kľudom že vám dali katastrofálne ceny na materiál to už ako si oni hodnotia prácu je už druhá vec ale aj to je brutálne drahé
Odpovedať
@vstefani Dosť vysoká suma... už len napr takú kari rohož máte nacenenú na 70€ za ks, pre porovnanie z DEKu 40€ (rovnako bez DPH) https://dek.sk/produkty/detail/440099... a to firmy majú ešte zľavy.. vyzerá, že vašu zákazku nepotrebujú, ale keď už tak sa aspoň nabalia.. Inak spracovanie betónu 30€ za m3 je normálna cena, tiež sme ju mali v ponukách od firiem, napokon sme sa ale dohodli s partiou na 20€ bez DPH
Odpovedať
@vstefani a ešte by ma velice zaujímalo že pri tých cenách za materiál či by vám dali od toho vôbec bločky, faktúry...zaiste nie a ešte to by si dali do nákladov čiže za vašu dosku by mali zisk kľudne aj 20000€ za 2 týždne roboty 🤣 Riešte s firmami partiami len čisto robotu bez toho aby vám nacenovali materiál lebo vtedy si hneď oni urobia obraz taký že vy nemáte ani šajnu čo tam ide(aký materiál) a že ste v lese a to naozaj nie je dobré 😉
Odpovedať
@vstefani takmer vsetko je prestrelene ,aj gramatika
Odpovedať
Článok sa načítava...
@expeeert Na toto by som reagoval - tankujem plnu nadrz za 250eur, obcas aj 300eur.. Co je fakt, ale nikto nevie, aku mam nadrz, je to vela, alebo malo? Je celkom pravdepodobne, takmer na 100%, ze clovek, kto si da take zaklady, ake si opisal "netrpi" nedostatkom penazi a vie do coho ide, tj ma prehlad, ved Bratislava je specificka lokalita.. (zakladatelka pisala Vychodne SR, i ked aj tam je odnoz Koliby a Slavinu urcite) Z brucha, 62m3 betonu, kolko sotji betom v BA? 100eur za kubik so vsetkym? Kolko stoji zelezo 1,5eur za kg so vsetkym? Debnenie ake? Potom dava 23k logiku. Praca je dnes draha, ked ludia platia.. A nie je zrovna lahka.. Mne sa na tejto teme paci jedna vec, zakladatelka sa zacina pytat, to je dobre, pretoze to co som pisal vyssie, mam z prvej ruky. Uznam ale, ze mas pravdu, treba viac info o zakladoch, ale stale som ochotny sa stavit, ze tolko m3 betonu nepojde do celeho jej domu a nie to len do zakladov 🙂
Odpovedať
@vstefani ja dám len taku radu...pozrite si ci tá firma je vedená ako platca DPH...ak nie...tak aj ked Vám napisali ze je to cena bez DPH tak sa voci tomu mozete ohradit a nezaplatit viac
Odpovedať
Profilova fotka
Uloženie KAISEROK a MAKADÁN 😄 😄 toto ma úplne odpálilo
Odpovedať
@vstefani Ahoj, my sme pri ZA robili zaklady v juli na 202m2 s garazou. Cena je bez a zvysok siel na 1/2.
Odpovedať
@vstefani @dusantt suhlasim, že na základové pásy je to veľa betónu. Mohla by si dať výkres základov? Možno zistíme že spravili "chybu" vo výpočte objemu 🙂
Odpovedať
@vstefani Ako píše @jozeff32 , treba riešiť len cenu práce, posledné roky strašne neprehladne robia CP, aby sa laik nevyznal. U nás 2021 rok , 206m2 platna, 147m základové pásy (70m3 betónu) , 5 rád DT30 (1000ks) a 16 rohov, zemina zdarma navozená. + 2 piliere 100 DT. Cena práce 4000€ Robili to zivnostníci, material a všetko čo chceli som im vybavil a priniesol. Kompletná cena vyšla o 10 000€ menej ako ostatné ponuky na "klúč".
Odpovedať
@vstefani Tie ceny sú prepálené. Aj práca aj materiál. Neviem, čo Vám píšu v projekte, ale makadamu tam počítajú na hrúbku cca 0,5-0,6m - zrejme na výšku 2-3 radov DT. Tu si overte u projektanta - statika, či je tam také množstvo makadamu nutné alebo môžete použiť časť zeminy z výkopu základových pásov a menšiu vrstvu makadamu. Toto závisí od druhu podložia - typu zeminy. Ostatné položky si pre istotu tiež prepočítajte - správnosť výmer, alebo si dajte spracovať od projektanta položkový výkaz výmer. Sú asi 3 základné typy výstavby: firma, čiastočná svojpomoc - robíte si len manažment a prípravu stavby, prácu robia iní a úplná svojpomoc, kde okrem manažmentu to z väčšej časti aj sami staviate - možno na pár odborných profesií. Logicky tá prvá je najdrahšia, ale zaberie najmenej Vášho času, posledná je najlacnejšia, ale zaberie veľké množstvo voľného času. Preto je nezmysel porovnávať výstavbu s firmou so svojpomocou. Každá firma robí so ziskom a zároveň pokiaľ zabezpečuje materiál a manažment stavby, tak si takisto tento "čas" nechá zaplatiť. Zisk by mal byť ale primeraný. Každý jeden výrobok alebo službu čo kúpite je väčšinou drahšia, ako keď si to spravíte sami, ale musíte tomu venovať svoj čas. Najdrahšia výstavba je nekvalitná výstavba - preto skôr doporučujem vyberať firmy nie na základe ceny ale referencií a odporúčaní. Cena je až druhá v poradí pri rozhodovaní. Pri nekvalitnej firme Vás to bude okrem nervov stáť aj kopu času a peňazí pri riešení odstraňovania následkov a opravách. Väčšina prác má na seba nadväznosť a ak vám napríklad lacný murár krivo vymuruje steny, preplatíte to na omietkach a fasáde. A ak sa v tom nevyznáte, tak odporúčam zaplatiť si kvalitného dozora, ktorý to poctivo odkontroluje, poradí Vám a ak niekto robí niečo zle, tak to stopne a dokáže Vám aj častokrát ušetriť viac, než stojí sám. Ale aj toho treba vybrať podľa referencií, aby to nebol taký, čo tam príde raz za mesiac, keď už je po funuse.
Odpovedať
@vstefani nie som odborník,tak len k tomu makadamu.. podľa toho by som nepovedala že máte rovinu.. my sme dostali jednu ponuku na dosku rozpísanu na 5 strán 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?