Cena za základovú dosku 2022

Dobrý deň. Rada by som sa s Vami poradila ohľadne ceny za základovú dosku. Dnes nám bola predstavená ponuka za základovú dosku na kľúč - výmera 177m2, rozmer v tvare T, rovinatý pozemok, cena 37 000€, cca 209€/m2. Hoci sme si vedomí nárastu cien, táto ponuka nám doslova šokovala. Je toto dnes naozaj adekvátna cena? Vopred ďakujem za Vaše odpovede. Východné Slovensko
Odpovedať
1
2
@vstefani nie nie je adekvátna, asi sa zbláznili 🤔 ale keď ja som robil zakladovu dosku polroka dozadu tiež ceny strieľali všelijaké najvyššiu cenu som mal 26000€ od firmy a nakoniec nás vyšla 13500€, nie svojpomocne A výmera 177m2 zastavaná alebo úžitková ? Koľko metrov nosných múrov máte ? Ale máte zbytočne zložitý pôdorys v tvare T, všetko vás vyjde drahšie ako keby ste mali tie isté M2 v stvorci alebo obdĺžniku.
Odpovedať
@jozeff32 134m2 je úžitková plocha + 43m2 je garáž - preto ten tvar do T 🙂 Dĺžku nosných múrov nemáme spočítanú, ale ak ste staviteľ, radi Vám zašleme pôdorys 🙂 Prípadne ak nie ste, vedeli by ste mi poslať kontakt na partiu, ktorá Vám stavala základovú dosku? Bola by som Vám vďačná.
Odpovedať
@vstefani Je to prestrelene si myslím. My sme robili dosku 6/2022, 142m2 a cena vyšla tuším okolo 13 000. Bager sme mali ale svojpomoc a pôdorys bol jednoduchý obdĺžnik. Avšak dávali sme tam veľa železa a drahý kvalitný betón. Cize tá vaša syna sa mi zdá dosť vysoká.
Odpovedať
@vstefani tak dá sa jednoduchší pôdorys vymyslieť aj s garážou, pretože ak máte tvár T tak máte viac nosných múrov, viac betónu do základov, viac roboty pre robotníkov, viac roboty pre bager atd..ja staviteľ nie som a na partiu kontakt nedám nakoľko ja staviam na západe a určite by nešli na východ, treba si dať viac CP nič viac k tomu poradiť sa myslím že neda pokiaľ nerozmyslate nad svojpomocou... Ale pri 177m2 úžitkovej to je cca 210m2 zastavaná tak treba rátať tých 25000€
Odpovedať
@valilajk 142m2 úžitková alebo zastavaná plocha ?
Odpovedať
@jozeff32 ďakujem za radu. Áno dali sme si vypracovať viacero ponúk, kde ešte čakáme na cenu. Ja som toho názoru, že základová doska je najdôležitejšia časť stavby a preto sme ju chceli komplet na kľúč, avšak pri týchto cenách asi začneme uvažovať nad svojpomocnou prácou.
Odpovedať
@vstefani ja by som ešte odporučil aby ste si dávali len CP na prácu, tak som to robil aj ja lebo všetky CP čo boli aj s materiálom boli vysoko nad tú cenu za ktorú som to nakoniec zrealizoval, oni si tam davaju dosť veľkú rezervu pri materiále čiže ak sa ušetrí ušetrí sa im do vrecka a nie vám...a účtujú si aj za to že ten materiál vybavujú a dosť veľa, určite za mňa práca zvlášť a materiál zvlášť nie je nič zložité si obvolat a doviesť materiál
Odpovedať
@jozeff32 Áno presne takto si to dávame naceňovať, materiál zvlášť, práca zvlášť
Odpovedať
Pozrime sa na expertov! Všetci tvrdíte, že je to prestrelená cena ale spýtal sa niekto z vás koľko m2 tam má základových pásov? Koľko radov tvárnic má v cene? Aké je prevýšenie pozemka? Či je v cene protiradónov ochrana a aké lôžko pod platňou?
Odpovedať
My sme dokončili dosku minulý týždeň, 180m2 základy 60cm široké, hĺbka 85cm 3 rady DT40 doska 15cm dokopy 21500,-€ firma na kľúč.
Odpovedať
@vstefani a koľko vám teda dali cenu títo experti len na prácu? To by ma zaujímalo
Odpovedať
@peter977 ja som to vyššie spomenul, stačí čítať s porozumením, a taktiež vyššie pani píše že má rovinatý pozemok čiže tak 2 rady DT maximálne idú na rovinu, protiradonova ochrana ? Pokiaľ viem sa dáva hydroizolácia s protiradonovou ochranou až na zakladovu dosku tak ako som to aj ja dával a stále budem tvrdiť že cena je jednoducho extrémne premrštená, pretože tam nie je až taký dráhy materiál ako chcú majsterkovia zarobit 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tuto tazko radit, nechcem rozosmutnit tych, co si to nevedia spravit sami. Ale 50 kubikov zakladov (aj s platnou) so zelezom svojpomocne do 6000 v roku 2019. Mam jednoduchy obdlznik, ale z nejakeho dovodu statik spravil sialene zaklady. Uz tam ten dom bude naveky.
Odpovedať
@vstefani daj sem rovno tu cenovu ponuku inac sa tu dozvies ze zakladova doska ma uzitkovu a zastavanu plochu a pod.
Odpovedať
@tomek131 Dobrý deň, viete mi prosím poslať kontakt na firmu, ktorá Vám realizovala základovú dosku? 🙂
Odpovedať
@jozeff32 toto Vám žiaľ zatiaľ neviem povedať, rozpočítané mi to ešte neposlali, len nás informovali o celkovej cene
Odpovedať
Toto je ako pýtať sa, či je adekvátna cena 30 000€ za auto. Za Fabiu v základnej výbave veľa, za Superb v plnej málo. Nuž, bez určenia viacerých parametrov ťažko korektne odpovedať. Množstvo výstuže sa môže líšiť od únosnosti zeminy, počtu podlaží a pod., hrúbka dosky dtto. Sú v tom aj výkopy, realizácia rozvodov zdravotechniky pod ZD, príp. uzemnenia? Sú v tom základové pásy, zateplenie a izolácia zákl. pásov? Alebo je to len čisto len cena za výstuž, debnenie a betón zákl. dosky? Cena betónu sa výrazne líši podľa lokality a vzdialenosti od betonárky. Treba sem hodiť CP, alebo aspoň výkaz výmer.
Odpovedať
@sonau zakladovu doska má len zastavanú plochu ale neviem prečo niektorí ľudia udávajú úžitkovú plochu domu tak isto aj pani čo zadávala tuto diskusiu
Odpovedať
Profilova fotka
Mne robila firma základovú dosku na kľúč, mierne , ale len ozaj mierne prevýšenie, ale teda vysoká je dosť tá doska, no 90m² je to a platil som 10k , za 4 dni hotová
Odpovedať
Profilova fotka
Takto
Odpovedať
@vstefani treba si pýtať normálnu cenovú ponuku. a osloviť viac stavebných firiem, nie iba jednu. potom budeš v obraze. je možné, že konkrétne táto firma má roboty až až a ak už má niekde vtesnať tvoju platňu, musí na tom zarobiť aspoň na nové auto 😄 Každopádne koncom roka je takýchto požiadaviek xyz a firmy majú roboty až až. tomu zodpovedajú ceny. skúste pohľadať napr. na fb partie, ktoré sa špecializujú na základové dosky. majú to zmáknuté a vedia, čo za to pýtať. pokiaľ to samozrejme nechcete doslova o týždeň (ale možno aj to by sa dalo, ak potrebujú vykryť nejakú medzeru v kalendári)
Odpovedať
@expeeert ani keby to debnenie pozlatili aby sa nelepil beton na debnenie, tak by nemali narok na 37 000 eur za taku zakazku 🙂 @vstefani dam ti radu za niekolko tisic eur, zadarmo.. 🙂 studuj, studuj a este raz studuj.. 🙂 naucis sa citat projekty aspon tak, aby si vedela zohnat si material sama, a potom odkontrolvoat partie/firmy sama.. Takto postavis dom za polovicu minimalne, mozno aj len za tretinu oproti cenam takychto "firiem/partii".. A VZDY si pytam polozkovy cennik, potom sa tazko okradne zakaznik, pretoze sa tazko skryva neexistujuci material do ponuky.. Nikdy sa neuspokojim s "urobime to za X", nikdy. Okradat moju rodinu nenecham.. Radim aj prepocitavat plochy ktore oni pocitaju, casto sa mi stalo, napr rgdeva potery, ze mi vyslo o 20% viac plochy v dome, ako je fyzicky mozne, mozno chceli ten poter dat aj na schody a streny... Treba si uveodmit,ze na Slovensku to nie je biznis v style "podame si ruky", ale tu ta bude chciet 90% ludi OKRADNUT, doslova a vyslovene okradnut. Za moj nazor rucim 🙂
Odpovedať
@lordkofola To zhruba sedí ako nám, veľa urobí doprava pokial je to ďaleko tak sa to vie dosť predražiť.
Odpovedať
@dusantt Píše, že požaduje zákl. dosku na kľúč - tzn., že v CP môže mať zahrnuté všetko, čo je pod úrovňou zákl. dosky. tzn. aj siete, výkopy, úpravu podložia, či sú tam aj zákl. pásy alebo je to len doska. Nevieš nič, koľko výstuže tam navrhol statik, na akom podloží sa to bude realizovať. Teraz nedávno som robil dom (BA), rozloha dosky cca 250m2. Cena samotnej dosky - 23000€. 62m3 bet., 6t výstuže a 32m2 debnenia. Pod ňou boli ešte základové pásy, ktoré stáli viac ako samotná doska, 135m3 bet. 7,5t výstuže, 200m2 debnenie Tiež cena vyšla dokopy vyše 200€/m2 - a to bez výkopov a ostatných súvisiacich prác (ZTI, elektro a pod.). A to sa ešte investor rozhodol pre jednu zmenu, keď už zákl. pásy boli hotové, tak sa tam dorábali ešte mikropilóty za 20000€. Jednoducho nestabilné podložie na navážkach. Preto bez určenia presnejších parametrov je úplne nekorektné tvrdiť, či je to veľa alebo málo. Samozrejme, môže to byť aj prestrelená cena. Toto ale zistí len tak, že si porovná rôzne ponuky a ešte aj tam treba porovnať položku po položke. Úplne bežne sa totiž stáva, že niekto v snahe vyhrať zákazku ponúkne naoko nízku cenu, ale po rozbore ponuky zistíš, že mu tam polovica vecí oproti konkurenčnej ponuke chýba a potom zrazu chce "naviac" práce. To je presne to isté, ako keď sa spýta, či je tých 30000 za auto veľa alebo málo. A ak by jej predavač nacenil napr. Superb (lebo mu zadala parametre na Superb) a ostatní v diskusii jej povedia - je to veľa, ja som mal auto za 10000 (Fabiu), druhý ja za 15000 (Oktaviu), tak je to nezmysel.
Odpovedať
@vstefani ahoj, ja som dávala nacenit koncom leta na kluc asi 5 ponúk na dosku a tie ceny lietali dosť od 25tis do 40tis!!! Netreba si mýliť ale veľkosť úžitkovej plochy s veľkosťou zakladovej dosky. To je dosť podstatný rozdiel. Naša doska má 250m. Liali 15cm betónu a šli sme na 2dt, 60.. inak za prácu si pýtali od 7 do 14 tisíc.. jedni n povedali že to je práca na 3 týždne s tou našou doskou 🤦 inak máme relatívne kompaktný tvar s vybezkom terasy.
Odpovedať
@dusantt áno,polozkovy je super. Ľahko odhalí debila. Nám do neho jeden dal celkom iné roxory a ešte aj za raz toľkú cenu ako nám obyčajným zákazníkom dávali v stavebninach.. a asi 15 položiek bolo prevoz,preklad,presunutie materiálu alebo že príplatok za lepivost pôdy pri bagrovani 🤦
Odpovedať
Marec 2022 som riesil zaklady.. 192m2 ma vyslo na 17tis…pozemok nebol rovina takze sa dávalo aj viac DT ako som povodne ratal.. kebyze rovina tak cca o 1500-2000€ menej...cena 37tis je podla mna totalne premrštena …
Odpovedať
@gedy Môžeš viac rozpísať položky? Predpokladám, že to bolo svojpomocne, ale čo sa týka materiálov, o tom isto máš prehľad, koľko a čoho trebalo.
Odpovedať
@frantisekca kazdy projekt aj zaklady su kusok ine.. ja som postupoval presne podla projektu preto ti nebudem pisat ze kolko ma stali veci dokopy, ale presnejšie bude ked ti napisem kolko som zaplatil za veci jednotlivoa ty si pozri kolko mas v projekte a porovnaj ceny..napr ja som použil roxory 10x6000 za 3,9€/ks a armovacia siet( kari siete) 150mm oka 22€/ks..beton som mal za 55€/t, debnenie som riesil skrz styrodur 50mm 5,2€/ks, co sa tyka hmoždiniek do styroduru a drobnejšie položky uz ani nepamätam.. za zameranie geodetom som dal 200€ a bager ma vysiel na 300€, mal som 2 pomocníkov kazdy dostal 400€ takze 800€ robota…samozrejme ze zásyp, uzabovanie atd tiez nieco stoji ale tieto položky si uz fakt nepamätam.. skus porovnať ceny urcite su uz vyssie ceny sli od Marca hore ale 37tis je fakt mega vela
Odpovedať
My sme mali CP od 8 - 28 000 za dosku nejakých 96m2, jeseň 2021. To len na ilustráciu toho, ako skúšajú. Už som to niekde písal....je rozdiel medzi človekom, ktorý sedí v kancelárii a zarobí 1300-1600 eur v čistom a niekým, kto je napojený na štátne zákazky 🤷‍♀️ Poznám prípad, keď chlap (tiež napojený) vysolil za dom 800 000 a to len nejakých 320m2. On vybavoval veci tak, že zavolal a povedal: "dám ti ak 3x viac, ako berieš, len nastúp pozajtra!". A tak si remeselníci zvykli, že sú aj takí, ktorí zaplatia veľa. Mne pár vecí porobili známi, za benzín a na pivo, ale to vďaka tomu, že som im niekedy pomohol (nie každý ale tú možnosť a pozíciu má). Avšak ak nemáte známych, alebo ľudí, ktorých ste niekedy zachránili pred (...) , tak 5o je ťažké. A zabudnite na rečičky typu - viac železa, lepší betón..... každá firma tam dá len najnutnejšie minimum a ešte trochu menej 🤷‍♀️
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?