Akú dodatočnú izoláciu na vlhnúci múr v zemi?

ahojte. mam taky problem s vlhnucim murom. dom je zasadeny v terene a ten mur ktory je pod urovnou terenu mi vlhne. ked som odstranil omietku, tak som zistil, ze stena je do vysky cca 1,5 m vybetonovana a predpokladam, ze z vonkajsej strany nieje hydroizolacia, alebo je poskodena. mozete mi poradit aku hydroizolaciu pouzit? je to dost hlboko takze tak aby som nemusel vykopavat velmi siroku jamu :) diky
Odpovedať
Profilova fotka
šírka stačí 60 cm, nopová fólia, drenáž, záleží aj od toho, aký stupeň odvlhčenia sa chce dosiahnuť.
Odpovedať
Tiez mame tu nopovu foliu,ale ziaden vyrazny efekt nevidim. Cim dalej tym viac citavam, ze to nie je ucinne...tak neviem, mozno sa ozve niekto,komu to vyrazne pomohlo.
Odpovedať
Profilova fotka
Môžte to aj napenetrovať a nalepiť lepenku, alebo sú aj minerálne vrecované hydroizolácie.
Odpovedať
Profilova fotka
takže ešte raz. priložená nop. fólia umožní odparovanie vzlínajúcej vlhkosti zospodu, pretože si nemyslím, že to dokáže uzavieť do vane nalepením lepenky okolo celej stavby. Drenáž zníži množstvo vody, ktoré sa tlačí do steny zboku. Stále je cieľom znížiť plochu stýkajúcu sa z vlhkosťou a zväčšiť plochu, ktorou stena "dýcha".Na komplexné odstránenie vlhkosti sa používajú zložitejšie systémy.
Odpovedať
@jan45 tu je možno ten problém že na niektorých stavbách daju nop. opačne aj to som už videla :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?