Ako využiť množstvo kameňa - pieskovca na pozemku?

Na pozemku mam kopu pieskovca (cca 50-55 m3) Pieskovec ostal z búrania starého domu 50 rokov dozadu. Odvtedy leží pokladaný na pozemku. Plánujem výstavbu nového rodinného domu. Chcem sa spýtať, je možné ten pieskovec nejako využiť ? Viem, že do základov sa nemá používať, a pod základovú dosku neviem či je vhodný.... Rozmýšľal som z neho postaviť plot, avšak zistil som, že pieskovec vo všeobecnosti je dosť porovitý, a že ťahá vodu. Ako by sa dal využiť ? Alebo je výhodnejšie ho vyviesť a predať ?
Odpovedať
A co tak ho nechat na zahradu? Suche muriky, skalka, slapaky do travnika...
Odpovedať
@zita19 No všetko z toho už máme - suchý múrik, skalku, aj slapáky spravené...
Odpovedať
@charles91 tak ho predaj
Odpovedať
@zita19 zvažujem. Ale predtým hľadám ešte iné využitie aby sa nestalo to, že ho dám vyviesť, a potom zistim že som ho mohol využiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@charles91 keď už všetko z neho také máte, tak ho fakt skús predať. Aspoň niečo z neho budeš mať.
Odpovedať
@wiewo Hladám využitie pri movom dome. Rozmýšlam plot z neho murovať, ale neviem ci nebude s nim časom problém. Taktiež neviem, ci može ísť casť pieskovca pod betonovú platnu...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Obnovim túto tému, nakoľko znova rozmýšlam nad tým, žeby som ho dal pod zakladovú dosku. Je vhodné naskladať pod dosku, a zasypať makadamom. Alebo je to riešenie nevhodné ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?