Ako spraviť drenáž, odvodnenie pozemku

miroslavvvv
Autor diskusie
24.10.2021
Zdravím, Akým spôsobom by bolo najlepšie spraviť drenáž, odvodniť pozemok, ked na pozemku je vysoká hladina spodnej vody v hlbke 80-100cm. Zaklady domu su zabetonovane do hlbky 1,5m. Co sa týka zloženia pôdy, tak je tam hlavne navažka, il makkej konzistencie zo zápachom rozkladu. V blizkosti je potok, tam by sa dala zviest drenáž. Vdaka za rady.
Odpovedať
peter977
24.10.2021
Buď oslovíš projektanta s touto špecializáciou alebo si necháš poradiť anonymom na anonymnom fóre...
Odpovedať
Profilova fotka
jan45
25.10.2021
@miroslavvvv tam je drenáž zbytočná
Odpovedať
miroslavvvv
Autor diskusie
25.10.2021
@jan45 prečo je zbytočná? Keby som ju urobil hlbšie, ako základy, tak by tu vodu odvadzalo preč? Alebo sa mýlim? Lebo teraz v podstate spodná voda zasahuje do základov a v podstate ďalšia chyba, čo mi urobili je ta, ze na tu navazku, íl dali 15cm makadamu pod základové pasy. Zrejme sa tam všade voda zdržiava, tak by som ju rad odviedol od domu preč. Alebo aký je váš názor na to, dá sa to nejako poriešiť?
Odpovedať
Profilova fotka
jan45
25.10.2021
@miroslavvvv myslíte, že voda potečie hore do potoka? spodná voda je na rovine o trochu vyššie ako v potoku, pod touto hladinou už drenáž nemá účinok. Základom voda nevadí.
Odpovedať
miroslavvvv
Autor diskusie
25.10.2021
Pozemok je na rovine a na jednej strane je dno potoka od vrchu pozemku 1,5m, dno základov je v podstate zarovno s potokom na tej strane. Ale ďalej ide potok dosť do spadu, tak na druhej strane pozemku je potok nižšie skoro o 60cm, ako dno základov. Tak som si myslel, žeby som to podstate od toho najbližšieho bodu kopal mierne do opačného spadu a výkop by bol nižšie ako základy a išlo by to postupne do potoka, alebo sa mýlim a nefunguje to tak? Nechcem kopať hneď pri základoch, ale skôr by som o kopal okolo domu minimálne 2 metre, aby som nekopal pri základoch. Dobrý napad, alebo blbosť? Vdaka
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?