Zlte miesta v travniku

Ahojte. Prosim o radu, ci treba nejako vyhrabat mrtve stebla travy, aby sa zelena mala kde rozrast. Velmi dufame, ze pohnojenie pomoze travnik zachranit. Mame aj “travnikove zaplaty”, tak mozno odstranit zltu travu, nasypat tu “zaplatu” a dufat, ze tie miesta zarastu? Prosim, poradte.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, pozrela si uz ine diskusie:? https://www.modrastrecha.sk/forum/zah... https://www.modrastrecha.sk/search/?t...
Odpovedať
Vyhrabat starinu ostrymi travnikovymi hrablami, dosiat a polievat
Odpovedať
@lenkito10 Dakujem, pozerala, len si nie som ista postupom. Ci teda vyhrabat a staci zaplata, ci je to nejaka choroba, alebo co s nim. Mame ho kratko a doteraz skusenosti s travnikmi ziadne.
Odpovedať
@zita19 teraz polieva denne z mrakov aspoň u mňa a ešte i naviac? dnes máme Medarda to sa nám nakvapká aj za minulé leto
Odpovedať
@duzu nespecifikovala som kto ma polievat.
Odpovedať
Ja sa tiež len učím, ale veľmi mi pomohol vertikutátor. Taký ručný som kúpil, pobehal som ním na jar trávnik, vytiahlo to všetky tie suché veci, tú plsť a teraz to vyzerá, že je to lepšie. Vraj to treba robiť dvakrát ročne - na jar, keď začína rásť a potom ešte pred zimou.
Odpovedať
Profilova fotka
@petiar dá sa to robiť kľudne raz mesačne 🙂 (na jar a na jeseň) len cez leto nie vtedy je moc teplo a sucho bol by to priveľký zásah do trávnika... 🙂 inak vertikutátor odporúčam aspoň elektrický ideálne benzínový ak má človek viac ako 100m2 trávnika 🙂 tie ručné vertikutačné hrable, respektíve manuálne na kolečkách to je fakt riadna posilka 😄
Odpovedať
@zipsuliak Mame ten kobercovy travnik od aprila, takze je to take pokus-omyl, ta nasa starostlivost😬 Uz vertikulovat? Kupili sme aj toto, mate prosim skusenost? https://www.hornbach.sk/p/travnikova-... Ci mame vyhrabat zlte miesta a nasiat normalne?
Odpovedať
Profilova fotka
Od toho od koho mate koberec kupte aj travnu zmes aby ste dosievali tym istym z coho mate aj koberec… ked tam supnete zaplatu s inymi travnymi odrodami urobite si flakaty travnik… Takto novy koberec este nevertikutovat… maximalne osadit vycesavaciu kazetu a vycesat 🙂
Odpovedať
@zipsuliak Dakujem🙂 Ano, planovali sme zistit, co to za koberec mame, tie zaplaty mala byt prva pomoc na par malych"plesatych" miest, ale nejako sa nam zvacsili. A tu vycesavaciu kazetu idem googlit 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Vycesvacia kazeta je vacsinou sucas vertikutacnehi pristroja 🙂 ktory ma vertikutacnu kazetu a vycesavaciu kazetu… ktore su vymenitelne podla toho co s travnikom chcete robit 🙂 Vycesavanie je menej invazivne pre travnik a preto sa da robit v podstate celorocne 🙂
Odpovedať
Ahojte, mam podobny problem s vysychanim stebiel, ale tieto su vzdy v kruhovom tvare na zaciatku a potom sa rozsiruju. Od psa to nemam, jedine ze by sem chodili macky, ale zas sa mi nezda ze by mi takto znicili cca 4m2. Travnik nema ani 2 mesiace, jedine co ma napadlo moze byt skore skosenie dosadzanej mladej travy. Viete poradit?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rados611 to je napadnute hubami, travnik aerofikovat, zapieskovat aby sa v nom nedrzala voda a nebudu huby neprimerane rast. Podhubia hub su prirodzenou sucastou pody, bez nich by rastliny nemohli prijimat ziviny, ale ked maju vhodne podmienky, co byva najcastejsie vlhko, tak sa premnozia a skodia travniku.
Odpovedať
@zipsuliak Veď preto to nerobím každý mesiac. 🙂 Ja si exteriér len dávam dokopy, ešte budem robiť veľké terénne úpravy (búranie, výkopy) tak o veľmi nehrotím. Mám to cca 200m2, ale istotne nie celá plocha bude trávnik, tak to by som mohol zvládnuť aj ručne. Príroda mi poďakuje a susedia tiež. 🙂
Odpovedať
@matarka po ravde, mala som aj tu travnikovu naplast, nekonal sa ziaden zazrak oproti tomu ako sme to riesili pred tym. Vyhrabat ostrymi hrablami suche miesto, trosku prekyprit zeminu, nasiat, utlacit a potom uz len polievat. Dosievame univerzalnou zmesou, najlacnejsou aku zozenieme, tak ci tak sa casom vyselektuje len ta trava, ktora tam ma vhodne podmienky.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?