Závlaha záhrady svojpomocne

Zobraz úvodný príspevok
Chcem sa opytat tych co si sami zhotovovali zavlahu na co si dat pozor aku znacku vyrobkov ste pouzivali?oplati sa to?ste spokojny?co vas to vyslo?dakujem
Odpovedať
@draik tak som to potom prestrelil. Moje čerpadlo má spomínaný výkon 6000 l/ hod pri tlaku 4 bary. Ak mám stratu len polovicu 2 bary tak mám 3000l/hod a 7 postrekovacov potrebuje 580l/hod x 7 ks = 4000 l/hod takže som to nevymyslel dobre a ešte spolu 72 m potrubia...
Odpovedať
@adidasko1 Pri rozvode 72 m už stojí za to zvažovať svetlosť potrubia. Vyššie som písal rozdiel tlakových strát pri 25 a 32 hadici.
Odpovedať
@draik dával som rozvod 25 mm ale nevadí nejako si s tým poradím aby to fungovalo ako má...
Odpovedať
Profilova fotka
@draik nielen svetlost ale by som urcite nepouzil klasicku zahradnu hadicu ktora ma vacsi odpor voci tecucej vode
Odpovedať
@adidasko1 V tomto prípade je potrebné to spočítať. Dúfam, že to nie je klasická záhradná hadica ako píše @dart9.
Odpovedať
Profilova fotka
@draik @adidasko vyssie pisal:"Zatiaľ to mám spravené len provizorne. To znamená že zo studni od cerpadla ide záhradná hadica smerom von. Ta ma okolo 25 m ale hĺbka studni je 7 m."takze neni o com
Odpovedať
@dart9 ahojte. Včera som sa do toho trošku pustil. Mal som kopec problémov tak to snáď dnes dotiahnem. Od cerpadla dám 25 mm hadicu Gardena tu istú aká ide k polievacom. Snáď to bude ok. Minimálne týmto snáď upravím tlak potrubia a možno sa tie postrekovače prekryjú to ma zaujíma najviac ale už musím vyčistiť aj studňu keď je čerpadlo vonku.
Odpovedať
@draik
Odpovedať
Profilova fotka
@adidasko1 hmm,ty asi mas problem aj s pieskom vo vode
Odpovedať
@dart9 nie to je ten problém že tam nemám ešte vybratý hlinu, ktorá sa prepadla keď sme robili studňu. Toto dnes celý deň riešim ako sa do studni dostať rýchlo vytiahnuť vodu a trošku to tam zarovnat a nasypať kameň a bude dobré. Čerpadlo som mal zavesené maximálne vysoko ako sa dalo a fungovalo to ale nieje to ono tak to chcem trošku prečistiť...
Odpovedať
@dart9 @draik taaak studňa vlastnoručne vyčistená a vyplnená kameňom. Tlak sa zlepšil to už viem povedať určite akurát sa musím pohrať s nastavením postrekovacov. Od cerpadla ide Gardena 25 mm hadica akurát sa mi veľmi nepáči že si ide podľa seba a nie pekne kolmo hore je dosť nepoddajna ale nevadí. Možno to bude ok keď ich podostavujem.
Odpovedať
@dart9 @draik
Odpovedať
Článok sa načítava...
@adidasko1 Treba ju nechať v teple resp. na slnku a potom vyrovnať.
Odpovedať
Profilova fotka
@jakino na 350m2 travnika len dva ostrekovace?
Odpovedať
@milagros áno 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan ahoj a kto ti robil projekt
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dá sa urobiť kvapkova závlaha z 300l suda s dažďovou vodou (kam budeme dočerpavat aj vodu zo studne)? Kúpila som v Kauflande tento set, je tam aj príprava na napojenie setu na záhradnú hadicu 13 mm. Čiže zo suda by sme potiahli 13mm záhradnú hadicu asi 10 m dlhú a potom by sa na ňu napojil tento závlahovy set s kvapkadlami k živému plotu dĺžky 9m. A druhá vetva zase k maličkému kvetinovému záhonu 1x2 m. Bude tam dostatočný tlak, keď len otvoríme kohútik na 300l súde? Bez čerpadla?
Odpovedať

Odpovedať
@dominik_boksansky mozem sa prosim spytat kolko vody miniete cca za rok na polievanie???tiez zatial nemame studnu a riesim ze by sme polievali rok/dva obecnou vodou len ma vsetci strasia ze to bude nehorazne drahe..nakolko nemame kanalizaciu platime len vodne..cize 1m3 cca 1,20e
Odpovedať
@karmenocka u nas tak 300-400 m3 to je rocne.
Odpovedať
Profilova fotka
Mali sme 307 m3 za rok ale sme 5 členna domacnosť
Odpovedať
Profilova fotka
@karmenocka a za dalsie, ze ci je prospesna ta chlorova voda pre travnik? Nie ze ho z toho chloru slak trafi :-D studnu si date robit potom ked budete mat travnik? Aby vam potom ten travnik nerozbili technikou.
Odpovedať
@dominik_boksansky ale to asi celkovo nie len na polievanie záhrady, či?? 🙂
Odpovedať
@listicky007 ale teda tiež nie asi čisto na polievanie záhrady🙂 snažím sa zistiť koľko cca ľudia prepolievaju a pri akej veľkej záhrade.. ale teda asi to vidím na tu studňu.. aj keď voda je cca až 20m
Odpovedať
@pipulkoo no odhovaraju ma ľudia od studne..vodu mame až cca 20m hlboko,že sa mi to neoplatí a nemám záruku ze mi studna nevyschne ale asi to risknem hlavne kvôli tomu trávniku.. to by mna šľak trafil 🙂
Odpovedať
@karmenocka co riesis vyvrtana za 1200E a len za polievanie travnika sa ti vrati pri Dominikovej spotrebe za 3 roky!
Odpovedať
@karmenocka ak chceš polievať trávnik, určite do toho choď, ak vieš akú vysokú potrebu vody má trávnik aby bol pekný, tak za vodu z vodovodu by si sa nedoplatila, určite studňa.
Odpovedať
To vazne rocne niekto prepolieva cez 300m3 za rok??
Odpovedať
@karmenocka neviem o zavlahe coho sa tu bavite, ale ak ide o travnik, pocas letneho mesiaca je idealne mu dozicit cca 100mm zrazok, to je 100l vody na m2. Ja mam len maly travnik, cca 150m2, no len od juna do septembra na neho mininiem cca 60m3 vody.
Odpovedať
Noo mame pozemok 8arov a z toho nech bude 500m2 trava tak tam asi ozaj najlepsie studnu a asi hned teda este predtym ako sa urobi trava nech sa rovno aj zavlaha moze spravit a tak uz travicka 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?