Vzdialenost rastlin na kvitnuci zivy plot

Ahojte, kupila som si nejake rastlinky na kvitnuci zivy plot- vajgelu,pajazmin, trojpuk apod. Ale neviem ako daleko ich mam od seba sadit,dakujem
Odpovedať
@zita19 neviete mi prosim poradit ako daleko to mam od seba sadit? Cca 50cm staci? Dakujem
Odpovedať
My sme sadili kvitnuci plot z tavol a tavolnikov. Rozostupy som daval cca 100cm a po troch rokoch je to uz vsetko spojene do vysky cca 150cm
Odpovedať
@renatuska 50 cm je malo, na taky pestry zivy plot je ten meter ako pise @maroz19 tak akurat Hlavne ich po vysadeni ostrihaj asi na tretinu vysky. Ja viem, tesis sa z kazdej vetvicky, ale ten radikalny rez im pomoze zahustit a rozkonarit sa. Buduci rok to dozenu mnohonasobne. Buduci rok na jesen alebo ob rok na jar ich tiez zastrihnut asi o tretinu. Potom budu krasne huste
Odpovedať
@maroz19 nemas nahodou fotku tvojho plotu ako vyzera ten tavolnik @zita19 dakujem za odpovede, zajtra alebo v sobotu sa chystam sadit. A to mam uz teraz na jesen tak zostrihat, teda hned ako ich zasadim tak mam skratit vsetko tak na 1/3?
Odpovedať
@renatuska hned ako ich zasadis ostrihaj. Vsetky dreviny po vysadeni treba strihat, podpori to rozkonarovanie a aj zakorenovanie
Odpovedať
@zita19 ahoj, cize ked som pred mesiacom zasadila cyprusteky, treba ich tiez zostrihat?teda len boky...?
Odpovedať
@ellanna u stalezelenych to nie je jednoznacne. Ak maju ostat vo svojom prirodzenom tvare ako solitery, tak sa nestrihaju. Ak z nich ma byt zapojeny zivy plot, tak sa strihaju aj z vysky, aby sa podporilo rozkonarovanie. Vysku cesom dobehnu, ale budu rast hustejsie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?