Vysunutý záhon

14. máj 2022600
  • @hroma  my sme napustili olejom nevyuzivane pieskovisko. Vnuk ma 8, teda pieskovisko asi 6 rokov a vyvyseny zahon je tam treti rok a zatial drzi. Ohradky su uz kupene a tiez napustene. V marci zacinam dalsiu rozsirovat farmu na papriky

• @zita19  aký olej ste dávali?

• @jano66  napustaci na drevo, ten isty co na pergolu

• Sponzor fóra
  • @zita19  ja sa teda na to obdobie zahradkarcenia a sadenia moc tesim. Uz aby bolo konecne teplo

• @zazzina  joj, aj ja ocami tlacim kalendar. Abstaky mam uz riadne

• @donsalieri  ja tiez kamarat, ja tiez. Ale mam viacero znamych, co davaju ruky pred od roboty.

• Na buduci tyzden uz zacnem sadit semiacka rajcin. Normalne sa tesim na to, ze uz sa budem motkat pomaly v zahrade

• Dobre, že hovoríte, pôjdem cez víkend pokúpiť. Aj tie malé plastové kvetináče na sadeničky. Každý rok to porozdávam a nič sa mi nevracia.

• @stano_33  uvidím, matros na to už mám doma,tak potom tu hodím vysledok,ak sa za to nebudem hanbiť 😁

• ej to som zvedava, toto je parada na inspiraciu, normalne rozmyslam, ze aj ja take nieco budem chciet 😃

• @valzem  kľudne chci 😃 je to podľa mňa super vec tieto záhony. najviac sa mi na tom páči to, že sa nemusím krčiť, všetko je tak v akurátnej výške.

• @lucosina101  ani nehovor. Ako tiez si ich neviem vynachvalit, no mam trocha problem, ze som si vsimol, ze sa nam tam nastahovali mysi. Ako ich ucinne vyhnat

• @marex4  fúha, tak to je nepríjemné. snáď sa vám ich podarí dostať odtiaľ preč bez toho, aby ste museli záhony rozoberať.

• my kazdy rok zahony vyhadzujeme a dosypame substratom, takze podla mna ako sa pri zahonoch zacnete viac motkat, tak nebudu mat uz tolko kludu ako v zime a vystahuju sa aj same

• Fuha, tak to je nemile veru a ako sa tam dostali? Lebo skor by som mozno pochopil keby napises ze ich mate v kompostery alebo kde.

• Sponzor fóra
  • inak by ma zaujimalo, tiez vsade v poslednej dobe vidim taketo zahony, v com tkvie ich vyhoda prosim? je to lepsie, lebo su vyssie tym padom ako keby zaberaju menej miesta, da sa o ne lepsie starat alebo?

• @jerad112  vyhoda je, ze nehrbis sa pri zahradkarskych pracach. Druha vyhoda je, ze mozes pestovat aj ked nemas podu prave najlepsiu, mozes tam pestovat aj rastliny so specifickymi narokmi na podu. Tretia vyhoda je, ze v podstate je to priebezne biologicke spracovanie zahradneho odpadu, cim priamo vyzivujes rastliny bez nutnosti pridavat ine hnojiva. Na vyvysenych zahonoch vies vypestovat viac na mensej ploche, mozes vyuzit konbinovane vysadby, vies velmi dobre manazovat predplodiny, hlavne plodiny, nasledne plodiny. Vo vyvysenych zahonoch sa poda rychlejsie zohreje, takze je pripravena na vysadbu radovo o par tyzdnov skor. Jedina nevyhoda je, ze vo velkych horucavach skor presychaju, ale ak zahon obsahuje dostatok organickej hmoty, toto presychanie nie je take vyrazne. No a na jesen to netreba rylovat, staci namulcovat dalsiu vrstvu zahradneho odpadu a na jar je spracovany a mozes radostne vysievat.

• inak tieto zahony to ti je vdacne presne, tam si mozes dat vlastne hocico chces lebo tomu prisposobis zem a podmienky a podobne 🙂

• no je to fajn vec, hlavne ked si chce clovek co to vypestovat, kolkokrat sa na zahrade nedari vsetkemu 😃

• Hneď som vedela, že také proste na dvore chcem mať, keďže sme nemali priestor na samotnú záhradu a oddychový dvor a neviem si ich vynachváliť. Treba nájsť však vhodné miesto, čo sa týka slnka a hor sa na pestovanie

• ze vysunuty zahon,otpadnem...

• Nemusis oTpadavat. Kazdy predsa vieme, co tym bolo myslene.

• @sonau  niekto vysunutý,niekto vyvýšený,niekto otpadnutý,no každému slnko svieti...🤦

• @donsalieri  no jako? Uz si sa dopracoval k nejakemu vysledku?

• @stano_33  čau,popravde som to musel odkladať,lebo môj žlčník akosi nechce so mnou spolupracovať,ale momentálny stav je už celkom uspokojivý,už len finalku a skelet bude hotový...

• vyzerá to dobre, na koľko ťa vyšiel

• @bigmar  čau,no vzhľadom na to,že materiál som mal ako zbytok zo stavby,plus niečo sa podarilo zohnať za pánboh zaplať,neviem hodiť cifru...

• @donsalieri  akú výšku to ma?

• ako musim povedat, ze takyto som este nevidel, hadam bude dobre sluzit

• @cerler  vonkajšie rozmery: Š 800 mm x V 600 mm x D 2050 mm.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Položte si vlastnú drevenú podlahu. Bez pílenia a rezania. S GUMI je to úplne jednoduché! Terasa GUMI je séria inovatívnych riešení a úplne nový spôso
    Predávame a montujeme záhradné domčeky, sauny, chatky, zruby, garáže, bazény, grilovacie chaty, prístrešky na auto ….
    Záhrada.sk
    Bratislava
    Web o záhrade
    Články od našich partnerov
    Radíme pri nákupe: Ako vybrať práčku?
    Chladenie interiéru stojí viac ako vykurovanie, myslite preto na roletové a žalúziové preklady na vonkajšie tienenie
    Dvere Master - precíznosť bez limitov
    Archív článkov od partnerov