Trávniky

Dobrý deň.viete mi poradiť?nasial som travnik a trava ma tak max tak 5 cm a a burina už aj 10cm.mam ju trhať?a ešte väčší problém je praslicka .poraďte prosím vás.dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
My keď sme minulý rok zasiali trávnik tak už predtým som 3 x kolenačky vytrhala burinu.Potom sa navrch ešte pridavala zem . Po zasiati aj tak medzi travou burina vzišla. Tak zase pracne vypichovala burinu von z trávy Teraz už len sem tam niečo v tráve narastie . Na jeseň ešte dosievame ten kruh čo ostane po zložení bazéna.
Odpovedať
tak tak, burina porastie stale, takze len vytrhavat. U nas, kedze nemame ambicie na anglicky travnik, pokial je to zelene, tak to stale povazujem za dost dobre. Praslicka to iste, ja dufam ze casom, ked bude starsi travnik (tiez mame iba mlady), tak ju postupne vytlaci. Postupne dosievame travu, kam treba.
Odpovedať
Takže asi vytrhavat tu burinu.a tam kde mi ostanú fľaky tak až radšej na jeseň dostať?
Odpovedať
Dosiať
Odpovedať
@kapacek záleží aké veľké sú tie fšaky, raz som kdesi čítal vyjadrenie, že do veľkosti bežnej dlane dosievať netreba, trávnik to zahustí postupne sám, väčšie odporúčajú dosiať 🙂
Odpovedať
kosenim sa bude tráva zahusťovať a zelina postupne ubúdať, pretože väčšina nemá rada pravidelné kosenie. Tá, čo zostane, obyčajne sú to nízke, rozložité druhy, ktorej strih nevadí, sa môže postriekať chémiou, ak ti to nevadí. Je to mimoriadne účinné, ale týka sa to len buriny, ktorá nemá trávové listy, v záhradníctve ti poradia. Ja som veľa buriny trhala, hlavne veľkú - púpavu a pod., ale všetko sa fakt nedá, chémia pomôže a na miesto buriny sa rýchlo roztiahne trávnik.
Odpovedať
Ďakujem veľmi pekne za rady.a nejaké úspešne vikinozenie tej praslicky?.
Odpovedať
@kapacek praslicke sa dari v kyslych podach, takze teraz ju len vypichovakom vyberat, na zimu rozhod do travnika granulovany dolomiticky vapenec, zmeni sa pH pody a praslicke sa darit nebude Ked sa mas rad odporucam kupit vypichovak na burinu https://www.lacnepostreky.sk/zahradne...
Odpovedať
@kapacek Burinu vytrháš, praslička je problém. Ona má koreň aj 20 cm hlboko a ak ho nevytiahneš celý, tak znovu vyrastie, navyše viac výhonkov z koreňa - je to ako hydra, kde miesto jednej useknutej hlavy narastú 2. Mne sa osvedčil proti prasličke Bofix. Treba postriekať priamo listy prasličky a tá vykape aj s koreňom. Alebo môžeš použiť Total Kaput - ale musíš opatrne štetcom potrieť len listy prasličky. Aj od toho vykape. Inak jedine dlhý vypichovák a vytiahnuť aj s koreňom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Dobrý deň. V trávniku sa mi rozmnožila nejaká tráva ktorá vytláča tu pôvodnú. Chcel by som sa spýtať či ju niekto nepozná alebo s ňou nemá skúsenosti Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?