Surne hladam zeminu na zahon poprad

Profilova fotka
Zakladam vyvyseny zahon a neviem zohnam zeminu. Nema niekto z pp, kk na predaj? Pripadne, neviete mi poradit kde by som zohnala? Zahon 2.5x3x0.4 Dakujem krasne za rady aj napady.
Odpovedať
@daniela6 to ma aku funkciu takyto megazahon?
Odpovedať
Profilova fotka
to sprav radsej veru dva a siroke kazdy 1,25 aj to uz bude na obsluhu sirka LTT. Sak zeminu kup substrat nech to nemas zaburinene hned od zaciatku... ;-)
Odpovedať
@daniela6 zeminy nepotrebujes vela, da sa pouzit aj ta co je teraz pod buducim zahonom. Vyvysene zahony sa plnia predovsetkym rozlozitelnou organickou hmotou, na spodok asi 20 cm neosetrene drevo, kmene, hrube aj tensie konare, na to tenke vetvicky, pri najhorsom drevena stiepka, na to kompostovatelne organicke zvysky zo zahrady a domacnosti, polovyzrety kompost a zemina sa dava iba ako finalna vrstva h vrubke 5 - 10 cm A suhlasim s navrhmi vyssie, taky megazahon ako planujes je neobsluzitelny. Max sirka 1,25 metra ale idealne je meter, dlzka aka vyjdy, vyska od 40 do 60 cm. Ak teda vsetci hovoríme o vyvysenych zahonoch , nie o nejakom zahonceku mierne navysenom nad okolity teren. V tom druhom pripade staci ak kupis zahradny substrat (najvyhodnejsie su 250 litorve balenia), navrstvis ho na buduci zahon v hrubke asi 5 cm, prerylujes alebo prebehnes rotavatorom a mozes pestovat. Prvy rok to sice nebude ziadna hitparada, ale pod Tatrami je vo vseobecnosti celkom dobra ornica, ked budes postupne zapracovavat vlastny kompost, do piatich rokoch mas zeminu ako cukor.
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan @abobo @zita19 ďakujem za nápady aj názory. no máme okrasnú záhradu a strašne tam chcem niečo pestovať preto ten mega záhon, ale mám ešte možnosť si ho rozdeliť na dva tak dnes pouvažujem :-) muž ho predelí. @zita19 a veľmi mi pomohol tvoj návod. využijem vrstvenie, popravde nemám teraz veľa času na študovanie, takže mi veľmi pomôže.
Odpovedať
@daniela6 nie je nad cim uvazovat, urcite to rozdel... vyvyseny zahon sa robi pre pohodlnejsiu pracu v nom, pokial budes musiet do neho nastupovat po schodikoch, nema to zmysel.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ešte prosím Ťa na spodku vyberiem trávu a dávam už len drevo? pýtam sa ako debo, ale neviem či ju tam mám nechať alebo radšej vybrať. A tie rozložiteľné časti zo záhrady, môžu byť aj zvyšky trávy po vertikutácii ? vopred Ďakujem
Odpovedať
@daniela6 nie, nic nevyberas, len navrstvis
Odpovedať
@daniela6 My sme do zahona dali na spodok posekane konare,seno asi aj 8vriec,potom som kupila substrad,mala by som tam dať aj niaky hnoj najlepšie kuraci a teras ideme kopať petku pod posuvnu branu tak doplnim už iba tou hlinou čo mam peknu v zahradke.A mam tieš vysoky zahon na vyšku jedneho metra a dlžku dva,ale ja tam dam iba jahody a niake bylinky a trochu zeleniny.Mohla som mať dva menšie,ale čo ked ma bolia križe,ale koho dnes neboli.
Odpovedať
@daniela6 A ešte daj si na spodok aj sieť proti krtkom ja som ju tiež dala.A potom som už len plnila.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?