Studna v pivnici (cast pod zakladom)

Ahojte neviete mi poradit ci sa vobec da prehlbit studna v pivnici kde je vyska stropu tak 215cm? Mam kopanu studnu priamo pod zakladom o priemere 40cm o hlbke 6m od zeme (nie pivnice). Voda v studni je ale je jej velmi malo. Vytiahol som tak 20L. Studna sa nepouzivala asi 20rokov. Susedia naokolo maju tiez taketo studne v tychto hlbkach vodu maju avsak v obdobi sucha maju problem maju jej malo. Rad by som ju nejako prehlbil pripadne firma. Myslite ze nabitie 5/4 alebo 6/4 rury je dobry napad? voda by sa pouzivala na zavlahu precerpavanie do sudov a podobne. FOTKY VYZARAJU AKO Z HORORU JE TO PROSTE STARA PIVNICA U RODICOV
Odpovedať
Ak viete o niekom kto by pomohol budem vam vdacny . Som z Martina
Odpovedať
Profilova fotka
@mig12 musíte zistiť, či tam voda vôbec je, ak ste v údolí pri potoku, je to možné. A naraziť je to jednoduché, nedávno tu bolo vlákno o narážaní a prekvapilo ma využitie búracieho kladiva na takýto účel, potrebujete od vodára narezané 2m kusy so závitom a objímku , ktorú musíte po pol metri posúvať.trochu môže byť problém, že trubka nebude v zemi vedená a môže sa uhýbať, to by som riešil druhou trubkou okolo, takže nakoniec by som to nerobil a narazil vonku.
Odpovedať
@jan45 mate pravdu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?