Ako ste sa zbavili krtonozky?

Zobraz úvodný príspevok
Dajte nejake rady
Odpovedať
1
2
@michal33822 ja záhradu nejak moc ne prežívam, a už vôbec nie trávnik. Kým je zelený tak je všetko ako ma byt. A po tomto suchom lete už ani zelený nie je priorita.
Odpovedať
@michal33822 krtko nie je taký problém, keď niečo neničí úrodu, tak to ani mňa netrápi, ale keď niečo si chceme vypestovať a niečo nám to kazí, tak áno to ma už vie nahnevať.
Odpovedať
Profilova fotka
@cielo33 tak to tožvie, či to záleží aj od toho aká je zem, že kde sa im viac darí alebo páči, no tožvie od čoho to záleží, ale teda nie je ani náhodou príjemné mať ich v záhrade.
Odpovedať
@vojtti možno aj od toho, neviem toto povedať, až toľko som to neskúmal, neriešil, lebo keď sa objaví je problém a to človeka skôr zaujíma to ako sa toho zbaviť čo najskôr aby boli čo najmenšie straty a nie prečo sa kde objavuje 😄
Odpovedať
@vojtti heh to keby ludia vedeli, co ju pritahuje, tak ver, ze by sa tomu snazili vyhnut uz dopredu
Odpovedať
doteraz som o tom ani nepočul,pozrel som na nete no u nás som to ešte nevidel, čudný chrobák u nás tak cvrčky , teraz ked prší príde pozrieť na svet mlok, nevšíma si ho ani mačka, teraz sme nemali ani krtkov bola asi veľmi tvrdá zem
Odpovedať
Nasiel som dieru cca centi priemer v zemi.Ratam ze tam odtial vylezia ta krtonozka.Da sa tam nieco naliat ze bu ju to zahubilo ci ona tam uz nie ?🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@peto222 ja to robím tak, že do diery natlačim trochu jar a potom nalejm vodu a do 30 sekúnd vylezie. Mám pripravený pohár do ktorého ju dám keď vylieza z diery. Môže to byt ale aj cvrcek ten tiež robi také 1cm diery na toho platí ten istý postup. Daj vedieť či sa ti to podarilo
Odpovedať
@peto222 tam mohli mať kľudne hniezdo i osy, čmeliaky , sršne teraz je chladno a vtedy nelietajú a do jari prežijú len niektoré voda ich väčšinou nezatopí lebo hniezdo je do bočnej strany vyššie s jarou sa robia bubliny a tie zamedzia prístup vzduchu, také chrobáky ako cvrček sú pre človeka neškodné
Odpovedať
@sandria cakal som 15min a nic nevyslo😁
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?