Zvysenie cien

Zobraz úvodný príspevok
No, zacali chodit nove predpisy na zalohove platby. Za mna 3izb byt v osbd sprave. 4osoby, tepla voda a kurenie robia plynom zrejme…+30€ mesacne..
Odpovedať
v DD5 je v čase NT možné nabíjanie elektromobilov , s blokovaním v VT na pevnú prípojku, Alternatívny ešte nie sú známi všetci z minulého roka vypadli zatiaľ 3, niektorý majú cenu dokonca vyššiu ako tradičný okrem VSE ten má v NT najdrahšiu
Odpovedať
@hockto Mysleli ste asi dodávateľov, nie distribučky. Čo som pozeral, tak z distribučiek má zatiaľ zverejnený cenník len ZSD. SSD má zatiaľ len sken cenového rozhodnutia ÚRSO a VSD ešte nemá cenník zverejnený.
Odpovedať
@jano93 SSD už nový cenník má pridaný od dnes, platný od 30.12.21 D2 Pevná za OM 6,31, mes., za straty 10,915 Eur/MWh,za distribúciu 13,24 Eur/MWh D5 pevná za OM mes.10,30 Eur, tarifa za distribúciu VT,NT 0,65 Eur/MWh, za straty je jednotná cena pre každú sadzbu 10,915 Eur/MWh dlhý článok platný pre všetke skupiny, domácnosti až na konci, ten sa veľmi nemenil, no silová je drahšia
Odpovedať
@jano93 Myslel som to tak ako som pisal 🙂 teda distribucky. Cenniky uz dnes mali zverejnene ZSD aj SSD, VSD este chyba, to je pravda
Odpovedať
@hockto @duzu áno, presne na to som poukazoval... Zrejme aj VSD čoskoro bude. Ja tiež sledujem zmeny, už viac rokov po sebe a zamýšľam sa nad taktikou distribučiek, pretože je diametrálne odlišná. ZSD a VSD sú nemci - EON, a SSD sú Česi - EPH. EPH má "svojský" postoj k stanovovaniu cien 🙂 Prikladám aj čísla (údaje VSD zatiaľ chýbajú)
Odpovedať
teda príloha... Údaje sú porovnané k stavu minulého roka.
Odpovedať
ZSE (ale mozno aj iny, nepozeral som) uz zverejnil aj integrovany cennik na 2022, kde su zhrnute dokopy dodavka aj distribucka a v hodnote SUM za kWh aj OM, takze si to uz vie kazdy pozriet na jednom mieste a jednoducho komplet porovnat. V DD2 to napr vychadza na 13,5% zvysenie ceny za kWh a 7,1% zvysenie za OM. V DD5 to napr vychadza na 13,7% zvysenie ceny za kWh v NT a 18,1% vo VT a 3,4% zvysenie za OM. Rozdiel v sume rocnej faktury bude samozrejme uz podla realnej spotreby.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?