Výstava Aqua Therm Nitra 2012

Zobraz úvodný príspevok
Chystá sa niekto na výstavu AQUA-THERM NITRA 2012 ? http://www.agrokomplex.sk/vystava/182/ Bol niekto na výstave minulý rok a oplatilo sa?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
bol som...teraz som sa vrátil...ráno bude ťažké :-) (pre kolegov)
Odpovedať
@poliacik321 čo ste vyviedli?
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr toš stretnutia s obchodnými partnermi sú také aké sú :-)
Odpovedať
@yaninca fakt? Nikde som ich nevidela... a to je skoda, lebo tiez o nich uvazujeme.
Odpovedať
@yaninca no kazdy system vykurovania je mozne nastavit ci prisposobit. Takze tam uz je nutne pozerat na zriadovacie naklady. Podlahovka nie je lacna zalezitost, rohoze su skvele ale najma tie nove folie su este dost drahe, cca min. 25 Eur za m2. Ale asi to aj tak vyjde lacnejsie ako plyn a vodna podlahovka, + je rychlejsia a jednoduchsia montaz, a v podstate aj udrzba ci pripadne opravy.
Odpovedať
@oscipovsky o kolko zvysia vysku podlahy elektricke vykurovacie rohoze?
Odpovedať
@maminnka Nemusia takmer o nic ked date tie najnovsie, ide o vykurovacie PVC folie, kde je nanesena tenka vrstva homogenizovaneho uhliku, vedenie prudu je cez vrstvu medi, jednoducha svojpomocna montaz, ale cca m2 vyjde 25-30 Eur minimalne. S kablami nevie ako to je, vraj aj tam sa dam to svojpomocne, su lacnejsie ale co viem vacsinou davaju to pod keramicku podlahu, nakolko pri kabloch je teplo s drotu, ale pri folii to mate pekne rovnomerne po celej ploche. pozrite katalog na webe napr. spol. fenix alebo interclima - tieto dve boli na vystave.
Odpovedať
Profilova fotka
@yaninca elektrické rohože ti neodporúčam, dali sme jednu malej do izby, a nič moc, je to také doplnkové kúrenie, nedá to viac ako 30stupňov (v kábloch), je to dobre na prechod, alebo na to aby v zime nesedela na studenom... nechápem prečo plyn nie je dobrý... aleternatíva je super ale vstupné investície by sa možno vrátili mojim vnukom :/ (aspoň čo sa týka u nás), ak by som mala vstupné investície na alternatívu tak ju dám, ale musela by som o to navýšiť úver a na to nemám. Takže je to asi tak o peniazoch a kto sa ako EKO a ENVIRO cíti :-| a ďakujem za info o krboch
Odpovedať
Profilova fotka
@oscipovsky no ak by sme dali tie kablove rohoze, malo by nas to vraj vyjst do 2000eur, vodna podlahovka by nas (pri montazi kamaratom) vysla asi podobne. rozdiel je v tom ze by sme usetrili na kotli, pripojke plynu a reviziach.. samozrejme, za elektriku by boli o nieco vyssie ucty, tak neviem.. zatial sa mi zda byt zaujimava alternativa dat elektricky akumulacny kotol, niekde som citala porovnanie s cenou plynu - prevadzkove naklady vyssie ale vlastne iba o nieco, po odratani zvys. investicnych nakladov na plyn. kotol to vychadzalo v neprospech plynu.. ked najdem link poslem
Odpovedať
@oscipovsky uvazujem, ze by som ich dala do kupelne, to nie je taka velka plocha, takze ta cena by tam az tak nevadila. Neviete mi poradit, aku to ma regulaciu?
Odpovedať
@yaninca je jedno ako a cim budete kurit, dolezite su tepelne straty, ak nemate dobry nizkoenergeticky dom tak zrejme ten plyn je lacnejsi, ak dosiahnete nizke straty rozhodne elektrina, nizsie naklady na instalaciu, jednoducha regulacia. Netreba zabudat ze spalovanie plynu ma nizsiu ucinnost (ucinnost kotla + ohrev vody - ma velku mernu tepelnu kapacitu) ako elekltricky ohrev. Ak by ste davali teplovodne podlahove kurenie + kotol, akumulacna nadrz na TUV + krb cca 7000 Vas neminie. @maminnka regulacia je maly vypinac na stenu, ktory sa dava medzi svorkovnicu a pripojku do siete. Nic zlozite, treba iba to doriesit po elektrickej stranke (istenie, rozvody, atd.)
Odpovedať
Profilova fotka
@oscipovsky no uz je len otazka kde je ta hranica kedy sa este plyn oplati..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@yaninca Jednoducho, treba zratat kolko by Vas stalo vybudovanie pripojky, kotol, podlahovka.....pri elektrine folie pod podlahu, nejaka regulacia. A potom podla tepelnej straty domu ratat spotrebu pre nejaky modelovany scenar. Vo vseobecnosti mozno povedat dobry nizko energeticky (do 30-35 kW/m2) by urcite mohol mat elektricke kurenie, vsetko co je nad asi je lepsi plyn ci biomasa.
Odpovedať
@oscipovsky mňa láka teplovodná podlahovka napojená na nejaký jednoduchý elektrokotol. Bola by nadimenzovaná na nižšiu teplotu vody, ako určitá predpríprava pre TČ. Myslím, že cena TČ bude klesať a cena energií (je jedno, či plynu alebo elektriny) zas rásť. Takže v budúcnosti by mohlo byť TČ najlepšou voľbou, či?
Odpovedať
Profilova fotka
ak tam ideš hľadať nejaké inšpirácie :-( ...tak zabudni :-| .ešte že sme to mali :-) ,,zadara,, :-D
Odpovedať
ludia nechodte tam.je to tam o nicom tento rok.v 2011 bolo 100x lepsie. Ak tam ozaj pojdete niekto tak na stranke agrokomplexu si vytlacte kupon a napiste mailovu adresu.listok vas bude stat 5 centov.
Odpovedať
@yaninca Moji rodičia kúria plynom a pri 5 člennej domácnosti platia mesačné zálohy 145 € + k tomu elektrina 60€ mesačne. Ľudia, ktorí kúria elektrinou majú mesačné zálohy 180 € . A to hovoríme o starých elektrokotloch a nezateplených domoch. Ak sa nakomplet zmestíme do 200 €, budem spokojná ;-) A ak sa podarí ušetriť avrátia nám preplatok, tak si ho užijeme :-) ... Na výstave bol len manžel. Nemal nám kto postrážiť 3 mesačnú dcérku, tak som musela zostať doma.:-| Posielal požiadavk o nacenenie elektrického podlahového kúrenia Fenix. Vravel aj o tých uhlíkových, ale že to pri spaľovaní cítiť. Najviac vystavovatelia tlačili TČ, ale keby neboli vstupné náklady tak drahé :-|
Odpovedať
Zrejme ste si viacerí nevšimli nenápadný stánok Elektrodesignu. Majú veľmi dobrý sortiment rekuperačných jednotiek a dokonca spolupracujú s firmou, ktorá dodáva komplexný systém pre rodinné domy, ktorý pozostáva z núteného vetrania, teplovzdušného vykurovania a chladenia - všetko na báze tepelného čerpadla SANYO. Boli sme si to už aj pozrieť v reálnom dome, funguje to perfektne. Pri vonkajšej teplote - 8 st. Celzia tam mali vnútri + 22 stupňov.
Odpovedať
@lipka100 teplo mohlo byť... -8 a 22 ešte o ničom nevypovedá... ako viete, aký vykurovací faktor malo TČ v tom čase? a koľko elektriny si cuckalo?
Odpovedať
@lipka100 to chladenie využíva existujúce rozvody pre vzduchotechniku?
Odpovedať
Bol som na tejto vystave prvy krat a maximalna spokojnost. Zamerany som bol hlavne na tepelne cerpadla a kurenie. Oproti vystavam v Inchebe tam bolo ovela menej balastu ako krajacov zeleniny, hranolkarni a podobne. Zatial som sa len zorientovaval v dodavateloch, buduci rok uz pojdem po zlavach. Problem je ze na taketo vystavy chodia len tie najrenomovanejsie firmy s dost nadsadenymi cenami...
Odpovedať
@brandy12 Treba Vám tepelné čerpadlo?
Odpovedať
Profilova fotka
@brandy12 buď rád, že tam chodia renomované firmy a nie kadejaký dílery čínskych brakov
Odpovedať
@blacksr Plyn mam cca 70m od pozemku a prikladanie dreva do kotla neprichadza do uvahy. Jedinou alternativou je pre mna tepelne cerpadlo. Pre mna je zasada platit menej za energie(ked budem na dochodku) aj ked investicia je vyssia. Tento rok robim len hrubu stavbu, buduci rok zemnu predpripravu a tesne pred stahovanim kupim TC(zem-voda). Snad do 2 rokoch pojdu ceny este nizsie. Bohuzial, maloktory predajca TC vie nieco o zemnych pracach. Potrebujem vediet ako spravit prestup cez zaklady a aj ako urobit viac okruhov v zemnom kolektore(aby nevznikali tlakove straty).
Odpovedať
@brandy12: sprav hrubu stavbu co najtensiu - 20 cm steny, daj na to poriadnu izolaciu - napisena to tu bolo X-krat. steny aspon 30 cm, podlaha 20, strop 40 a viac, a topit mozes tiez elektrikou, ale bez draheho TC. Tie zemne "rozvody" a aj samotne TC nie je lacna zalezitost, takze radsej zaizoluj a daj lasnejsie riesenie topenia - folie, panely, nejake priamotopy. TC by sa Ti oplatilo keby si mal aj bazen a neviem aku velku spotrebu vody, alebo dom z Ytongu bez zateplenia. Inak je to zbytocne. Naco Ti bude topny vykon 12 kW ked budes mat nizku tepelnu stratu.
Odpovedať
@brandy12 My sme tiež mali tak ďaleko plyn. Naším riešením boli malé náklady a malé platby. 1400 € investícia do kúrenia a ročne do 250 €.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?