Tak zateplit ten Ytong nebo nezateplit!!??

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Stále čtu jak se tady lidi dohadují zda zateplit nebo ne!? Chápu že je to každého věc, ale ráda bych slyšela hlavně NÁZORY TĚCH CO UŽ BYDLÍ V BARÁKU Z YTONGU A CO MI DOPORUČÍ Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI, debaty od lidí ,,SI MYSLÍM,, nechci slyšet, to není pro mě názor od někoho, kdo má s tím os. zkušenosti... Jo a ještě jedna otázka, jaký by jste teda doporučili Ytong o jaké tloušťce, chceme stavět svépomocí bungalov do cca 80 m2. a jakou tlušťkou zateplovat?? Mooc děkuji lidičky
Odpovedať
@rabies Mimo čoho? Prvoradé sú tepelné vlastnosti domu, takže ideálne je na steny hrubý porobetón a na strop železobetón. Odolnosť voči strelám som spomenul len okrajovo. Ale zaujíma ma.
Odpovedať
@radopp třeba cena, přepravovaná hmotnost a objem materiálu, rychlost zdění, výsledná síla kce, atd. Stejně pořád bude nejslabším místem stěny při střelbě otvorová výplň a pancířové okenice asi instalovat nikdo nebude ;-) . I když co já vím :-|
Odpovedať
@rabies Pri strelbe sa ľudia zvyknú skryť pod okno alebo vedľa okna. Postaviť sa na druhú stranu miestnosti oproti oknu nie je dobrý nápad. Pórobetónový múr sa postaví rýchlo či má šírku 30 cm alebo 40 cm. Hrubšia stena je stabilnejšia.
Odpovedať
@rabies Tento poznatok o skrývaní sa ľuďí sa dá využiť na strieľanie cez stenu. Vraj pri vzbure v Leopoldove strieľali väzňov samopalmi cez stenu. Hovorím o minulosti alebo amatéroch, dnes sú už bežne zariadenia na pozeranie sa cez stenu.
Odpovedať
Profilova fotka
Cize jednoznacny zaver je, mafiani stavaju z Yporu bez zateplenia :-D. @radopp obstastnis nas aj statistikou, kolko ludi bolo na Slovensku zastrelenych cez stenu ?
Odpovedať
@radopp já se bavím spíš o náhodné střelbě nebo nešťastné náhodě, ale tohle téma už bych asi uzavřel. Čas na zdění 30 nebo 40 bude cca stejný, ale musíš manipulovat s větším objemem a váhou. A teď si vezmi 25cm zdiva a 15cm eps. To je podle mě celkově výhodnější. Prostě jsem pro zateplování :-).
Odpovedať
@rabies Ak človek spí na posteli alebo sedí na gauči, je pod úrovňou okna. Pri zatepľovaní treba postaviť lešenie, nanášať lepidlo, zarovnávať polystyrény. Ak si zateľovanie, nie je čo riešiť. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Vyborna diskusia pani :). Vselico sme pri stavbe zvazovali, ale riziko prestrelenia sme ocividne zanedbali :-D. Druhy dom asi pancierovy,idealne bez okien :) @radopp @rabies @majkoj
Odpovedať
@jankazb Vo svete sa stavajú sa aj "kruhové" domy s nádvorím, okná sú len smerom do nádvoria. Pre teba je asi podstatné aby si postavila vuôbec nejaký dom.
Odpovedať
Profilova fotka
@radopp ja svoj dom postaveny mam a nemusim si masirovat ego urazanim ostatnych ;). A co sa stavia po svete... Aj v skalach buduju svoje pribytky ... Zverejni svoje dielo nech sa vsetci poucime, lebo tvoje vedomosti v kazdej oblasti su uzasne, tak nech vidime co sa da a na co my ostatni nemame :)
Odpovedať
Profilova fotka
@pamaja ak mate rezervu financnu a mozete kupit nove parapety, tak by som to urobil. potom sa pokusil vratit alebo predat parapety. a zateplit 15 az 20 cm sedy eps.
Odpovedať
Dobrý den. :) ja som dal 30cm YTONG + 15cm EPS, myslím že je to dobrá voľba, máme aj celkom pevné murivo aj relatívne dobre zateplené. Menej ako 30cm murivo sa mi zdá tenké, potom aj vence sú užšie a určite to je menej všetko pevné, aj keď to vyhovuje všetkým normám...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@radopp bolo by dobre uviest dokaz, ze v tom Leopoldove ich strielali cez stenu. Ty ho od kazdeho vyzadujes a sam tu rozpravas rozpravky v style vraj ich strielali. Rad by som videl, ako v base strielaju do muru aby trafili niekoho za nim :)
Odpovedať
"Ano samopalom sa da zastrelit človek cez porobetonovu stenu...ale ten samopal sa správne vola rotacny gulomet a najprv si treba prestrielat dieru a samozrejme musite vedieť kde je obet aby ste neprerazali stenu zbytocne. " Bože niektorí ľudia asi uz majú problém oddeliť realitu od prostredia akcnych hier. A k teme. NIE nie je potrebné zateplovat, 1000x omielane v blogoch, Nemci a rakusania strhavaju staré a nahradzuju vacsimi hrubkami. Ak niekto uveri nejakému susedovi ci obchodnikovi ktorý vam to nevie bližšie vysvetlit tak uz potom neviem ake argumenty vas presvedcia. Izolacie su jedine sociálne istoty! Apropo s tou hrubkou (cim viac tym lepšie) potvrdi kazda žena, samozrejme aj tu platí "odtiaľ potial".
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Obnovím trochu tému. Mám otázku. Ako je to s kolaudáciou a dodržania Cieľovej odporúčanej hodnoty tepelného odporu v norme? Je možné že keby to nedodržím tak mi neskolaudujú dom? Pretože ani v projekte nie sú dodržané tieto hodnoty. Kolaudácia predpokladám v roku 2016.
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 takto ti poviem, na 99 percent ten co pride kolaudovat nebude mat ani tucha o tej hranicnej hodnote ak ho na to neupozornis :). Takze ano dodrzane by to malo byt, ale nejake bezsenne noci by som preto nemal :). Ale ku kolaudacii budes potrebovat aj EC a tam ti to tiez nemusi vyjst, tam uz bude cislo svietit na papieri a vedla toho neyvhovuje. To si uz niekto vsimnut moze ak by tato situacia nastala.
Odpovedať
@majkoj A aké hodnoty treba dodržať aby vyšiel energetický certifikát? Alebo čo určuje či vyjde alebo nevyjde.
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-364 3) Minimálnou požiadavkou na energetickú hospodárnosť nových budov postavených po 31. decembri 2015 je horná hranica energetickej triedy A1 pre globálny ukazovateľ; významne obnovovaná budova musí túto požiadavku splniť, ak je to technicky, funkčne a ekonomicky uskutočniteľné. trieda A1 je 55-108 kWh/m2/rok jedna sa o primarnu energiu cize je v tom zahrnute kurenie, ohrev TUV a faktor primarnej energie pouzitej na kurenie a TUV.
Odpovedať
@majkoj aha dík. Podľa projektu kúrenia som bol niekde okolo 35kWh/m2/rok. Takže by nemal byť nejak extra problém. A ešte keď bol projekt spravený a stavebné povolenie dané koncom roku 2014, tak aj tak by mala stavba spĺňať tieto hodnoty? Platí to spätne?
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 o spatnom ucinku sa neda hovorit, pretoze tento zakon je platny uz roky a kazdy vedel co plati od 1.1.2016. A pozor, rec je o primarnej energii, nie o potrebe tepla. Ak by si napriklad kuril elektrinou a potrebu tepla na kurenie mal 35 a na TUV povedzme 20 to je dokopy 55kWh/m2/rok a kedze faktor primarnej energie je 2,75 si pri primarnej energii na cisle 151,25 a uz si v B. Co mi nie je jasne ako sa da so stenou, ktora ma R menej ako 4,5 (kedze pises ze nesplna) dosiahnut potreba tepla na vykurovanie 35kWh/m2/rok...
Odpovedať
@majkoj Dík za info, pomohlo. To sa mi jedná o strop, len som potreboval rýchlu radu. Steny bude 16 cm šedý.
Odpovedať
@kajo873 @majkoj Pokial viem, stale plati to, ze pri kolaudacii je treba mat dodrzane tie parametre, ake boli vyzadovane pri vydavani stavebneho povolenia. Hypoteticky, ak by v case ziadosti o stavebne povolenie neboli naprojektovane vtedajsie pozadovane parametre, tak by nemalo byt stavebne povolenie vydane. Ze sa pocas trvania platneho stavebneho povolenia menili vyzadovane parametre nic neznamena - pokial sa teda stavebne povolenie nepredlzuje, tam neviem co treba dodrzat. Skratka, pri kolaudacii by sa malo skontrolovat, ci je realizacia presne podla projektu, ktory siel do stavebneho povolenia. Ergo, EC sice bude potrebny, ale dom na tom EC musi splnat len to, co bolo vyzadovane v case povolenia stavby.
Odpovedať
Profilova fotka
@cache uz som to tu spominal, jeden clen fora volal priamo cloveku ktory tu normu tvoril s dostal rovnaku odpoved ako som napisal. Ale rovnako som presvedceny ze uradnici aj tak nevedia co kontrolovat.
Odpovedať
@majkoj ahoj..skús ale pripustiť aj možnosť, že ten jeden člen fóra tomu človeku nesprávne položil otázku, alebo neporozumel jeho odpovedi.. jednoducho až po 31.12.2015 musia byť všetky domy na ktoré chceš následne získať stavebné povolenie už projektované a následne postavené tak aby spĺňali nové sprísnené požiadavky normy.. výklad nariadenia ako ho chápeš ty by zrušilo platnosť X právoplatne vydaných stavebných povolení stavebníkom.. dosť veľký chaos by to znamenalo, ak sa nad dôsledkami aspoň trocha zamyslíš.. lepšie bude asi teda zatiaľ ďalej nešíriť príspevky s príchuťou poplašných správ, aspoň kým ten rok 2016 nenastane a nepríde vysvetlenie v podobe reality..
Odpovedať
Profilova fotka
@slowhand no este na mna podajte tresne oznamenie :), ten zakon plati dlhe roky a kazdy vedel od kedy plati prisnejsia hodnota. Tie normy aj tak ziaden SU nekontroluje tak mozete byt vsetci v klude, tymto na tuto temu koncim.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?