Reklamna plocha

Dobrý večer, rozmýšľam nad kúpov pozemku daný pozemok sa nachádza pri ceste 2 triedy... Chcel by som dať okolo pozemku plot a na plot reklamné pútače. Bolo by to možné alebo by som porušoval nejaké zákony? Za každú odpoveď ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
No teraz to uz asi nebude dobry biznis, respektive to bude tazsie pretoze akurat nedavno sa to riesilo v parlamente, ze tych reklamnych putacov pri ceste je prilis a zacne sa to regulovat
Odpovedať
@henotom Ale ono by to nebol bilbord.Len na plote pútače... Treba tam nejaké povolenia?Alebo si ich "Na plot " Môžem zavesiť koľko chcem ak budú do 3m2 a len to oznámiť na úrade
Odpovedať
pre par korun nepokoj a putac to asi trba povolenie a styky
Odpovedať
@vrajmantak No ak by to šlo tak ľahko tak prečo neurobiť aspoň 20 takých miest...Potom by to už asi nebolo "Par"Korún
Odpovedať
Profilova fotka
s právnikom by som to riešila asi normálne. aj keď to nebudú priamo billboardy ako písal henotom, čo sa týka reklamy pri cestách sa to ide dosť sprísňovať takže radšej to rozobrať s niekým kto to sleduje a má najnovšie informácie. keď si to tak vezmeš tak aj billboard máš normálne na súkromnom pozemku a môže do toho štát zasahovať takže myslím, že ani s takouto reklamou to nie je také jednoduché
Odpovedať
sused to vyriešil šalamúnsky firma mu spravila priečelný plot s rôznych vzorov a na každom reklama danej firmy , tvrdí že to reklama nie je, len označenie plota
Odpovedať
@kliepa Ak som to dobre pochopil.Tak podľa tejto schémy by bolo všetko OK.Platí sa tam len poplatok nejakých 30 eur, čo som sa dočítal...Ak je "Reklama" Do 3 m2
Odpovedať
@duzu Len ja by som chcel tie "Reklamy " Pre dane firmy meniť. Tak by som dal len nejaké obale ne plátno alebo niečo také
Odpovedať
Profilova fotka
@ogopogo2020 v tom prípade by to asi bolo ok len či to bude platiť aj teraz po novom
Odpovedať
@kliepa Neviete nahodov kedy by sa to malo meniť ?? A, kde by som sa o tom dočítal viac?
Odpovedať
@ogopogo2020 tato predstava je jak hurvinek. V com by si mal byt tak vynimocny aby si firma zaplatila u teba na plote reklamu a este k tomu 20 firiem.
Odpovedať
@palo18 lokalita +nízka cena?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ogopogo2020 asi kvoli tomu, ze to novinka by to mozno bolo dobre prebrat s tym pravnikom ako uz bolo spominane. neviem ci uz je to schvalene ale tiez som o tom pocula, ze sa budu sprisnovat podmienky pre takuto reklamu pri cestach. len googli, isto ti najde clanky nejake o tom, aj v spravach sa to spominalo
Odpovedať
@ogopogo2020 Pokiaľ to bude postavené (umiestnené) v súlade so stavebným zákonom, tak asi nebudeš porušovať zákony. Stavebný zákon označuje takéto pútače ako "reklamné stavby". Pre reklamné stavby s plochou do 3 m2 stačí ohláška, nad 3 m2 treba stav. povolenie. Okrem toho si ešte musíš pozrieť, či daná obec nemá nejaké VZN ohľadne takýchto stavieb. Pozri si v stav. zákone ustanovenia, ktoré sa týkajú reklamných stavieb. V podstate základné informácie máš aj v tom tvojom diagrame.
Odpovedať
@chrobak7 A ešte otázočka potreboval by som n to živnosť alebo SRo.-Čku.Alebo by mi stačilo to, že by som bol majiteľom pozemku?
Odpovedať
https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/... tu si mozes najst usmernenie k povolovaniu reklamnych stavieb, stiahne ti to rovno v pdfku
Odpovedať
@lennaa dakujem za info 🙂
Odpovedať
Mne to vychádza tak, že len na úrade zaplatiť správny poplatok (,,,,,,,,,,čo je 30 eur ) za každú "Stavbu"(Plot), pod 3m2 a všetko by malo byt v pod riadku...
Odpovedať
@henotom Čítal som si o tom a v našom meste chcú dať preč dane pútače, čo sú na budovách, ako sú školy a v centre mesta nie mimo, ako to chcem ja
Odpovedať
@ogopogo2020 to si chces dat putace na nejaku svoju firmu?
Odpovedať
@ogopogo2020 Nestačí len byť majiteľom. Jedna vec je mať na poriadku veci okolo výstavby pútača, druhá vec je podnikateľská. Pokiaľ to bude tvoj zdroj príjmu, tak by si si mal na to založiť živnosť. Firmy, čo si budú prenajímať plochy ale budú vyžadovať viac, než len plochu. Niekto im tie pútače musí nadizajnovať, vytlačiť, nalepiť, starať sa o to a v prípade poškodenia to opraviť - prelepiť. Čiže okolo toho je veľa ďalšej agendy alebo činností. Ale ak to bude len v malom, tak pre teba by bolo výhodnejšie spojiť sa s nejakou reklamnou agentúrou a ponúknuť im priestor na reklamu. Uzatvoríte nejakú nájomnú zmluvu na plochu a budeš odvádzať len dať - nemusíš zakladať živnosť (predpokladám, ale nie som si istý). Alebo ešte lepšie by bolo, keby si sa s tou agentúrou dohodol, že ty im poskytneš plot a oni všetko zabezpečia - výstavbu pútačov, obsadzovanie, lepenie a pod. Lebo kde ty budeš zháňať klientov, ktorí si tam dajú reklamu? Budeš chodiť po firmách, ako agent s teplou vodou? Nečakaj, že sa budú sami hrnúť. Ty si budeš musieť robiť aj marketing, keď to nenecháš na reklamnú agentúru. V bytovke, kde som predtým býval, sme mali taký nápad, že prenajať jednu stenu bytovky, kde neboli okná. Správca aj rokoval s nejakou agentúrou, ale nakoniec z toho spadlo. Krátko na to nás oslovila O2, keď budovali sieť a prenajali si priestor na streche pre umiestnenie vykrývacích antén. Bytovka dostávala 200.000 SKK (potom prepočet na €) ročne za prenájom do fondu opráv.
Odpovedať
@ogopogo2020 to je veľmi málo.
Odpovedať
@chrobak7 @dimin Bolo by to pre okolité firmy, podtlace, a tak mám už vyriešené... Len asi by som musel tu živnosť založiť, že?
Odpovedať
@ogopogo2020 Tak keď chceš okrem toho prenájmu plochy aj tlačiť tie plagáty za peniaze - teda vykonávať podnikateľskú činnosť, tak áno, potrebuješ živnosť.
Odpovedať
@chrobak7 Nie mal by som na to danú firmu... Ja by som mal len tie "Miesta na pútače"..Tak mi netreba živnosť? Tlačila by to firma ja by som sa o to len staral a lepil .... a samozrejme daval so prenajmu
Odpovedať
@ogopogo2020 Ale by si to prenajímal rôznym subjektom, čo už je podnikateľská činnosť. Keby si mal zmluvu len s reklamou agentúrou, tak by išlo len o prenájom nehnuteľnosti - plota, čo by sa ešte dalo pokryť jednou zmluvou a nešlo by o prenájom reklamnej plochy, ale iba o prenájom nehnuteľnosti, t.j. plota. Keď som len tak narýchlo pozeral, tak na prenájom reklamných plôch je potrebné živnostenské oprávnenie: https://www.porada.sk/t116895-lekar-p... Prenájom reklamných plôch je voľná živnosť, teda nepotrebuješ spĺňať nejaké predpoklady (napr. vzdelanie, skúšky, prax a pod. ako pri viazaných živnostiach). Ale ide o podnikanie a preto musíš mať živnostenské oprávnenie pre oblasť : 7301 - Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky pod ktoré prenájom reklamných plôch patrí. Viď https://www.minv.sk/?zivnostenske-pod...
Odpovedať
@chrobak7 dakujem velmi pekne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Tak u nas len velmi tazko ako bezny clovek prides k peniazom z nejakej cinnosti bez toho aby si z toho aspon nieco musel dat statu takze len tak, ze si postavis plot a nan vyvesis reklamu to isto nepojde. Ale ak to ide cez tu zivnost ako pisal chrobak potom je to asi taka najmenej bolava moznost
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?