Problém s doručovaním pošty

Dobrý deň Mám otázku. Mám skolaudovaný dom, pridelené súpisné číslo. Problém mám s doručovaním pošty. Mám poriadne osadenú poštovú schránku na oplotení. Na pošte v obci, keď som nahlasoval svoju nehnuteľnosť, mi povedali že mi nebudú doručovať poštu nakoľko úradne povolená prístupová komunikácia nie je bezpečná, prístupová cesta je len z utlačeného makadamu. Obec však v najbližšom xxx.ročí nebude upravovať túto komunikáciu z finančných dôvodov. Môžu mi odmietnuť doručovať zásielky? Navrhli mi na pošte alternatívu aby som som dal schránku na plot rodičov, ktorí bývajú pár metrov odomňa. Ďakujem za váše odpovede.
Odpovedať
0850 122 413 skús sa informovať na infolinke slovenskej pošty
Odpovedať
Zákon č. 324/2011 Z. z. Zákon o poštových službách a o zmene a doplnení niektorých zákonov § 33 Práva a povinnosti adresáta 3. Adresát, ktorý preberá poštové zásielky a poukázané platby v mieste svojho pobytu, sídla alebo v mieste podnikania, je povinný vykonať technické a organizačné opatrenia umožňujúce dodávať mu poštové zásielky a poukázané platby, najmä je povinný: b) zabezpečiť nerušený prístup poštovému podniku k domovej listovej schránke v takom rozsahu, aby bol kedykoľvek zabezpečený voľný a bezpečný prístup pre dodanie poštových zásielok alebo na výplatu poukázaných platieb, pričom domové listové schránky musia byť umiestnené v bytových domoch pri vstupe alebo na ich prvom nadzemnom podlaží, v iných priestoroch pri vstupe do týchto priestorov a v rodinných domoch na hranici oploteného pozemku, Takze je otazne ci je pristup zabezpeceny volny a bezpecny. Ale je to o diskusii. Zalezi ci je cesta ako pre traktor alebo kamenista, ale rovna bezproblemova. Ak chodi postarka peso/na bicykli/autom - ze ako sa jej tam pojde. Ci je realne len leniva alebo to je problem. Viackrat som sa stretol s tym, ze boli postarky nasrate, ze musia nosit postu, nadavali mi ked som si objednaval veci z aliexpresu (podotykam lahke). Neuvedomuju si, ze ta praca vytvara ich vyplatu.
Odpovedať
@ascedant my máme schránku asi 500 m od domu (poprosili sme susedu, či nemôžeme mať schránku na jej plote 🙂 ) tiež k nám poštárka nechodí, lebo už to oficiálne nie je v dedine. Žiadny problém.
Odpovedať
Prístupová komunikácia zjavne nebude oficiálnou vozovkou, takže pošta môže mať pravdu. Nie je celkom jasné, preto by vozovku mala financovať obec a nie tí, ktorí takú investíciu vyvolali výstavbou.
Odpovedať
@draik "preto" alebo "prečo"?
Odpovedať
@chrobak7 Sorry ..."prečo" by mala....
Odpovedať
@draik Tak potom súhlasím.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?