Prečo je voda vo vírivke mliečna?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, kupili sme si namiesto dovolenky keďže korona 😉virivku. Zatial spokojnost čo sa týka prevádzky, výkonu, len stále nevieme dosiahnuť priezracnu vodu,používame chémiu marimex ,filter čistíme každý deň, prosím poraďte čo máme robiť aby voda bola taká ako má byť.Teplota vody nám klesne cez noc na 27C,cez deň podľa počasia okolo 35C. Este vodu máme zo studne.Dakujem za každú radu.
Odpovedať
1
2
@muzikantuk ja pouzivam ako som pisal vyssie. Som spokojny
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@jozefsv dobrý deň. Viem, že táto debata je už staršieho dáta, ale skúsim sa spýtať. Kúpili sme nafukovaciu vírivku, k tomu od vodnára Oxid a Guanicid. Ph kontrolujem denne. Niekedy sa drží stabilne, inokedy treba upraviť. Avšak voda sa zakalila do biela napriek tomu, že sme chémiu dávkovali presne podľa návodu. Neviete v čom by mohol byť problém a ako vodu vyčistiť? Ďalšia vec - voda je po cca pol hodine používania vírivky úplne bez kyslíka... prečo?🙁 Ďakujem za odpoveď
Odpovedať
@monika32d ked je zakalena tak ma ake pH?
Odpovedať
@pastierik niečo medzi 7,1-7,4 používame kvapkový tester
Odpovedať
Profilova fotka
@monika32d aku mate alkalinitu kuk moj clanok o uprave vody v bazene. https://www.modrastrecha.sk/blog/siss... My sme presli na vodnara na zaklade odporucania tu na streche a voda este lepsia ako pri pouzivani marimexu.
Odpovedať
@sissik podľa testovacieho prúžku je alkalita ok, aj keď sa hneď po vytiahnutí z vody javila nízka. Vodnára používame od napustenia vírivky. Prvý krát nám voda vydržala cca 5-6týždňov bez vodnára. Napustili sme novú, od napustenia používali vodnára presne podľa pokynov a po troch týždňoch sa voda zakalila.
Odpovedať
@monika32d zaklad je ked napustite novu vodu dvojdavka. Potom to udrziavat podla toho ako klesa,ked to presvihnete a budete davkovat ked je kyslik prec tak uz je neskoro, zachranite to jedine tym ze znova dvojdavka. Takze ked davate novu davku tak uz boli hodnoty na nule preto mate po hodine vysledok zly. Dalsia vec je ci to mate zakryte alebo nie,je to prchava latka, dalsia vec kolko hodin denne filtrujete. Nafukovacie nemaju ozonator takze ked chcete ist kyslikovou metodou tak 4h denne filtracie je malo. Ja mam akrylatovu s 50 rotacnymi tryskami a dvoma silnymi motormi a ozonatorom. Tam su vzdy vysledky ine ako u nafukovacky. Vsetci sa vacsinou stazuju ze nevedia udrzat vodu co maju nafukovacky. Je na zvazeni ci radsej nepouzivat chlor.
Odpovedať
@jozefsv ďakujem za rady aj odpoveď. Vírivka je väčšinu času zatvorená. Otvorená je len pri používaní max 2 hodiny. Každý deň ráno meriam kyslík aj ph. Kyslík je vždy nulový. Ph kolíše, ale keď sa vírivka nepoužíva, drží sa stabilne. Po každom kúpaní kontrolujem hodnoty, upravujem čo treba, ale aj keď sa voda zdá ok, ráno je kalná a vždy je kyslík nízky alebo nulový. Filtrácia beží 4-6 hodín každý deň. Asi tento kyslíkový spôsob nie je pre nafukovačku vhodný. Nie je normálne denne dolievať chémiu 🤦 Vedeli by ste mi poradiť, ak chlórovu úpravu vody, ktoré produkty? Ďakujem
Odpovedať
@monika32d kolko coho davkujete a casove pasmo
Odpovedať
@jozefsv každé ráno okolo 7:20 oxi 450ml ako počiatočnú dávku keďže je kyslík nulový. Aj dnes ráno bol nulový, pritom som včera ráno dolievala rovnakú dávku. K tomu guanicid, ale nie počiatočnú dávku len udržiavaniu. Predtým kontrolujem ph. Dnes napr. bolo ph ok
Odpovedať
Profilova fotka
A to som si myslel, ze s virivkou je to omnoho jednoduchsie nez s bazenom, no ako sa tak divam, mozno je to aj naopak. Inak celkom ma zarazilo, pridavanie chcemie kazdy den. To ako ani pri 12 kubikovom bazene nerobim a voda je ok
Odpovedať
@ris66 veď o to ide, že to nie je normálne. Ani meranie hodnôt vody, niekedy aj 2x denne mi nepríde v poriadku. Pritom som si pri druhom napustení vírivky dala záležať na presnom postupe dávkovania. Kúpili sme aj vysávač, dosť pomohol, voda sa už zdala ok a potom doslova z večera do rána sa zakalila. Zvažujem ešte dávkovať oxi tablety do skimera a skúsiť prejasňovač. Lebo už som fakt zúfalá.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@monika32d guanicid musi ist dvojadavka, jedno bez druheho ma obmedzenu ucinnost. Mne vydrzi kyslik tak tyzden podla vyuzivania. Bazen je samozrejme daleko jednoduchsi na udrzbu kvoli tomu ze cim teplejsia voda tym rychlejsie kazenie
Odpovedať
@jozefsv už som dávala aj dvojdavku. Vyzrážalo nečistoty, vírivka sa vyčistila, aj voda sa mierne vyjasnila a o pár dní znova ten istý problém. Čiže keď je kyslík nulový, treba dať dvojdavku a zároveň vždy aj dvojdavku guanicidu?
Odpovedať
@monika32d ano. A aky pouzivate oxy a guanicid. S modrymi nalepkami alebo cervenymi.
Odpovedať
@jozefsv červenými
Odpovedať
@monika32d cervene ok. Skusil by som vypustit vodu,dat novu ale trdba to komplet vycistit. Dvojdavka hned po napusteni a sledovat to. Neexistuje ze to nevydrzi aspon 5 dni bez zasahu. Ak sa vam nebude darit tak si dajte tablety chlorove nieco pre vyrivky 5v1 alebo podobne pretoze kyslikova metoda nie je najlacnejsia a ked to tam lejete kazdu chvilu zbytocne tak to ide do penazi.
Odpovedať
Profilova fotka
@monika32d ked kyslik zoxiduje vsetko, co zvladne, klesne na nulu a potrebujete tie zoxidovane veci dostat von cez vlockovac. Ten ten zakal pozliepa do vacsich casti, ktore zachyti filtracia alebo vypadaju na dno. Kolko vody mate vo virivke? Neoplati sa ju za tu cenu uz vymenit? Mne sa tiez raz stalo, ze mi klesal kyslik na nulu - ale v bazene a ked som treti den po sebe davala vysoku davku, tak som sa na to vykaslala a tie 2 kubiky som vymenila. Ako pise jozef - cim vyssia teplota vody, tym je narocnejsia urdzba. Vo virivke je spravidla vyssia ako v bazene.
Odpovedať
@jozefsv nová napustená voda vydrží. Prvý krát vydržala cca 6 týždňov bez použitia vodnára. Nedávali sme asi vôbec nič. Vodu sme vypustili, napustili, vodnára dávkovali presne podľa pokynov. Po troch týždňoch zákal. Napr. dnes - ráno oxi + guanicid. O 16:30 nulový kyslík, vírivka celý deň zatvorená s bežiacou filtráciou. Ph stabilné.
Odpovedať
@sissik máme len tú menšiu s výškou 71cm, niečo málo cez 1000l vody. Ale zas každé 3-4 týždne meniť vodu? 🤔 Asi ešte skúsim vločkovač, prípadne prejasňovač a pravdepodobne prejdeme na chemickú úpravu vody.
Odpovedať
Pomohlo pripojenie pieskovej filtrácie. Za necelé dve hodiny filtrovania voda úplne čistá, priezračná, žiadne denné dávkovanie chémie.
Odpovedať
Dobrý deň. My máme tiež nafukovaciu vírivku. Stále sa nám kalí voda. Ph je ok. Dávkujem 40 ml guanicid a hneď potom 200 ml oxi. Má to byť tak či naopak? Ešte by som mala otázku na filter. Niekedy je úplne ružový keď ho čistím. Čím to môže byť?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku

Odpoveď na príspevok od jozefsv:

@monika32d cervene ok. Skusil by som vypustit vod…
@jozefsv volal som si priamo s výrobcom M&H (Vodnář) a modré (bazén) a červené (SPA) sú úplne totožné a etikety sú vraj iba čisto marketingovo zamerané, aby si ľudia vedeli jednoduchšie vybrať pre ich potreby na základe vizuálu. Sami mi odporučili, že ak nakupujem v BA v Bauhause, nech beriem modré, že je to lacnejšie a zložením totožné, akurát dávkovanie je ináč popísané na nich, kde na SPA je písané pre 1m3 a modré (bazén) je písané na 10m3. Ak kupujete modré, toto dávkovanie mi poslal výrobca Guanicid - 40 ml/m3 1x za 7 dní, Oxi light - 200 ml/m3 1x za 14 dní.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?