Novembrovky 2008 stavajú a prerábajú. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam Vam vsetky v novej teme kedze tema stavanie a prerabanie uz nepatri na konika ale na strechu rozhodla som sa zalozit pre nas tuto temu. Vitane uz ale vsetky novembrovky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tara...že Onasis, no jasné, sme :-D :-D :-D
Odpovedať
quitka - hned som si to myslela :-D :-D :-D
Odpovedať
ozaj quitka hod nejake foto buducej rezidencie :-)
Odpovedať
tara, nejdem to radsej citat, lebo teraz nesplname minimum. a ani nebudeme, kym budem na MD :-p dodatocne sa to asi neda ziadat
Odpovedať
Profilova fotka
tara...hodím, ak bude viac času. Ozi uži si víkend na Kysuciach ;-) Niekedy ak zase prídeš môžeme sa aj stretnúť a pokecať o našich ratolestiach a vilách x-)
Odpovedať
Profilova fotka
sisa.b a aký príjem tam musí byť ak chceš žiadať?
Odpovedať
quitka, je tam tabulka, kde je to rozdelene podla velkosti rodiny. my by sme mali mat cez 22,000 a to teraz na papieroch nemame :-p
Odpovedať
Profilova fotka
sisa a kde je tá tabuľka?
Odpovedať
quitka - dik ;-) a jasne ze sa mozme stretnut budem sa tesit :-). A tabulka je na http://www.sfrb.sk/informacie.html sisa - vy musite mat najmenej 21 489 Sk - cize muzov prijem + tvoj rodicovsky prispevok + pridavky na deti + vyzivne co dostavas na deti od tvojho ex...nevyjde vam to? Ono aj zalezi ci mate nejaky uver alebo nieco na splatky...
Odpovedať
tara, nevyjde, lebo moj ma minimalnu mzdu :-|
Odpovedať
Profilova fotka
cafte baby, stavitelky, my sme doma prave v stavitelskej letargii, lebo uz mame pozemok, ale mame dost neprijuemneho suseda, co sa chysta odhradit si cast nasej zahrady, este sme ani nezacali a uz komplikacie, tak sme dnes rozoberali, ci sa vobec do toho pustime.... fakt obdivujem vsetkych stavitelov..je to dost narocne nielen na financie, ale aj na nervy :-/ tara, pisala si, ze ste prekopavali cestu kvoli IS...koho ste museli ziadat o povolenie a spravili ste si to za vlastne? lebo nas to pravdepodobne caka tiez..vsetko mame vzdialene tak 150m.. projekt este nemame celkom ujasneny, ale paci sa mi nieco take http://prodom.sk/?p=projekty&project=... alebo v chalupkovejsej verzii http://www.dumjednimtahem.cz/index.ph... potrebujeme nieco uzsie, lebo mame len 14m sirku..
Odpovedať
Caute :-) tak uz sme spat z Kysuc. deni - pekne domceky ste si vybrali, mne sa pacia obi dva ;-) . Ziadali sme obec, posielali sme ziadost na obecny urad na rozkopavku cesty, spytam sa muza na podrobnosti a napisem ;-) . A ten neprijemny sused...my sme sa tiez bali jedneho suseda co mame ze bude robit problemy...muz isiel za nim este predtym ako sme ziadali o stavebne povolenie, ukazal mu projekt a porozpraval sa s nim a ziadne problemy nerobi :-) . Ale ludia su hocijaky...a preco si chce ohradit cast vasej zahrady? Ved to je protipravne ]-( ]-( ]-( . No ja by som to naschval nenechala tak, vsak co vam ma co siahat na vas majetok? Troska odveci, nie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
deni - tak co sa tyka rozkopavky tu ziadost na obecnom urade sme vraj nemuseli davat (muz tam s nou isiel ale starosta mu povedal ze netreba). V tom case sa akurat dedina chystala opravovat cestu a chodniky tak sme cestu rozkopali a oni ju opravili za obecne takze sme mali stastie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tara, dik, to ste mali naozaj stastie s tou cestou, lebo inak je vraj stavebnik povinny opravit cestu na svoje naklady :-| ... to, co potrebujueme prekopat my, je len taka polobetonova cesta k RD, tak snad sa so starostkou nejak dohodneme... a ten sused....hranica medzi nasimi pozemkami nie je priamka, ale taky schodik, take Z s pravymi uhlami a on furt nieco melie o staej mape, kde je to zarovno...ale kaslat na staru mapu, ked v katastri je Z, on si to kupil podla terajsieho katastra, tak by to mal respektovat...sak podla starej mapy aj v Rakusko-Uhorsku moze byvat... No len je to clovek, ktory nerespektuje nic, stavia tam nacierno, bez povolenia, elektriku ma nacierno...a este sa s tym chvalil..tak mam pocit, ze aj zahradu si bez pardonu ohradi ako sam chce...takze ideme urychlene budovat plot...
Odpovedať
deni - to musi byt dobry somar ked sa s tym este chval :-N :-N :-N i...ale dobre ze to viete, aspon ho budete mat v pripade potreby cim vydierat :-D :-D :-D. A jasne nedajte sa, drzim vam palce ;-). A so starostkou sa urcite dohodnete, nas starosta je strasne zlaty, nerobi ludom problemy :-). A nemate ziadne siete na pozemku resp. na hranici pozemku? My sme nemali nic, vsetko sme museli dotiahnut :-p
Odpovedať
Profilova fotka
ani my nemame nic..vsetko tak 150 m, teda vodu a el, plyn v dedine nie je a odpad sa buduje...ale do 2-3 rokov snad dobuduju.. dufam, ze sa to s tym susedom nejak v mieri vyriesi..my s muzom se nekonfliktne typy, nevieme sa mstit, ani robit zle, ale zase ked sme v prave, tak si nedame skakat po hlave..
Odpovedať
deni - my sme tiez nkonfliktne typy ale vyuzivat by sme sa tiez nenechali. Neboj sa urcite to nejako v klude s nim vyriesite ;-) . Co sa tyka sieti tiez sme nemali nic, muz musel dotiahnut vodu, elektrinu, plyn a aj kanalizaciu. Chvalabohu to uz mame za sebou :-) . A kedy planujete dotiahnut siete?
Odpovedať
Profilova fotka
tara, mali sme v plane este tento rok tu el a vodu, uvidime, ci sa to podari...obec ma v septembri rokovat, ci z na opacnej strane nasej ulice zriadi komercne stavebne parcely, tak mozno nam tie media nakoniec pritiahnu za obecne ..vsetko je ale este vo faze rokovania a to moze trvat dlho...takze teraz mame prioritu plot :-), potom oberieme dake jablka a slivky, co sa nam urodili :-) a cas ukaze, co dalej.. este som sa chcela opytat, ako hlboko ste museli dat kable pod tu cestu?
Odpovedať
deni - to by ste mali super, usetrili by ste prachy x-) x-) x-) . Neviem ako hlboko, spytam sa muza ked pride domov
Odpovedať
Cau Tara2, v sobotu si bola v Turzovke a už Ťa vidím tu. Ahooooj :-D
Odpovedať
Cau Moni :-) ;-) jasne vsak u Vas sme boli, nieeeeee? :-D :-D :-D
Odpovedať
:-p :-D, servus, tak si ma spoznala :-D, kukam, ze si vo fore hyperaktivna, to sa mi rata.....uz som sa do toho dostala i ja. Su tu zaujimave prispevky.
Odpovedať
Moni zbieram infosky ;-) . Inak pytala som sa svokry na ten kataster Senec a povedala ze nepozna nikoho kto si teraz vybavoval LV tak Ti moc neporadim :-( . Ozaj uz ste sa tam dovolali?
Odpovedať
deni - tak som sa pytala muza vraj to je rozne, najhlbsie bola kanalizacia to museli kopat 3,5 m
Odpovedať
Profilova fotka
fuuha, tara, to si ma sokla...cakala som jamu tak do 1m , ale 3,5 =-)
Odpovedať
deni - hej, ale mozno vy nebudete musiet tak hlboko kopat
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babenky, my sme si museli všetko robiť sami, pozemok máme dlhý okolo 100 m, takže sme musel kúpiť kábel a elektriku ťahať taký kus sami, lebo stĺp je práve na druhomkonci ako budú hodiny, takže cez celý pozemok :-( vodu sme si dali navŕtať studňu, a cestu sme si bagrovali tiež sami a tá je tiež do kopčeka, takže makačka 8-( ale čo už, ked tu sa nám to páči ;-)
Odpovedať
caves quitka :-) to ste sa tiez namakali ked ste to mali tak daleko :-p . My sme skoro vsetko okrem elektriny tahali z druhej strany cesty, len elektrina bola na tej strane kde je dom...A ako pokracujete? Co mate nove na dome?
Odpovedať
Profilova fotka
teraz murujeme tie pivnice, manžel je doma tak makáme, už toho veľa netreba a pôjde sa na deku a vy ?
Odpovedať
my teraz dokoncujeme salung na garaz a cez vikend sa idu tahat mury :-) tesim tesim
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?