Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
no zatiaľ určite nie, ja viem že robia to tak ludia, lenže my máme zvláštne navhnutú situačku, kde vpredu zarovno zeleného pásu je garáž, 17m za garážou je dom, čiže garáž bude prekrývať dom , nakoľko máme velmi dlhý pozemok a relatívne úzky, museli sme to takto riešiť. čiže vpredu bude okrasná záhrada a vzadu za domom budeme mat trávičku a tiež aj malé políčko... no a môže sa stať že sa to stav. úradu nebude páčiť, tak radšej počkáme, mesiac nás nezabije i ked ma poráža z toho, ked je dobré počasie a dalo by sa robiť...
Odpovedať
áno heluz pardon a nie su presné ževraj na šírku
Odpovedať
kpilkova bud to dorovna omietka alebo sadrokarton. ak nebudu velke odchylky mozno to na cene ani nebude poznat. ak by boli velke tak trosku priplatite no...
Odpovedať
Profilova fotka
plysko aj my to budeme mat podobne... a ideme na meter od jednej susedy.. co nam uz podpisala na stavebnom... ale aj tak nechcem dopredu stavat... buracie povolenie uz mame.. vydane... zajtra ideme pre neho na stavebny takze potom uz burame... a vytycime a uz len to povolenie.. akurat sme doriesili objednavku veci na zaklady... cement 50 kg za 5 eur aj s dph... tie kari rohoze roxory strk tvarnice 30 tky po 1.10 my sme do toho zatial dali okrem ceny pozemku /projekt a papierovacky na stavebko 1008 Eur a skrinka na elektriku 190 eur /takze sa to zbiera....uz mame aj tehly a preklady.. no je toho hodne.. ja uz chcem stavat......
Odpovedať
maznacik pockaj ked budes pisat ze ja uz nechcem stavat ja uz chcem byvat :-D :-D :-D
Odpovedať
Ahojte ;-) Jupííí už svieti slniečko a v noci nepršalo a tak dnes cca o 10h. prišiel báger a vybágroval za 2hoďky základy a teraz otec, manžel a švagor dokopávajú ručne :-D Jak sa vytešujem :-D konečne sme sa pohli! Len sme zase zistili, že geodet nám zle zameral stredovú nosnú priečku a neurobil na lavičky klince - vraj výšky rohov. Tak do musí prísť dorobiť a v sobotu vy robili šalovanie na zalievanie základov. :-D Držím palčeky všetkím a hlavne nech nám nervy vydržia :-D
Odpovedať
Profilova fotka
mima mne to tu kde byvame /je tomoje rodne mestecko/ vyhovuje... mame trojizbovy bytik... dve deticky... dcerka prvacka moze sama chodit do skoly mame ju oproti a kusok je ZUS obchod.. ihriska v okoli dost zelene... ja by som aj nesla.. odtialto.. ale zasa dom je dom... zajtra sa idem pozriet do skolky v tej dedine aj do skoly.. lebo na rok od septembra by tam uz deti chodili ak vsetko pojde ako ma.... jani super... jaaj to je uzasne... teraz to uz pojde rychlo uvidis..
Odpovedať
Profilova fotka
vidim, ze sa tu stavia o 106 :) tisko zavidim - my zaciname stavat az v koncom augusta, dovtedy musime este povybavovat povolenia, kupit projekt no hlavne sa rozhodnut z coho budeme stavat... chceli by sme ekologicky, nizkoenergeticky domcek, takze predbezne sme zavrhli Ytong, tehla by teoreticky mohla byt, najviac sa priklaname k systemom "stavebnic" ako je napr. Velox abo MedMax...
Odpovedať
plysko my sme presne na tom tak isto, Čakáme na SP a hned ako ho budeme mať púštame sa do práce. Chceli by sme tento rok stihnut čo najviac, Máme z toho zmiešane pocity aj sa tešíme a aj sa trochu bojime ako to všetko zvládneme. Tiež by sme na rok chceli bývať
Odpovedať
ahoj my stale tvrdneme a cakame.......ako dlho ma tvrdnut zakladova doska?
Odpovedať
skill neboj určite to zvládnete tak ako kopu iných ludí tak isto to aj my nejako dáme dokopy, len najhoršie na tom je to, že ty nič nemôžeš robit, ovplyvniť úrady alebo tak. Proste treba len čakat a čakať a čakať... čo vám povedali na úrade, ako dlho trvá kým vydajú stavebko? nám beží teraz územné do bud. týždna a dúfam že nám hned po nom ide stavebné a že to bude rýchle...
Odpovedať
Profilova fotka
beton "zreje" 28 dní. vtedy by mal mať plnú pevnosť (tvrdosť). po týždni má asi 70% tvrdosti a môže sa zaťažiť paletami s tehlou/tvárnicami...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja by som bola happy keby sme už čakali na vytvrdnutie dosky... ale hádam aj to bude :-)
Odpovedať
Profilova fotka
plysko... my ideme akurat dnes pre buracie povolenie.. trvalo to tak dva tyzdene lebo boli medzitym sviatky.. na stavebko uz mame rozoslane tie ziadosti o stanoviska... a teraz sa nam vracaju... ked budu komplet.. tak do tyzdna max 10 dni zvolaju to stretnutie susedia a tak.. a potom den dva na spisanie.. potom si pojdeme pre to.. obehneme susedov.. nech podpisu vzdanie sa odvolania.. a mozeme stavat... /takto to bolo aj s buracim... my to chceme mat poriesene s papiermi.. lebo budeme davat potom ked uz bude hruba stavba.. tak poziadame o vymaz z katastra tej starej stavby a zakreslenie novej../ a budeme prenasat hypoteku z bytu na domcek a pozemok... takze papierovaciek si uzijeme... asi ako vsetci..
Odpovedať
fuha no to je papierovačiek, aj my chceme íst so stavebkom za susedmi aby podpísali vzdanie sa odvolania, aby sme ušetrili dva týždne či tak nejako to je... ale tak je ešte len jar do zimy sa to musí zakryt aj keby čo bolo :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
plysko a uz mate aj projekty pripojok a osadenie.. a uz ste to posielali na tie vsetky dotknute urady?
Odpovedať
ano máme aj situačku, máme aj vyjadrenia od správcov sietí a taktiež sme poplatili poplatky za prípojky. všetky papiere sú už na stavebnom
Odpovedať
Profilova fotka
no tak to musi ist rychlo... potom.... kolko vam trvalo nez tie vyjadrenia prisli...? my sme za pripojky neplatili.... tam uz pripojky boli voda, plyn kanalizacia.. akurat elektriku sme rusili... lebo bola este tym starym sposobom.. tahana a robime skrinku a tam nam nedali poplatok.. nastastie..
Odpovedať
plysko, tak my mame rovnako navrhnutu situacku, uzky pozemok, vchod na pozemok z juhu, takze vpredu mame garaz, dom mame vzadu a presklenene casti obyvka je v podstate do ulice ale za garazou, takze medzi garazou a domom mame sedenie a vzadu za domom mame trosku na uzitkovu zahradku, inak podla mna najlepsie co sa z toho dalo vycarovat. Museli sme mat individualny projekt cez architekta inak by nam to neschvalili, vsetky domy musia byt v nasej ulici postavene 4 metre od hranice pozemku, takze asi tak. Niekedy individualny projekt je najidealnejsie riesenie.
Odpovedať
zzuzzik presne tak isto to budeme mat aj my... presklenné časti zakryté garážou :o)) ano jedine individuálny projket bol možný, tolko domov sme prelúskali už mi z toho šibalo ako dalo sa vybrať na šírku my máme 13,2m lenže vpredu bol vchod a chodba, kuchyňa práve tam kde svieti slniečko a obyvačka a ostatné izby by museli byť na sever, takže naozaj toto bolo jediné normálne riešenie
Odpovedať
Plysko este sa chcem spytat ako ste to vyriesili s tym ze mate pozemok 13,2 metra? Aky siroky dom mate? My sme to s architektom vyriesili tak ze sme dali jednu stranu na hranicu pozemku so susedou, dovolila nam to, lebo ona ma vedla nas siroky pozemok, sice mame siroky pozemok 17 metrov ale aj tak sme to takto vyriesili. Inak niekedy nevyhody pozemkov vyjdu tak ze nakoniec je z toho vyhoda. Kedy staviate? uz mate povolenie?
Odpovedať
zzuzzik no ideme 2m od suseda klasika a dom má 8m šírku, je to taký slíž do dlzky má 16m. takže od druhého suseda máme 3 metere, to stačí lebo pozemok je dlhý 100m čiže kopu miesta je vzadu a medzi garážou a domom bude 17m. čiže na robotu je toho dosť :o)), na stavebko čakáme a začíname akonáhle ho budeme mat. tak to ked máte 17m širkoký to je pohode to sa dá aj katalogový dom postaviť...
Odpovedať
Profilova fotka
ako rychlo sa vam podarilo vybavit povolenie a vsetky s tym suvisiace papiere aby ste mohli zacat stavat? ak chceme zaciatkom septembra zacat stavat, asi by sme sa uz mali rozhybat, co? ;)
Odpovedať
Beruska, my sme za 10 dni ziskali vsetky potrebne suhlasy a dokonca nam aj zapojili elektriku na pozemok a na stavebnom urade povedali ze mozno bude stavebne povolenie o 2 tyzdne. Ak by to tak bolo, tak to trva mesiac...ale radsej ratame viac. zatial si dame vyvrtat studnu a nejake terenne upravy....:-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak my sme vybavovali stavebné povolenie minulý rok.. Od vymerania pozemku až po stavebné povolenie nám to trvalo pol roka!!!! :-| Ale naši "budúci" susedia nám nič nechceli podpísať, nepreberali zásielky až poslednú prebrali a to posledný možný deň a potom sa zasa čakalo na odvolanie.. Takže do budúcnosti sa máme na čo tešiť :-S
Odpovedať
no my cca 3 mesiace...od projektu az po vydanie povolenia
Odpovedať
Zuzi a kolko to trvá u plynárov, elektrikárov a vodárov??? my to máme tam podané a nejako sa to vlečiéééé.. ;-( ;-(
Odpovedať
ahoj skopirujem ti prispevok ktory som sem pisala 15.1 len do inej temy........ ahoj naša skusenost: 15.10.2009 sme kupili pozemok -navrh na vklad do katastra az o 6 tyzdnov nam prisiel list vlastnictva a to maju 30dnovu lehotu 20.10.2009 objednali sme si projekt od Prodomu prisiel nam cca do 3 tyzdnov 26.11.2009 kedze konecne dosiel list vlastnictva tak mozme pokracovat takze sme zadali projekcnej kancelarii aby nam spravili: projekty vsetkych pripojok, situacny plan, geometricky a vzskomer ci co ....no proste vsetky projekty potrebne k stavaniu slubili nam ze do vianoc---co sa mi hned nezdalo. takze meskali samozrejme 26.11.2009 sme poziadali o vynatie.......neviem co vsetko bolo treba lebo to robil znamy....ale urcite snimok z mapy a list vlastnictva 7.1.2010 mame vsetky projekty.....ideme na stavebny urad spytat sa co vsetko nam treba 8.1.2010 plynari osobne....vybavene na pockanie zaplatit 216eur telecom osobne ........vybavene na pockanie elektrikari osobne...........ze do 2-3 tyzdnov s malou protekciou vodari osobne..................tiez 2-3 tyzdne cakat na obecny urad osobne...........starsota dal suhlas trebalo zaplatit 33 eur aodstanete ziadost aj zaevidovanu staveby dozor............peciatka na ziadost 15.1.2010.......podana ziadost na staveby urad..........ale treba doplnit vyjadrenia od plynarov a vodarov az potom daju povolenie......ale aspon sa pocita lehota odo dna podania............ dufajme ze to dopadne kladne......... no a mozem povedat ze to dopadlo kladne konkretne 1.3.2010 dufam ze to pomoze
Odpovedať
no nám to od prepísania pozemku až teraz čo sme podávali stavebné trvalo 9 mesiacov. - prepis pozemku (čakáš na LV) - preklasifikovanie pôdy na z ornej na stavebný pozemok, nový geometr. plán cca mesiac - vyňatie pôdy z pozemk. fondu - súhlas od pozemk. fondu - odkúpenie časti pozemku od obce - najskôr to muselo zastupitelstvo schváliť to trvalo cca 2 mesiace - všetky vyjadrenia od správcov sietí cca mesiac (vybavobal projektant) vodári sa vyjadrili až o 7 týždnov - žiadosť o nové LV-čko už s odkúpenou časťou + preklasifikovaná pôda (tu im zasa niečo chýbalo, nejaká hlúposť- geodet nám to musel dodať a museli sme to doložiť na kataster, potom poslali LV - hotový individuálny projekt so všetkými náležitostami čo k tomu patria - žiadosť o stavebné povolenie pri žiadosti zistili, že náš dom má dve rovnocenné podlažia (nemáme podkrovie ) tým pádom ide o zložitú stavbu a je treba aj územné konanie. - dalšie potvrdenia a papiere k územnému no a teraz čakáme na stavebko, verím že to bude čo najskôr nemyslela som, že to bude trvať tak dlho, v júli min. roka sme si hovorili, ked sme začali s prepisom, že super v marci už budeme mat stavebko v ruke a najneskôr v apríli budeme môcť začať- no to sme nevedeli čo všetko nás čaka :o))
Odpovedať
nám trvalo od rozhodnutia že ideme stavať do realizácie 1 rok :-( a dufam že do dalšieho roku budeme bývať ;-) uvidíme
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?